2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
OEM Katalyt
Autor Wiadomość
trabi80 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 199
Skąd: Włocławek k/Gdyni :)
Wysłany: 2014-02-18, 18:10   OEM Katalyt

Witajcie. Czy ma ktoś doświadczenie z takim piecykiem (OEM Katalyt na benzynę lekką 0,720)?
Ja sobie taki zakupiłem, niestety nie potrafię go uruchomić. Po rozpaleniu spirytusem, bardzo szybko gaśnie. podejrzewam, że ktoś zalał go kiedyś złym paliwem, bo to co spuściłem po zalaniu benzyną ekstrakcyjną mocno zmieniło kolor i zapach. Jak go rozebrać i wyczyścić? Może jakieś inne sugestie?
_________________
A mówili, że klary to kupa roboty.
Trabi für immer und ewig
 
 
 
JaJer 

Wiek: 70
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 308
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-02-18, 18:42   

Piecyk katalityczny, rozpala się płomieniem, następnie gaśnie i tylko żarzy się katalizator (jeśli jest sprawny). Nie rozbieraj piecyka bo zawiera płytę azbestową, która zapewne się wykruszy i nic nie będziesz miał. Rozpal i oglądaj dokładnie co się dzieje. Najlepiej w ciemnym pomieszczeniu. Powodzenia.
 
 
 
trabi80 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 199
Skąd: Włocławek k/Gdyni :)
Wysłany: 2014-02-18, 19:28   

Ja go rozpalałem z 5 razy i nic. w nim nie ma płytki azbestowej, tylko taka poduszka, tzn 2 warstwy siatki z jakiegoś drutu, a pomiędzy nimi tkanina azbestowa. Tą poduszkę wyjmuje się w całości bez uszkadzania. Pod nią są 4 sznurkowe knoty, które są nasiąknięte paliwem i bez większego problemu je zapaliłem (na sekundę). myślę, że paliwo jest złe tzn nie paruje na tyle intensywnie aby podtrzymać temperaturę karalizatora, ale może się mylę.
_________________
A mówili, że klary to kupa roboty.
Trabi für immer und ewig
 
 
 
przemas601 

Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-02-18, 21:29   

Ja w tym roku się grzałem takim cackiem śpiąc na motorówce i nie miałem żadnego kłopotu z odpaleniem. Tankujesz zbiornik do pełna,podlewasz obficie rant wkoło poduszki i trochę na poduszkę. Podpalasz i czekasz,po około 10 min rusza grzanie i grzeje świetnie. Tylko musisz mieć porządną benzynę ekstrakcyjną, a nie rozpuszczalnik ekstrakcyjny bo śmierdzi.
 
 
 
J.J. 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 3646
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-02-18, 21:36   

przemas601 napisał/a:
grzałem takim cackiem śpiąc na motorówce

skowronki :D ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10