(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
@heniu
Autor Wiadomość
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-17, 18:20   @heniu

jeszcze nie skonczony jeszcze ale pokaze foty z prac nad nim..

Trabant 601s, 87r czyli ORYGINALNIE okrutnie goły kombiak. Stał jakies 6 lat bez ruchu.. PODOBNO jakies 2 lata temu byl odpalany. Wcześniej pracował ciężko w lesie ;/ .

Ogólnie jest to wspólny projekt z Rafalem :)


od początku :] Początek wakacji.. Rafał juz wspominał mi wczesniej o tym kombiaku. nawet foteczke jakąs tam zrobił.



Któregos dnia dzwoni telefon, Rafał. Mowi do mnie " dawaj aren zalatwiaj lawete, Za godzine bierzemy trabanta.." no i pojechalismy. szybka akcja, 100 zł w łapke babci, kombiak na lawete i jedziemy do mojego drugiego garażu.







SyffLookk


Na mnie kompletnie nie zrobił wrażenia. No ale miłosc rodzi się z czasem hehe.

Dzien pierwszy, trzeba go odpalic.

Na początek zalalismy go mixolem bezposrednio do cylindrow. troszke postał i sprawdzilismy czy nie jest zatarty przypadkiem. Pozniej czyszczenie baku, przewodow paliwowych, gaznika itp.

tu jakis kiepski film i pare fotek z całej IMPREZY :D

http://www.youtube.com/watch?v=J1WP0g6ZsKE



Wtedy sie ukazywaly buble.. zero hamulcow, odkrecony (myslelismy ze złamany) wahacz tylny, ZERO elektryki i tak dalej..

jakas tam gleba FOR FUN :P


prawde mówiąc ja juz w niego nie wierzyłem, miał byc dawcą paru czesci i "wzorem do składania" np mojego niebieskiego 601. No ale Rafal był jednak innego zdania. OK, przewieziemy go do mnie i na spokojnie się go całego przejrzy pod wzgledem blacharskim.

Poleciał na bok .. :)



no i sie okazało, że jest w swietnym stanie. Progi 4+, jaskółka tez okej, podłoga cala, nadkola na rantach lekko zjedzone.. ale to norma. Ja nie bylem z tego zadowolony, bo zapowiadało sie to kolejnym cholernym remontem :D xD


I tak "zmarnowałem" cały miesiąc wakacji.. :) codziennie wstawanie o 7 rano i grzebanie do wieczora.. :}


Oczywiscie nikomu nie chcialo sie robic zdjęc.. mam tylko pare.

Tak wiec: Rozbieranko..





Składanie.



Całe przednie zawieszenie rozłozone, wyczyszczone, pomalowane i złozone na nowych gumach. Przedluzone wahacze o 3 cm, resor wyklepany na płasko + 1 pióro (aktualnie przeklepany na "u" + 3 pióra :D ) Krótkie amortyzatory od Łady, nowe sprzęgło, docisk, splanowane głowice 1mm itd :)

Silnik :)



zawieszenie juz ze skrzynią (widac świerzo też pomalowany spód bitexem)



I wszytko razem gotowe do załozenia



Podłoga od srodka, od początku bylo zalozenie ze nie bedzie dywaników :}



PussyFelga & Szach kosa :)





jeszcze zozstał cały spód wyczyszczony najpierw Karcherem i na koniec walniety bitexem :]



Stanoł na koła, lezał calkiem przyjemnie. Odpalił tez bez wiekszych problemów :)



Instalacja.. to to dopiero bylo przeyebane :/ !



Przymiarka znaczka, calkiem wporzadku to wyglada. aktualnie załozona atrapa z jajami :]






Zaczoł się Styling, czasami żałujemy, ze w ogóle do tego doszło bo mogl zostac taki szaraczek zapiźały :((

WorekStyle połączony jeszcze wtedy z SyfLookiem kablowym :< Akumulator musial wejsc spowrotem naswoje miejsce po problemach z instalacją ;/ ale inne ( chodz jeszcze nie wszystkie ) polecały pod duroplast :) oczywiscie jeszcze wszystko pod maską idzie do poprawki, bedzie malowanie pozadne na czarno i spowrotem wszystko co potrzebne montowane.. ale to dopiero na wiosne. Teraz szału ni ma ale pokaze

Tu widac wiązke która została ukryta :)


pod machą :



Miała byc zakladana wygładzona deska, juz nawet byla gotowa :)



Ale jednak poleciał Worek na deske z wersji de luxe( + chrom licznik, radio z epoki :)



przypalanie plakiem, polecam :D



Malowanie podkladem antykorozyjnym drzwi na czerwony tlenkowy mat :) będzie na nich jeszcze duuza wlepa.. ale to przy premierze :D




Najwiekszy błąd.. pomalowałem klape na czarno + szachownica.. jest to do tej pory ale jedyna nadzieja to to ze da sie zmyc :) ( pomalowane srodkiem antykoro Bolla :P ) mysle ze to akurat juz przesadne bo sie zrobila z tylu choinka ..





Heniu tak jezdzil jakies dobre dwa miesiące :) Nie obyło sie tez bez chwili wahania.. Mozna powiedziec, ze był juz jedym kołem na złomie ! Codziennie cos padało, zapłon, gaznik, elektryka i tak dalej.. :) ale udalo sie juz go opanowac. :}


zaliczył mega glebe przez około tydzien, niestety na setupie około 1,5 cm do sanek na równym nie dało sie jezdzic sprawnie nawet po lubuskim :P



efekty :)

do tego porysowane sanki, jaskolka itd :P kosy nawet nie zakladalem bo bylo za nisko :D nawet nie wchodziła pod zderzak heheh

Podnioslem go o 2 cm wyzej, zrobilem z zaprzyjazionym fachowcem wydech o jakies 3 cm wyzszy wiec da sie smigac bez wiekszych strzałow w niego. Do tego została wzmocniona kosa. Widac na zdjeciu :)



Efekt, 1,5 cm do kosy, pieknie szura i pięknie iskry sypie w nocy heheh :D




raczej bedzie tyle .. jak znajde jeszcze cos to dorzuce..

na dzien dzisiejszy sie prezentuje tak





niedługo koło, wlepy na drzwiach i inne pierdoły too pokaze w całosccii z dobrymi pikczerami :>



pozDDRo
Ostatnio zmieniony przez bRq 2009-11-22, 21:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-11-17, 23:54   

miniaturki by sie przydaly...
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-18, 14:19   

z innego forum kopiowalem i sie zesrało. pozniej zmienie to bo i tak widze ze temat nie wzbudzil duzego zainteresowania..
 
 
 
john'ek 
Talib

DDR: Porsche 924 / Łada Samara
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 442
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-18, 14:38   

heniek jest zajebisty:) rach ciach hokus pokus... czekam na niego w Poznaniu!! ma sie pojawic i zrobic furore:P wiesz aren ze musisz kolege rafala wyciagnac:P
_________________
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-11-18, 15:15   

poprawilem linki ;)

Generalnie szczury do mnie nie przemawiaja, ale ten ma cos w sobie :) gleba i fela to podstawa, mimo ze tu seryjna felga... gleba nadrabia wszystko :D
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
tiso 


DDR: 2 x 601
Wiek: 32
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 194
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-11-18, 17:50   

no dajesz dobrze heniu jest dobry fajnie siedzi na glebie no i fajnie zrobiony :!: :D
_________________

 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2009-11-18, 20:00   

szeroka stal (7/8j) z rantem w kolor drzwi! i ja umrę po prostu :D
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-18, 20:14   

bryk dzieki



No Jonek poznan nasz cel, ma byc juz wtedy gotowy :]

sqall inny kolor bedzie :D


Szeroka stal ugadana, resor na tył na dniach zamawiany u kowala bo ten co jest strasznie skacze chodz dolozone są 2 pióra. ogolnie do przodu :} no i kose sciagnelem bo wyjezdzając na wstecznym z domu zawsze ją kurewsko przeciągam po glebie..
 
 
 
marszal 


DDR: trabant polo
Wiek: 40
Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 220
Skąd: Jasło koło Osobnicy
Wysłany: 2009-11-18, 20:54   

grubassssssssssssssssssssssssss
_________________
Lepiej miec Parkinsona i troche rozlać, niż mieć Alzheimera i zapomniec wypić.
 
 
 
rafal 


DDR: 601
Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 145
Skąd: Żary
Wysłany: 2009-11-19, 09:54   

Henio zasłużył teraz na wlepe GS :?:
 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2009-11-19, 12:26   

nawet 3 :P
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-19, 18:22   

rafal napisał/a:
Henio zasłużył teraz na wlepe GS :?:
juz ci pieczarko mowilem ze bedzie sie gryzło german z rat.. :]
 
 
 
Wojti08 


DDR: Trabant 601s
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 49
Skąd: Łubno
Wysłany: 2009-11-19, 20:04   

Tłusty project :lol:
 
 
 
Kula 
kawał skur*ysyna

DDR: szczur 72"
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-11-19, 23:27   

Przyznam się - byłem cholernie ciekaw co ciekawego wyskrobiecie.

Czytając temat na początku mówie: Zajebisty naturalny szczur sie szykuje.
Ale jak zobaczyłem wasz "styling" troche mnie to razi teraz (zwłaszcza klapa).

Ogólnie efekt ciekawy, inny i dobrze leży :P Luxar zostaje?

Zadbajcie o mechanikę (zwłaszcza w hamulce) jak chcecie na zloty nim polatać.

ważne zrobić raz a dobrze.

Działajcie.
 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2009-11-20, 00:06   

Raty widzą mi się tak, że cały zawias i mechanika pieknie wymalowane az sie swieci. Srodeczek zrobiony tez bardzo ladnie pachnie nowoscia a z zewnatrz mega syf :D
 
 
 
Qbs 
i Zenek...

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 305
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-20, 01:28   

takiego rata to my z prorokiem zrobiliśmy w 3 godziny kiedyś :roll:
_________________
www.customfactory.pl
CUSTOM FACTORY X WHEEL WIDE
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-20, 08:08   

Kula napisał/a:
Ale jak zobaczyłem wasz "styling" troche mnie to razi teraz (zwłaszcza klapa).


jakbys dobrze przeczytal klapa znika

Kula napisał/a:
Zadbajcie o mechanikę (zwłaszcza w hamulce) jak chcecie na zloty nim polatać.
hamulce od poczatku sa zrobione, pompa byla 1 sekcja, teraz 2, z przodu wszyystkie przewody zmienionekładziny nowe, tył nowa linka od recznego itd..


Qbs napisał/a:
takiego rata to my z prorokiem zrobiliśmy w 3 godziny kiedyś :roll:

szczurwchuj. wyciagneliscie resor z tylu, przod koza i reszta seria. swietny byl .. :roll: naprawde :roll: :roll: :roll:



rozumiem ze nie powala w ogole, dobrze siedzi i tylko tyle z lepszych rzeczy.. ale spokojnie przeciez jeszcze nie skonczony jest :-?
 
 
 
Kula 
kawał skur*ysyna

DDR: szczur 72"
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-11-20, 09:05   

Aren napisał/a:
jakbys dobrze przeczytal klapa znika


ok. zobaczymy czy wam się uda to "zmyć"

1 zasadnicze ważne pytanie? Czemu tak się spinasz ostatnio i negatywnie do wszystkiego sie nastawiasz?




i tak sie złamie :P
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-20, 09:23   

Kula napisał/a:
Aren napisał/a:
jakbys dobrze przeczytal klapa znika


ok. zobaczymy czy wam się uda to "zmyć"


Aren napisał/a:
adzieja to to ze da sie zmyc :) ( pomalowane srodkiem antykoro Bolla)
jak przejedziesz nawet benzyną to schodzi, zostaną smugi brązowe albo w nic.




Nie spinam sie, poprostu wkurza mnie nastawienie na projekty na forum. ciagle cos :< a jak brk albo vr cos doda to trzepanie pały.



No wlasnie, i po co gadanie ze sie złamie ? luźna łyda
 
 
 
Kula 
kawał skur*ysyna

DDR: szczur 72"
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-11-20, 10:41   

Aren napisał/a:
Nie spinam sie, poprostu wkurza mnie nastawienie na projekty na forum. ciagle cos :< a jak brk albo vr cos doda to trzepanie pały.



Robisz dla siebie czy tylko po to żeby było pierdylion stron w temacie z postami typu "zajefajnie", "super", "mega projekt" itp ?
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-11-20, 10:51   

Ja tez bym wolal konstruktywne posty, a nie takie jak to ujales "trzepanie paly" :D

Z drugiej strony popatrz na Cult-style i Pokraka. Tam nie ma "trzepania paly" ?
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-20, 11:01   

Kula napisał/a:
Robisz dla siebie czy tylko po to żeby było pierdylion stron w temacie z postami typu "zajefajnie", "super", "mega projekt" itp ?


ale kula mi o to nie chodzi, sens w tym ze jak np ja dodam cos u siebie to zawsze jest pisane ze dziwne, ze popeka ze spawy nie takie. zero przypij pione, dobra robota.. a takie słowa chyba sam wiesz jak motywują do roboty.

bRq napisał/a:
Ja tez bym wolal konstruktywne posty, a nie takie jak to ujales "trzepanie paly" :D


uwagi są wazne, to wkoncu forum. kumacie chyba o co chodzi, nie mam zamiaru robic z siebie kizimizi biednej bo pare innych projektow tez jest tak odpychanych.. zresztą bryku dobrze mi teraz napisales na gadu, wyjebka najwazniejsza, czyli dla nie przejmowania się nie pokazywać nic. No ale ze to jest moje ulubione forum no i chyba jedyne takie TRABANTOWE to bede dalej was meczyl słabymi projektami w wykonaniu nastolatka heheh ]:> ]:> ]:> ]:> ]:> ;-)
 
 
 
Kula 
kawał skur*ysyna

DDR: szczur 72"
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-11-20, 14:39   

bRq napisał/a:
Z drugiej strony popatrz na Cult-style i Pokraka. Tam nie ma "trzepania paly" ?


HAHA :D
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2009-11-20, 16:29   

Cytat:
bRq napisał/a:
Z drugiej strony popatrz na Cult-style i Pokraka. Tam nie ma "trzepania paly" ?


HAHA :D



to jest cultstyle. wiadomo jaka tam atmosfera BIBIESOWA panuje
 
 
 
rafal 


DDR: 601
Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 145
Skąd: Żary
Wysłany: 2009-11-20, 19:52   

chciałbym cos dodac na temat henka. jest to nasz pierwszy wspolny projekt. Aren swojego trabanta rozebrał, moze i widział co i jak było zrobione ale wiadomo ze z czasem to sie zapomina. Ja wczesniej miałem trabanta nie jednego ale tez od zera nigdy sie nie zaczynało. Od zera, smiało mozna tak powiedziec jak tam nawet nie bylo instalacji podlaczonej. Hamulcy brak, silnik odpalony chodz do pełnego ustawienia z ktorym radzilem sobie sam metodą prób i błędow. Robiony w warunkach naprawde dziadowskich. ja od roku mieszkam w zarach i wszystko zaczynałem tu od zera a Aren jeszcze sie uczy i nie pracuje wiec i z gotowka i z czasem na robienie grubego trabanta byl zawsze problem.garaz jest zajety przez traba arena a wiekszosc prac jest wykonywana na podwórku z którego juz nie raz mialem zabierac heniulka w holere. Mamy wam pokazac naszą skrzynke z narzedziami ? wszystkie prace typu spawanie itd musze kminic sam albo aren chodzi po sasiadach zeby tu cos przyłapac, tu cos zespawac... Co do "upiekszania". Moze faktycznie jest przesadzone z tą klapą i zielonym zderzakiem ale po za tym tylko drzwi zostały pomalowane ( troche za moimi plecami :o) ) Chyba po to jest forum by dowiedzieć się czegos, co źle, co dobrze a co mogło by byc lepiej zrobione.. Jest to moje pierwsze forum prawde mowiac . pamietam ze odrazu na wejsciu dostalem konstruktywną zjebke. Co do RatStyleu. nigdy wczesniej sie takim robieniem aut nie spotkalem, kiedys jeszcze przed kupnem kombiaka natknelem sie przypadkowo na jakies tam zdjecia trabow z PL, pozniej Aren pokazal mi pare lepszych rodzynów z niemiec i po kupnie Henka dopiero zaczeło sie myslec o całym stylingu. Na początku jak pokazalismy go, nie pamietam kto ale wysmiewal sie ze troszke mchu nie buduje rata. dlatego wzielismy się za ubrzydzanie. Mat drzwi nie są jeszcze w pełni skonczone, brakuje wlepy. klapa.. no to juz akurat przesada byla. tylny zderzak w styranym stanie w kolorze zielonym załozony byl celowo lecz niedługo zniknie.

Teraz czekamy na pomysły, co zmienic zeby było lepiej a nie wysmiewanie sie ze takiego trabanta mozna zrobic w 3 dni albo prosze moderatora o usuniecie tematu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12