(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
Audio Trabant
Autor Wiadomość
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-24, 15:05   Audio Trabant

Więc zakładam temat bo takiego nie widziałem. Więc jak polecacie lub jak macie rozmieszczone audio. Zależy mi na tym alby praktycznie nie było go widać, ewentualnie opcja że będzie można odłączyć i schować np. w bagażniku na czas zlotu itp. Wiadomo woofer z wzmacniaczem do bagażnika, radio pod fotel pasażera, ale gdzie resztę głośników przecież z samym basem nie będę śmigał. Pozdro
 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2013-03-24, 15:46   

Czemu chcesz radio schować?

Głosniki w drzwi albo gdzieś pod deske, tutaj chyba duzo nie wymyslisz.
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-24, 16:32   

w drzwi odpada będzie widoczne, pod deskę no w sumie może być tak jak ori że na schowku, jeden jakiś mały ale wydajny. Radio chce schować bo nowoczesny model nie będzie pasować, a klasyk nie będzie dobrze grał, zresztą zaspawałem dziurę w desce na radio.
 
 
 
Maciek 


DDR: 1.1
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 231
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: 2013-03-24, 18:34   

Jak masz półkę pod deską to jakieś małe pierdziki które zwykle montowano pod tylną szybą w 126p, z wtyczką do szybkiego demontażu.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=RuqBvK2uKZ4
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2013-03-25, 20:06   

Dorób sobie półkę nad głową, tylko nie za długą co by w nią nie przywalić.
u góry schowasz radio i płytko montażowe głośniki.
Ja głównie używam głośników firmy Boschmann - tylko nie tych najtańszych bo te tanie to śmieci.
Miałem Herze DCX 165 szybko je załatwiłem... Sony - hmmm omijaj małych głośniczków.

głośniki możesz zabudować w skrzynkach pod fotelami i kanapą, na pewno zmieszczą się głośniki 5x7"

Przede wszystkim wybierz jakieś dobre radio patrz na parametry nie na markę...
_________________
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-25, 20:13   

radio mam dobre, wzmacniacz, i woofer jest, brakuje mi tylko jakiś niskotonowych, ja raczej nie będę budował nic nad głową, ale ten pomysł pod tylna kanapą nie jest zły. Dzięki wszystkim. Pozdrawiam
 
 
 
grafitiii 
piotrek


DDR: grafitiii
Wiek: 35
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-25, 21:07   

witam, dawno nie pisałem, jeżeli masz wenę i trochę twórczości osobistej to polecam następujący patent. głośniki w tylnych panelach bocznych ( tam gdzie pasażer trzyma łokieć) wycinasz z nowej sklejki wzór pasujący do mocowań oryginalnych i montujesz głośnik od wewnętrznej strony tak aby nie wystawał, następnie filc lub pianka tapicerska i ładny materiał taki aby oko cieszyło. efekt z zewnątrz nic nie widać, prezentuje się jakby była normalna tapicerka, natomiast głośniki wysoko tonowe (np takie jak w słupkach w caddy) montujesz w rynience na wysokości słupka b. i z zewnątrz tego nie widać.
co do radia to najlepszy patent na to aby nie było widać to mała półeczka nad głową- nad lusterkiem, tak mam ja, miał kiedyś yulas w niebieskim i wnuq oile dobrze pamiętam.
radio pod fotelem - według mnie beznadzieja, mało użyteczne, ciężkie w obsłudze.
powodzenia
 
 
 
wnuq601 


DDR: jak najbardziej trabant
Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 70
Skąd: uć
Wysłany: 2013-03-26, 08:31   

Piotrze dobrze pamiętasz, ale to był Najki :)
_________________
ga-ciowy'
 
 
 
mrkubek 

DDR: Ni ma
Wiek: 29
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 45
Skąd: brać kasę
Wysłany: 2013-03-26, 12:24   

Są radia które sie chowa pod deskę i wystawia sam czujnik do pilota.
Znajomy w caprice takie ma
_________________
 
 
 
pingor 
Kombinator xD


DDR: 1.1 Air Ride
Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 214
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-26, 19:47   

Dodam że mam zrobione w motocyklu tak że wylutowałem z płytki diodę i mam pilocik ale na na kabel xD. A służy to temu, że radio mam w kufrze bocznym, a pilocik przy kierownicy. I kabel idzie do kufra, tam przymocowałem diodę na boku i działa to rozwiązanie bez problemu. Dla chcącego nic trudnego ]:>

Można zrobić i na odwrót czyli wylutować diodę z radia
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-26, 20:14   

w moim trabancie poszedłem na kompromis z tyloma rzeczami że radio pod fotelem to jest błahostka :P. Poważnie dla mnie to nie problem jak słucham radia to 2 stacji, a jak mp3 to będzie sterowane przez tel. Pozdro
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2013-03-26, 20:25   

Co do radia ,to nieważne gdzie je schowasz możesz sterować je przez transmiter FM za jakieś 30zł...
_________________
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-26, 21:18   

moje ma ori pilot ale działa na podczerwieni. Bross pokaz mi pilota radiowego, który będzie pracował z radiem chyba nie da rady, bramę możesz sobie zrobić sygnał wejściowy i wyjściowy ale nie np. przełączanie stacji, głośniej itd.
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2013-03-26, 22:00   

pomysł z półką nad głową jest conajmniej zjeb*ny, jak to w ogole nie wygląda :roll:


z rafalem kminilismy w niedziele u niego, bedzie jednen z przodu glosnik centralny, dwa wysokie tony i reszta z tylu, jak nie chcesz festynu robic to nic fajnego nie wymyslisz. chyba ze ładne panele w drzwi. obczaj cultstyle i temat wujka wartburga.
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-27, 06:36   

no zobaczę zobaczę ale w sedan macie plus tylnej półki ja nie mam nawet tego ;/ więc raczej będzie skromne granie co by nie popsuć klasycznego wnętrza.
 
 
 
J.J. 
stay high


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 963
Skąd: Kaszëbë
Wysłany: 2013-03-27, 08:01   

jednostkę schowasz bez problemu gdziekolwiek chcesz bo wątpię byś używał cd w dobie mp3/usb-sd.
panel bez problemu schowasz pod deską. są fajne mechanizmy, że dotknięciem się opuszczają i chowają, a jak nie chce Ci się szukać to zrób sobie taką szufladkę do góry chowaną ;)
ewentualnie zamontuj nad lusterkiem. panele sa tak cienkie, że nawet byś mógł zamontować go w pierdolniku tym co słońce zasłania :)

co do głośników, to w desce możesz ładnie umieścić gwizdki. albo na słupkach.

co do drzwi to nie jest dobra opcja, chyba, że pożądanie zamontujesz boczki, bo te spinki nie nadają się na trzymanie audio. potem rozwiąż dobrze patent z kablem, co by się nie przecierał po chwili.
od biedy możesz wcisnąć średnie pod tylną kanapę, ale efekt będzie tak samo chujowy jak w przypadku tylnej półki.
_________________
TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl

DrogąDoRaju - Trabant, Wartburg, Simson, Mify i Qek
 
 
 
pingor 
Kombinator xD


DDR: 1.1 Air Ride
Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 214
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-27, 08:39   

lisek napisał/a:
moje ma ori pilot ale działa na podczerwieni. Bross pokaz mi pilota radiowego, który będzie pracował z radiem chyba nie da rady, bramę możesz sobie zrobić sygnał wejściowy i wyjściowy ale nie np. przełączanie stacji, głośniej itd.


Podałem ci rozwiązanie dla pilota radiowego. I zrobiłem to w tanim radiu za 150 zł i mimo że to jeździ, podskakuje i nie wiadomo co jeszcze w motorze to działa rewelacyjnie i nie mam problemu z przełączaniem piosenek, czy zmianą głośności a pilocik jest cieniutki i mały.

Dla mnie łatwiejszym rozwiązaniem było wyjąć diodę z pilota. Ale widziałem takie same rozwiązania działające w drugą stronę że np w jakimś rogu umieszczasz sobie diodę i pilotem tylko celujesz w to miejsce. Musi działać ]:>

Jedynie co się może stać to puścić lut podczas jazdy po dziurach. Ale ja już mam tak dobry rok i nie musiałem tego ruszać bo zalałem wszystko klejem na gorąco.
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-27, 14:31   

pingor, chyba cie nie rozumiem napisałeś że masz pilota na kabel i spoko nawet zastanawiałem się sam nad takim czymś, a teraz piszesz że masz pilota radiowego. Nie rozumiem cie, weź napoisz jeszcze raz.
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2013-03-27, 16:20   

Ja mówiłem o takiej pierdółce.


Działa za pomocą fali radiowej.
Niestety nie wiem czy to coś zmienia stacje radiową. (wg nie obsługuje to zmiany stacji i pozostaje Ci tylko MP3 /SD)

Poniekąd dobre rozwiązanie.
_________________
 
 
 
J.J. 
stay high


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 963
Skąd: Kaszëbë
Wysłany: 2013-03-27, 17:14   

chyba do szynki rozwiązanie :D
można teraz kupić dobre małe audio do obsługi cyfrowych nośników. to pod wzmacniacz i spoko. szkoda miejsca na radio + to.
_________________
TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl

DrogąDoRaju - Trabant, Wartburg, Simson, Mify i Qek
 
 
 
Leoadko 
Leo


DDR: 1.1
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Koźmin Wielkopolski
Wysłany: 2013-03-27, 18:16   

lisek, pingor miał na myśli to że możesz wylutować z pilota diodę podczerwieni i przymocować ją przed radiem w miejscu gdzie będziesz miał je schowane i podłączyć ją na kablu do tego pilota. Drugi rozwiązanie to wylutować z radia podczerwień (odbiornik sygnału z pilota) i na kablu puścić w jakieś miejsce w aucie gdzie będziesz celował i pilot będzie bezprzewodowy, tyle że dalej na podczerwień.
 
 
 
pingor 
Kombinator xD


DDR: 1.1 Air Ride
Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 214
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-27, 19:10   

Leoadko napisał/a:
lisek, pingor miał na myśli to że możesz wylutować z pilota diodę podczerwieni i przymocować ją przed radiem w miejscu gdzie będziesz miał je schowane i podłączyć ją na kablu do tego pilota. Drugi rozwiązanie to wylutować z radia podczerwień (odbiornik sygnału z pilota) i na kablu puścić w jakieś miejsce w aucie gdzie będziesz celował i pilot będzie bezprzewodowy, tyle że dalej na podczerwień.


Dokładnie TAK, dzięki za wyjaśnienie. Pilot oryginalnie był na podczerwień, a sformułowaniem "na kablu" chcialem przekazać, że z pilota wychodzi przewód który idzie do kufra i tam kończy się tą dioda którą wylutowalem z pilota ;) ale myśle, że Leoadko wyjaśnił Ci już co i jak.
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2013-03-27, 20:33   

[/quote]

Podałem ci rozwiązanie dla pilota radiowego. [/quote]

Rozchodzi mi się o ten fragment, ale dobra wiem o co chodzi nieważne.
 
 
 
pingor 
Kombinator xD


DDR: 1.1 Air Ride
Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 214
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-27, 21:16   

Masz rację źle się wyraziłem - przepraszam. Chodziło mi o pilota na podczerwień. Moje przeoczenie ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12