(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki Błekit 353 WRC
Autor Wiadomość
Maniek 


DDR: 601
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 149
Skąd: Krynica Morska
Wysłany: 2008-07-05, 13:38   Wielki Błekit 353 WRC

Zaczęło się 19 sierpnia 2007.Zakupiełm nowa rajdowa Pieknosc zwie sie Wielki Błekit to auto ma swoja historie i nazwa to tez historia..troche foty tu akurat z jazdy jechałem po niego łącznie 1500km
A tu troche fotek z jazdy i postojow.....




Ja :-P


A tu juz foty u mnie...zmienione klosze lamp i załozone alu znaczki :mrgreen: zaczety clear look



Szerokie stalowki nie obeszło by sie bez nich


trabikow miałem 4 ale zostaja 2 pozadne 353 i 1.8i Trables poszedł zakonserowany pod folie bo brakuje czesci obcecnie...a 353 robie bo nie mam co a uwielbiam 2t...mysle za na wrzesien wyrobie sie bez problemu z 2 wiesz ja mam ten plus ze moj ojcice ma warsztat i to mnie ratuje bo inaczej to ciezko było by mi z kasa.....beda foty z dzis od 5rano do obecniej chwili siedziełm przy 353 no i ojcu auto pomagałem robic ale opadam z sił.....poznije wkleje foty bo ide opic auto :-)

2006-12-31
No i fotki z dziesiejszych prac rozbieram cały przod i składam od podstaw...smaruje i jak cos regeneruje..



dzis troche porobięłm i wrzuce fotki....


I kierunki były takie...

A po dzisiejszej zabawie sa takie...


dzis mam zamiar skonczyc silnik i przednia zawiche najbardzije wko*** sie z tymi wałeczkami na przegubach wchodzacych w skrzynie :evil: ale dla tego auta jestem godzien sie pomeczyc.....musi dzis wyjechac z warsztatu bo od jutra ojcice ma nawał roboty a moje auto nie mzoe przeszkadzac.....wrzuce foty z prac ale kac mnie meczy to moge długo robic hehe :-P


dzis odmalowałem zawieche jutro skąłdam fotek nie zorbiłęm poniewaz nie było czasu....jutro zorbie foty
Foty z dziesiejszych prac.....
Mam nadzieje ze to w aucie bedzie lepiej wygladac :roll:


Juz prawie złozone brakuje tylko kolumny i zwrotnic....ale jutro juz wstawiem to w bude...
Heheh auto chodzi jak szlone silnik wtawieony clear looka dokoncze jutro zakonserwuje zeby dalej nie gniło i prysne podkłdam.silnik pracowęł i co dla waszego zdziwinia nie spaliłą sie faba z kolektora :-P :mrgreen: !!Bak pojdzie do bagaznika razme z aku ale dzis ciemno szukac przewodu + a i wezyk musze kupic jutro.....ale piknie sie prezentuje silnik w srodku tylko jakis ładny dolot do gaznika musze skombinowac....a i wydech bo chodzi tylko na 1 :-)


Jak to moj kumpel powiedział :Kozak bez kitu" :lol:
....A tu foty z prac jeszcze przed wyczyszczeniem 2 strony z tej co wida kable (lewej) to podrzuciałem do kory bo musiałem jechac aby nie ciagneły sie po ziemi a sa schowane w przednim pasie bo to do halodenow i stroboskopow...i nie 2 dni bo walcze z tym od kad go kupiłem..


A do tego cigłe problemy z instalacja... :evil: i nie pztrzcie na aku i zbiornik bo naarzie musi tam byc jak jezdze bo nie mam czasu pzrełozc do bagaznika....jutro sie za to wezme jeszcze dzis wypadek miałęm to wszystko sie na głowe sypneło....
To bedzie GermanStyle i koniec :-P byłe jest i zostanie na zawsze germanem....i foty z tego co dzis dokonczyłem chowac cewki,kable teraz nadal aku i zbiornik do bagaznika......a i chamulce trzeba zrobic....


Dzis poszła polerka maski i alu znczek na maske idac roznice sama maska polerowana.....


skonczyłem polerowac dach tylny pas,załozyłem okragłe zdezaczki i kose przod bosko wyglada szkoda ze nie widac tego na fotce.....a i nowe klosze zdezaczki beda w koloze auta ale narazie mało $$ wiec musze poczekac na lakier i pomaluje je razme z autem.......



Jutro tfffuu tfffuu dzis mam nadzieje w koncu wymaluje podłoge...
Oj ida ida poszłą dzis sesja zdjeciowa ale cos cigle zaleza rano an 3cyl chyab od tej lipnej benzyny bo jak zatakowąłm z CPN to chodził normalnie.....Ale musze sie wam do czegos przyznac ze jak bym wiedział ze kupie od Psikusa Błękita nie kupił bym innego Trabanta zadnych Trablesow Trabin nic tylko bym miał błekita ale Trables czeka za niegługo sie wezme za niego........


I piekna gleba widac ze kosa juz zachaczyłem :evil:


Pobawiełm sie wskaznikiem od temperatury skoro maiłęm biały licznik to i biały wskaznik temp tak wygladał


A teraz tak wyglada....


Szkoda ze na fotce nie widac jak naprawde jest podswietlone jest naparwe dokładnie...
8-)

Nie widac na fotkach a na realu widac zawsze tak jest przekonałem sie nie raz.....a i zrobiełm nowy predkosciomierz....a temten biały zostawie albo kumplowi sprzedam


Dla mnei piekny ten zegar......
No 1.00 w nocy skonczyłem 2 szerokie stalowki na przod na nich kapcie 165/60/13 wygladaja jak niskoprofilowki musiałem sie niezle nameczyc zeby je załozyc bo sa nacigane...Nikt mi nie powie ze kołą nie daja wygladau tearz to całkiem inny woz.....

Felgi w podkładzie....


Przyszedł czas na oponke i biały lakier....

I na aucie...Teraz błekit jest boski tylko jeszcze wyprostuje te 2 tylne i załzoe na tył oponki 175/50/13


Było warto siedziec do tej godziny w warsztacie.....
Załozyłem opone zadowolony pompuje a tu nagle tak ja rozepchało popekana poprostu.... :evil:


A tak juz było fajnie i podobało mi sie :roll:


Biore sie za podłoge trzeba zakonserwowac mysle ze to 5rano sie wyrobie :-P :mrgreen:


I szeroka stal z tyłu


165 nawet sie w nadkolach z tyłu nie mieszcza czyli ostro poszezam na 175....


Z tego co widac z nocnych prac wyszło ze jedno andkole jest kompletnie wyje**** wiedziełm o tym wczesniej ale nie ze az tak....damy rade konserwacja podłogi do polowy bo 2 połowka była w piachu i nie mogłem malowac ale to jutro jak wspawam andkole i fotki z szerokimi z tyłu.....




Jutro wspawam nadkola od trabiny poszeze duro i bedzie pieknie...Mowił mi poprzedni włascciel ze nadkole do wymiany...
No to nadkole wspawane no i uchwyt wachacza nowy sam nie wierzyłem ze taki blacharz ze mnie ahh boski jestem hehe :oops:


No to juz u mnie sa Clary....


Duro nie moge nacignac hehe i nie moge.... troche barkuje


narazie auto zimuje zakonserowałem podszybie i wyciołem prog bo miałem małe problemy i musze go wymienic



Ale wiecie nie kazdy siedzi na tych samych forach....
a teraz przechodzi kompeletny remont bo widomo swoje przeszedł a tu pare fot z tego co robie


Błekit dostał nowy wydeszek od warba z przodu był od 601 i koncowke znalezna na poboczu hehe chyba nie kojarzy sie to z WT ładnie sie komponuje z autem wydaje mi sie oraz wziołem sie w koncu za poszerzenie duro..........


Ale jednak tego nie bedzie tylko rura od koncowego wydecho 70-80 8)
Miałem problemy ze sprzedałem nagle zrobiło sie miekkie i nie wysprzeglało wiec tak łozysko spadło z wałka rozwaliło sie znikneło gdzies jedno zabezpieczenie.....tarcza spzregła ma luzy na wilkoklinie do wymiany od razu i postanowiłem go troche rozebrac do malowania i zabiore sie za komore silnika.....sciagne jeszcze głowice zeby zobaczyc co tam słychac hehe



Moj ziomek przyszeł popatrzał i mowi ....ty juz tego nie złozysz.....mowie ty mnie chyba
A wiec silnik rozebrany głowica rowniez a ze silnik jest po remoncie kopitalnym wiec tylko głowica scignieta do planowania i dla sprawdzenia.....


Tam gdzie widac zdarta farbe tam szlifowałem szczotka drucina zwykłą i nie wem czy jest sens piaskowac skoro moge to zjechac szczotka na wiertarcza czy papierem do czystego.....
Obecnie mam ferie ale nie chce mi sie robic czasme posiedzie do 5 rano przy trabim a czasem do 22 i juz zasypiam...Obecnie tak auto stoi i wyglada wstretnie wysoko.....

A tu foty z pod maski trzeba łatac heh......

No i w srodku pełno gratow lezy.....


Nowe czesci przyszły.....


Dostał nowy garaz błękit znaczy hale /wiate to dzis zerwałem ndkole z blachy ocynkowanej patent by Psikus :-D


Ale dawca stał i czekał tylko na wyciecie nadkola


A po 3min juz było wyciete.....iczekało na wspawanie do Błekita


2 dzis zerwałem i okazało sie tylko w 2 miejscach sa dziury nie jest tak zle....


Zdiołem z tyłu duro i okazało sie ze nie ma nadkola ale dawa ma to sie wytnie i wspawa ale reszta zdrowa smiezne......


I nowe duro tez bedzie od razu.....


To dzis go troche porozbierałem i mysle ze bede musiał troche porobic ale jest git dobrze idzie zrobiełm 1 kołko z oponka 175/60/13 po o aby sprawdzic czy dobrze poszezyłem i czy wystarczy....... i kozak wyglada nawet na feldze do malowania.....



Powalczyłem troche z 1 lusterkiem poniewaz przechodziłem i zachaczyłem kurtka i urwałem



[ Dodano: 2007-02-25, 01:16 ]
Foty ze wspawywania nadkola albo raczej reperaturki......


A tu pod maska zaspawałem dziorki po srobkach teraz tylko szpachlowanie zaspawac dziore od ogrzewania i te dziore koło kielicha.....


A obecnie wylada to tak skonczyłem teraz bitex i zakładam duro.....


No i reszta Silnik,progi nowe DDR,Deska,1Nadproze wymienim tak od chcenia heh,pompa i magiel wymalowane



Ok to było kiedys teraz auto przeszło wiecej modingow i lepiej wygalda obecne foty znaczy z przed ok 6tyg


Podłoga z 2 sron do gołego i malowanie


Dam foty ogulnie z remontu nie chce mi sie opisywac łąduje po pare na raz
















Uff sie naladowałem fot wiec tak wszystko robiłem sma foto moze byc nie pokolei bo lapałem jakie popadło obecnie zalałem go bitexem i stoi ma skrecone duro czekam na lakier aby zaczac cos sie bawic w szpachelke troche robity było wyminiełm progi i nadproza bo były tanio oraz nadkla i jakołke z przodu nie ma fot z wymiany ich bo dałem ciala i nie robiłem szkoda było rwac zdrowa blache ktora byla zalana tawotem ale coz nowe to nowe ogniska rdzy były powierzchowne wyczyszczone i zamalowane....

P.s to chyba najwiekszy post w histori GS heh ale postanowiełm go pokazac fot obecnych nie ma bo nie miałem czasu robic zrobie jutro......


Wym samym garaz musił zmienic Trables


I nowe foto konserwacja poszła w nocy bo w nocya le wyszla kozak foto ciezko.....

I to foto ze wczoraj smarowanie spawow....




A tu foto z przed godziny :mrgreen:



I nowe foto ze skladania.....


Waga lakieru nie rozcieczony ponad 6kg a cena jego to 150zł/kg :mrgreen:



Auto bedzie malowane na pare razy bo jest wiele elementow ktore beda osobno

A dzis blekit dostal malowanie minia...teraz tylko zywica szpachel i skladac:)



Klapa wygladzona wklejony na zywice kawałek duro.....


Rynienki dachowe tez zalane....


No i pierwsza warstwa zywicy poszła.....


A tu dzis miniowanie,malowanie,i chlorokauczukiem czarnym tez poszła warstwa na zawiche.....





A tu fota po złozeniu.....




Chetny Trabmajster do pracy tylko nie bardzo przekonany za co ma sie wzisc.... :shock:


2008-07-05
No to obecnie tak to wyglada prace powoli sie ruszyły po 5 miesiecznym przestoju....
kartony zalozone felgi do niego kupilem teraz wakacje wiec widomo praca idzie powoli bo w warszsztacie mam duzo pracy.....zaleje reszte zywica troche szpachli i podklad





Nie chce sluchac zbednych komentarzy i nie robic OT mam nadzieje ze ta edycja forum bedzie juz udana:)
_________________
Jezdze nisko leze na glebie jeszcze ponadto mam cisnienie!!
Ostatnio zmieniony przez Maniek 2008-07-05, 15:35, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2008-07-05, 21:54   

Hymm Mańku jedno pytanko. Widze ze robisz CleanLook pod maską to czemu nie zaspawałeś dziur co idą kable do kabiny ?
 
 
 
Maniek 


DDR: 601
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 149
Skąd: Krynica Morska
Wysłany: 2008-07-05, 22:47   

Bo foty z pod maski sa stare
_________________
Jezdze nisko leze na glebie jeszcze ponadto mam cisnienie!!
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2008-07-06, 16:53   

foty nie sa stare bo niezaspawałeś tego do dziś pamiętam czemu je zostawiłeś... ...
odp nieoczekuje niechce zwady...
_________________
 
 
 
Maniek 


DDR: 601
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 149
Skąd: Krynica Morska
Wysłany: 2008-07-06, 22:32   

Zrobic fotke od srodka i udowodnic ze zaspawane??
5 miesiecy to nowe fotki??

Nie wiesz to nie gadaj gluopt bo tego nienawidze....
_________________
Jezdze nisko leze na glebie jeszcze ponadto mam cisnienie!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11