To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Warsztatowo - [601] Remont silnika, przebudowa, tuning.

wilku - 2012-05-11, 16:53
Temat postu: [601] Remont silnika, przebudowa, tuning.
Witajcie,
sprawa wygląda następująco, mam tłoki, nowe z wartburga, 73,46. Myślę że cylinder oryginalny da radę rozwiercić pod ten wymiar, chciałbym jedynie dowiedzieć się czy sworznie tłokowe będą pasować oryginalne, czy czeka mnie więcej przeróbek jeśli się skuszę zastosować te tłoki u siebie. Myślę że zysk mocy na tych tłokach będzie 3-5 km, dodatkowo lekko splanowana głowica.

mrkubek - 2012-05-11, 21:39

Czy w tych silnikach tłok z korbowodem jest łozyskowany tuleją czy łożyskiem ?

Jeśli tuleją to nie ma problemu- rozwiertak i poszedł (jeśli trzeba na większą)

Kula - 2012-05-12, 08:43

raczej nie da rady. Nawet jeśli to moim zdaniem szkoda zachodu.
Aren - 2012-05-12, 10:09

robisz takie zamieszanie a nic nie działasz w tych kierunkach :roll:


jak chcesz rasowac silnik to te 5 km osiągniesz paroma wieczorami z pilnikiem i polerkami dolotu wylotu

wszystko na http://www.wartburgradikalz.com/

wilku - 2012-05-12, 11:53

Tu nie chodzi o te 5 koni, chodzi o to czy można zastosować te tłoki, mam je i chciałbym wykorzystać. Takie jest pytanie. To jak uzyskać innymi sposobami te 5 koni to wszystko wiem.

Temat ma bardzo szeroki tytuł bo może warto w jedno miejsce zebrać wszystkie pytania dotyczące silnika 601.

lisek - 2012-05-13, 08:20

ja teraz mecze gościa co za czasów "świetności naszego kraju" czyli PRL uczył się w samochodówce gdzieś pod poznaniem i mieli oni praktyki na torze poznańskim i miedzy szkołami robili zawody na torze oni wybrali trabanta i opowiadał mi że najlepszym tuningiem było wstawienie 2 gaźników od mz czy od innego motorka obiecał mi że da rysunki bo gdzieś ma je pochowane na strychu ale puki co nic się nie odzywa;/ w każdym bądź razie tuning coś na zasadzie motolotniarstwa
J.J. - 2012-05-13, 10:19

to jak wiesz gdzie koleś żyje odwiedź go ;)
warto takie coś mieć :)

lisek - 2012-05-13, 14:47

wiem i już rozmawiałem z nim i prosiłem obiecał ze to odszuka ale wiesz jak to jest nie chce być jakiś natarczywy że będę nad nim stał a on ma szukać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group