Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] Olej w ga¼niku.
Autor Wiadomo¶æ
ANia
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-28, 22:36   

Witajcie Kochanie.
Nie mam juz si³y do tego, jak nie urok to s...
Jaka moze byc przyczyna dostawania sie oleju do ga¼nika?
Zbiera sie on w górnej czesci, tak jakby nawet troche wyciekal spod os³ony gumowej ga¼nika.
Oczywi¶cie mam problemy z jazd±, ciagle sie d³awi i nie chce jechac.
Za rady z gory dziekuje.

ANia&Helmut
 
 
Piotrek
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-28, 22:47   

jezeli masz instalacje gazowa i jezdzisz na lpg to jest to zjawisko normalne i nie masz sie czym przejmowac. w gornej czesci gaznika zbiera sie caly syf po gazie (taka maziuga, podobna zreszta do tej co sie zbiera w reduktorze). jezeli nie jezdzisz na lpg tylko na benzynce to nie wiem co moze byc przyczyna. pozdr :)
 
 
Daniel "Muffi
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-29, 09:06   

moze pochodzic z odpowietrzenia skrzyni korbowej, bedzie sie tam zbieral przy zbyt wysokim stanie oleju w silniku
 
 
ANia
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-29, 09:29   

Jezdze tylko na benzynce.
Co do wysokiego stanu oleju, to moglo tak byc...
Kolega mechanik powiedzial, ze to wina uszczelniaczy na zaworach. Nie wiem co o tym sadzic.
Wiem, ze na obecna chwile jazda nim nie jest mozliwa, bo po prostu nie chce. Ja mu w gaz... a on ga¶nie. :-(
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-29, 13:02   

No tak... zaczyna sie sezon na odmy...

Wiec warto zobaczyc jak wygladaja (oprocz wspomnianych wczesniej rad)
 
 
ANia
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-29, 16:33   

To niestety nie odma, sprawdzone.
:-(
 
 
kiler090
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-05, 22:13   

Witam

Dzi¶ pojawi³a siê u mnie podobna sprawa. Przejecha³em 12km staje patrze pod auto a tu ka³u¿a oleju. Leje siê w³a¶nie spod gumy ga¼nika olej, z bagnetu wyplu³o bo zaciek, z odpowiecznika skrzyni korbowej. Co mo¿e byæ tego przyczyn± auto na pewno nie mia³o za du¿o oleju bo ostatni± wymianê mia³ ju¿ prawie rok temu i pó¼niej 1 ma³a dolewkê i tyle. Po sprawdzeniu poziomu oleju na bagnecie 3/4 po ca³ym zaj¶ciu. Nie wiem czy próbowaæ go zapaliæ? Co robiæ? Gdzie szukaæ awarii? Proszê o pomoc.
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-05, 23:13   

Ty nam nie pisz ¿e leje siê z pod gumy, tylko ¶ci±gnij gume i postaw diagnoze i napisz nam ¿e "ga¼nik jest ca³y w oleju" lub ¿e "jest czysty w miarê" bo przy zatkanej odmie wywala simmeringami, po czym jest rozchlapywane przez rozrz±d po ca³ej jego linii, st±d po otwarciu maski zastajemy niez³y burdel a nawet o dziwo zachlapany alternator który nie ma z tym nic wspólnego, mo¿liwe ¿e i twoja czapka na ga¼niku nie ma z tym nic wspólnego. Nikt ci nie wywró¿y co to mo¿e byæ, je¿eli uda siê wykluczyæ olej w ga¼niku to odpowied¼ ju¿ bêdzie nam znana.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-05, 23:46   

Przysz³y mrozy i odma da³a o sobie znaæ:)
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 01:48   

Ja nie wiem. Ja w najwiêksze mrozy ¶migam i nigdy nie mia³em przygód z odm±. Nawet raz w rêku jej nie mia³em, o czyszczeniu nie wspominaj±c. Jak wy to robicie ¿e wam wywala?
 
 
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 05:52   

ja po prostu stan±³em w pracy, 2h czasu i bum... odma zamarz³a... (a 2h wcze¶niej ¶miga³a, gdy¿ auto przestawia³em....)
 
 
lethal
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 07:27   

Ok dziêki za rady. Trabi wyziono³ ducha 12km ode mnie i nie mia³em nawet jak i kiedy popatrzyæ w ga¼nik. Jadê dzi¶ do niego spróbujê wyj±æ odme jako¶ j± z grubsza oczy¶ciæ i odmroziæ dolaæ ¶wie¿ego oleju i mo¿e jako¶ dojadê do domu. A jak ju¿ bêdê go mia³ na miejscu to mogê siê bardziej zag³êbiæ w analizowanie i usuwanie usterki. Dziêki za podpowiedzi. Napiszê czy uda³o mi siê nim dojechaæ. Oby :D Pozdro
 
 
Jakub Paw³owski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 08:52   

Witam, dolegliwo¶æ taka jak w temacie.
W zesz³ym tygodniu po przejechaniu z 5km rydwan zad³awi³ siê, moc straci³ i zgas³. W weekend uda³o mi siê obejrzeæ go dok³adnie i mam ca³y ga¼nik w oleju - zdejmowa³em gumê i wygl±da to jak by kto¶ z góry z pó³ litra brudnego oleju wla³. Bagnet nie wywali³, innych rozprysków nie widaæ!!!
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 10:00   

Ja przed zesz³± zim± dla ¶wiêtego spokoju odmê wyczy¶ci³em ¿eby nie p³akaæ i pomog³o:)
 
 
RAV
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-06, 10:18   

Powodem wywalania oleju jest krzywizna gumy ³±cz±cej odmê z misk±.Ma byc ³agodne kolanko ze spadkiem,¿eby tam siê nie zbiera³a para wodna i nie zamarza³a.Pasuje idealnie w±¿ od skody favorit,trochê trzeba go skrócic i po k³opocie.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 11