Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Jak wymieniæ skrzyniê biegów w 601?
Autor Wiadomo¶æ
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-09, 11:42   

A te igie³ki kamieni to do czego s±? Pe³ni± rolê jaki¶ ³o¿ysk?
 
 
Bary³
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-09, 13:38   

Jak by to powiedzieæ, pe³ni± rolê przegubu(tak ogólnie mówi±c). Przy kamieniach sprawa jest prosta, s± 2 kamienie na pó³o¶ i s± one spore. Tak ¿e ciê¿ko je zgubiæ(jest to stary typ pó³osi), inaczej sprawa wygl±da jak s± ³o¿yska na igie³kach(nowy typ).
Kuzyn353 dobrze radzi.
Kolego najlepiej by by³o gdyby¶ naby³ ksi±¿kê Skurskiego lub te¿ przejrza³ katalog czê¶ci, tak ¿eby¶ na ilustracjach zobaczy³ co jak jest zrobione. By przy rozbiórce i sk³adaniu nie by³o zaskoczenia, co to??, a gdzie to powinno byæ???
Albo chocia¿ zajrzyj do poradnika Zrób to sam który jest na stronie w dziale Literatura.

Tu masz foto jak wygl±da pó³o¶
http://www.trabiland.de/trabiex/pic/22.jpg

A tu link do katalogu on-line (bez opisów)
http://www.trabiland.de/trabiex/index.html

Pozdro
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-12, 21:03   

Zabra³em siê za to w weekend. Ju¿ od pocz±tku mia³em problem. Okaza³o siê ¿e ¶ruba trzymaj±ca piastê jest nie dostêpna dla mojego jedynego, w dodatku p³askiego klucza 32. Po d³u¿szym bieganiu z s±siadami po gara¿ach w koñcu znalaz³em porz±dny klucz nasadowy w tym rozmiarze. Nie wiem czy tylko w mojej wiosce tak trudno go znale¼æ. Prawie nikt nie mia³ nawet p³askiej trzydzieski dwójki! Pó¼niej ¶rubê piasty musia³em podgrzaæ bo by³a mocno zapieczona. Ale to nic w porównaniu z trzpieniem wahacza. Wybija³em go z 2 godziny. Skubany nie chcia³ ani drgn±æ. Na szczê¶cie brat przywióz³ mi WD-40. Ostro go nim spryska³em, poczeka³em z 15 min i nie wiem czy ten ¶rodek tak podzia³a³ czy ja dosta³em nadprzyrodzonych mocy ze z³o¶ci i trzpieñ w koñcu wybi³em. ¯eby by³o ciekawiej tym samym (wstyd mi siê przyznaæ) zabi³em gwint z jednej strony i poszukuje teraz innego dobrego trzpienia. Dalej wszystko sz³o ju¿ bez niespodzianek. ¦rubê tylnej poduchy jako¶ odkrêci³em ma³± oczkow± 13. Skrzynie wymontowa³em, w³o¿y³em drug±, ale by j± z d³u¿sz± pó³osi± zespoiæ wyj±³em motor, ¿eby by³o j± ³atwiej manewrowaæ. Silnik ze skrzyni± po³±czy³em maj±c go w³o¿onego w jego poduszkê, a skrzynia by³a osadzona na jednej (tylnej) poduszce, wiêc te ma³o widoczne mia³em z g³owy i musia³em siê tylko martwiæ o t± na widoku.
Tyle zd±¿y³em zrobiæ w weekend, bo teraz jestem ju¿ w internacie. Odradzam robienie czegokolwiek zim± na betonie. Mnie ju¿ boli przez to gard³o. Ogó³em mam ju¿ do¶æ zapieczonych ¶rub. To tyle jak na razie.
PozDDRowionka i jeszcze raz dziêki Wam za po¶wiecenie mi czasu!
 
 
Lary
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-12, 21:20   

Jedna rada o nie zabieraj siê za robotê jak nie masz kluczy :)
Z kompletem kluczy jest ³atwej i szybciej :)
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-13, 08:36   

Chyba ¿e masz ¿yczliwych s±siadów z zasobem kluczy :).
 
 
Bary³
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-14, 02:22   

A po co odkrêca³e¶ ¶rubê piasty???
Pisali¶my z kolegami wy¿ej ¿e do wymiany skrzyni nie trzeba tego robiæ. Mia³ by¶ mniej roboty.
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-14, 11:17   

Przy okazji sprawdzi³em hamulce.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-15, 00:02   

Tak pisa³em w 2004 roku. Jeszce wtedy internet mia³em przez wspania³e urz±dzenie SDI:

-"Autor: JaJer (---.gdansk-husa.sdi.tpnet.pl) (wy¶lij wiadomo¶æ prywatn±)
Data: 2004-03-24 19:11:01

Ja wyjmujê skrzyniê bez odkrêcania wahaczy.

1. wyj±c silnik w/g opisu Kuby

2. zsun±æ os³ony gumowe od strony skrzyni.
3. odkrêciæ linkê sprzêg³a.
4. odkrêciæ poduszki.
5 unie¶æ i przesun±æ w prawo skrzyniê.
TERAZ SIÊ PRZYDA OSOBA DO POMOCY!!!!
6. przesun±æ skrzynie do przodu auta, a druga osoba pilnuje kamieni i wyjmuje d³ug± pó³o¶.
7. przesuwaj±c skrzyniê w lew± stronê, wyjmujemy drug± pó³o¶ (pomoc w pilnowaniu kamieni jest niezbêdna).
Mo¿na samemu, ale to zabiera znacznie wiêcej czasu i nikt nie s³yszy siarczystych s³ów wypowiadanych co chwilê:)

Zadowoleni z wykonanej roboty siadamy i odpoczywamy :)

Wk³adamy dok³adnie odwrotnie.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-15, 00:10   

Dodam ¿e zalet± takiego demonta¿u skrzyni jest nieruszone zawieszenie i auto mo¿na w ka¿dej chwili przetoczyæ w inne miejsce. Do zabezpieczenia igie³ek dobrze nadaj± siê siatki jednorazówki.
Pozdrawiam.
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-26, 14:06   

Jeszcze jedno pytanko mam - jaki olej do skrzyni laæ. Zalecany jest Hipol 10, ale ja chce byæ pewny jako¶ci. Czy na pewno Hipol jest wystarczaj±cy? Jako¶ nie jestem pewny do tej marki.
 
 
Ptak
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-26, 16:03   

od zarania dziejów skrzynie je¿d¿± na tym oleju. wszystko jedno jaki przek³adniowy wlejesz. mo¿e byæ orlenowski hipol albo parus z lotosu. Chyba ¿e masz za du¿o pieniêdzy to kupuj castrol do mocno obci±¿onych( :-) !!! ) przek³adni. Oczywi¶cie to tylko moje zdanie. wszystkie auta swoje zalewam hipolem i jest ok
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-26, 16:16   

Nie do wszystkich samochodów siê hipol nadaje. Leje siê olej taki jak w instrukcji lub zamiennik.
Z³y olej w escorcie powodowa³ ¿e przy mrozach na zimnym silniku ledwo co da³o siê zmieniaæ biegi.
Do Traba Hipol jak najbardziej ok.
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-26, 16:44   

Hipol bêdzie odpowiedni :) Ja lejê Hipol MF (do ma³ego fiata - podobna pojemno¶æ, waga), 10-tka wydaje mi siê bardziej odpowiednia do aut wiêkszych - jak du¿y fiat.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-27, 11:20   

Co ma waga samochodu i pojemno¶æ silnika do lepko¶ci oleju w skrzyni?
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-27, 12:52   

Obci±¿enia?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 11