To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - [601] przepływomierz paliwa...

Tasiemiec - 2010-03-10, 23:26
Temat postu: [601] przepływomierz paliwa...
znalazłem ostatni za szybka wizytówke jakiegoś dziadka ktory prosil o kontakt. zadzwonielem i mial kolej na proźbę zeby znaleźć schemat montowania przeływomierza paliwa...
i w tym spraw ktoś coś ma??

billbo-luke - 2010-03-11, 00:32

Ekonomizer w desce mam od zawsze, ale przepływomierz do niego zdobyłem niedawno. Będę układ paliwowy niebawem składał, więc też chętnie bym się dowiedział jak i w którym miejscu go zamontować i jak podłączyć kable. Może ktoś by chociaż fotę wrzucił.
Pozdrawiam :-)

Piotrek - 2010-03-11, 07:14

Fotki w tej chwili nie mam, ale u mnie przepływomierz znajduje się na dole obok gaźnika przypięty między nadkolem a kierunkowskazem. Do niego wężyk z kranika i do wylotu gaźnik. czyli przeróbka nieduza. Chociarz ekonomizer to tylko bajer, i tak trabi swoje weźmie a po jakims czasie robi sie denerwujace jak przygazowujesz i patrzysz jak Ci paliwo ucieka :)
Kris - 2010-03-11, 08:48

u mnie chyba było zaraz przy nadkolu, więc można to chyba praktycznie wrzucić gdzie wygodniej ;)
dejmien - 2010-03-11, 10:33

ale w tamtym miejscu akurat ma ładne mocowanie przygotowane, zrobiłbym fotkę, ale zakleiłem swojego bo mi się woda dostawała na płytkę przez pękniętą gumę w czasie mocnych deszczy i przekłamywał, a teraz nie będę rozklejał
jedne czym mogę wspomóc to mam wtyczkę (tą która jest na ekonomizerze na kablach z opisanymi kolorami kabli) jeśli to komuś w czymś pomoże:

billbo-luke - 2010-03-11, 13:43

Piotrek - mnie chyba jednak bardziej denerwuje, że mam na desce wężyk kolorowych lampek i żadna z nich nie działa :-P
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Miejsce na nadkolu niedaleko kierunkowskazu wydaje się faktycznie idealne. Popróbuję z przewodami - zobaczymy :-)

dejmien - 2010-03-11, 19:28

jak mi ktoś zrobi zdjęcie płytki przepływomierza to mogę spróbować coś podpowiedzieć
(najlepiej obie strony płytki), o ile znajdę swój zapasowy ekonomizer, żeby zobaczyć jaki sygnał idzie na jaki kabel ;-)

billbo-luke - 2010-03-11, 22:27

No to do dzieła:
Płytka od dołu - czerwony i niebieski idą do przepływomierza (do wyrnika):

Od góry - biały, brązowy i zielony wychodzą z obudowy (zakończone są stykami w gumowych osłonach):

No i kostka na końcu przewodów biegnących od ekonomizera:

Zdjęcia na szybko z komóry, mam nadzieję, że wystarczą.
Tak na prawdę, po obejrzeniu płytki zacząłem się zastanawiać czy w ogóle coś z niej ocalało - była chyba kiedyś nieźle zalana i nie wiem czy nie jest pojarana. Trzeba by pomierzyć.
dejmien - czy dobrze pamiętam, że jesteś taki mądry i skonstruowałeś kiedyś z ekonomizera obrotomierz? Szczerze - wolałbym mieć takie cudo - może chciałbyś się podjąć skonstruowania jeszcze jednego takowego ekstra (oczywiście nie za darmo) :mrgreen:

dejmien - 2010-03-12, 10:03

po pierwsze polecam wyczyścić płytkę denaturatem a tam gdzie jest rdza podgrzać lutownicą, wyczyścić starą cynę i przylutować nową, a jeśli nóżka elementu zardzewiała to wymienić - to jest układ analogowy czuły na napięcia, więc taka rdza na polu może wpływać na wartość wskazań
kable masz chyba fabrycznie przylutowane, więc wtyczka powinna chyba pasować i wystarczy podłączyć do wskaźnika?

billbo-luke napisał/a:

dejmien - czy dobrze pamiętam, że jesteś taki mądry i skonstruowałeś kiedyś z ekonomizera obrotomierz? Szczerze - wolałbym mieć takie cudo - może chciałbyś się podjąć skonstruowania jeszcze jednego takowego ekstra (oczywiście nie za darmo) :mrgreen:

tak, to prawda, nie tyle z ekonomizera, co zrobiłem od zera i wsadziłem w puszkę od ekonomizera ;-)
od dawna szukam wolnej chwili, żeby wprowadzić drobne poprawki w projekcie i wykonać serię kilkunastu sztuk (bo paru chętnych by się znalazło), koszt samych części to minimum 20-30zł ;-)

billbo-luke - 2010-03-12, 18:51

Właśnie, znalazłem Twój projekt w dziale "My", świetna sprawa. Pobawię się ze swoim - zobaczymy czy zagada ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group