(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Może jakieś RWD?
Autor Wiadomość
bart-94 

DDR: brak
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-21, 18:56   [ALL] Może jakieś RWD?

Interesuję się "domową mechaniką" czyli zabawa w nudne wieczory i wolne dni.
Niedługo kończę 18 lat. Niedawno spadł śnieg i rozmarzyłem się o zabawie tanim autem RWD. Znalazłem trabanta i jak do tej pory nigdy nie zwracałem na te auta uwagi tak tego dnia się zakochałem w kształcie budy. Po kilku godzinach czytania znalazłem, że trabant nie jest autem z napędem na tył :cry:
Zacząłem się zastanawiać czy może samemu nie zrobić trabanta RWD i znalazłem takie coś http://www.youtube.com/watch?v=RP2PpCxE3v4
Chciałbym aby w tym temacie na luźno! pisać ewentualne propozycje jak zrobić z trabanta fajne RWD. Ciekawi mnie na przykład połączenie silnika od golfa 2 z jakąś np. 5 biegową skrzynią i teraz wał... Da się to jakoś połączyć? :) Jeśli temat jest zły to usuńcie. Jak było to nie mogłem znaleźć.
 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2012-01-21, 19:37   

Trzeba sobie zadać pytanie, co to dokładnie ma być. Totalna gleba, jakaś wyscigówka, traktor czy jeszcze cos innego ;)

Nie bawiłbym się w jakieś golfy itp. Lepiej ogarnąć 4cylindry od bmw e21/30, lub coś nowszego. W takiej opcji cięzko będzie z miejscem pod maską, ale wszystko da sie ogarnąć. Najgorsze, że po zamontowaniu skrzyni i zrobieniu tunelu nie było by miejsca na nogi ;) Trzeba by pewnie troche pociąć traba zeby to wszystko ładnie grało.

Można oczywiście kombinować silnik, który stoi bokiem jak wszystkie VW itp itd. Trzeba by zrobić tunel pod wał, chyba, że chce aby auto stało wysoko jak oryginał (syf). Do tego mocowanie dyfra - ewentualne cięcie podłogi by go schować.

Generalnie bez 15tys pln nawet nie ma co sie zabierać za to ;)

Temat rzeka.
 
 
 
bart-94 

DDR: brak
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-21, 20:28   

No właśnie nie wiem osobiście jak wygląda dokładnie trabant i ile tam jest miejsca. Zastanawiałem się właśnie nad zrobieniem tunelu ale nie wiem jakby to z miejscem w środku wyszło. niezbyt jestem w temacie przenoszenia napędu z wału silnika, przez skrzynie i ewentualnie wał na koła dlatego pytam i dlatego może mi się to wydawać fajnym pomysłem. ewentualnie optyczne obniżenie przy serii wysokości utwardzonej :P Temat rzeka to temat rzeka więc kolejne pytanie. Słyszałem że da się skrzynie umieścić z tyłu auta a nie przy samym silniku. Na tylnej kanapie by mi nie zależało. Chcąc maksymalnie ciąć koszta jaki silnik, skrzynia i wał (sensowne) by podeszły?
 
 
 
Kula 
kawał skur*ysyna

DDR: szczur 72"
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-01-21, 21:10   

komora moim zdaniem jest za krótka do takich zabaw. trzeba by było ostro gródź rzeźbić, wszystko w środku przesunąć do tyłu (fotele, kierownica, pedały) i pewnie wiele innych przeróbek. Ogólnie trabant ma słabą budę. z tyłu nie ma za bardzo jakichś podłużnic i trzeba by rzeźbić ramę pomocniczą do mostu. Wyjściem było by umieszczenie zespołu napędowego z przednionapędowego auta z tyłu i moim zdaniem to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Na allegro kiedyś był trabant postawiony na podzespołach chyba dużego fiata, ale był komicznie podniesiony i ogólnie wyglądał jak kupa.

nie ma rzeczy niemożliwych ale moim zdaniem łatwiejszą bazą do takich przeróbek był by Wartburg z uwagi na potężną komorę i konstrukcję ramową.
 
 
 
J.J. 
stay high


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 963
Skąd: Kaszëbë
Wysłany: 2012-01-21, 22:32   

od biedy, jak sie ma czas i kase, można postawić traba na ramie garba, którą można bez problemu skrócić ;)
_________________
TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl

DrogąDoRaju - Trabant, Wartburg, Simson, Mify i Qek
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2012-01-21, 23:01   

Można wsadzić silnik z motocykla z tyłu najmniej zabawy i spora radocha.
Przy takich ,rzeźbach spodziewał bym się sporych problemów z przejściem legalnie przeglądu.

Ogólnie rzecz biorąc da się wykonać ,a to masakrycznie spora przeróbka w której nie wolo szczędzić kasy bo może to kosztować czyjeś życie. (w przypadku oderwania się napędu z karoserii.)

W Niemczech kiedyś widziałem 600kę z silnikiem 2.0i z bmw 3er
_________________
 
 
 
bart-94 

DDR: brak
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-21, 23:17   

To może pomożecie w inny sposób (zakochałem się w tym forum patrząc na szybkość postowania :D) i poradzicie jakieś inne auta RWD które są proste w budowie?
te co znam to:
-Fiat 125p
-Fiat 126p
-BMW (ogólnie)
-Garbus
Znacie coś jeszcze ciekawego i godnego uwagi? Bo co do trabanta to chyba faktycznie gra nie warta świeczki ;/
 
 
 
J.J. 
stay high


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 963
Skąd: Kaszëbë
Wysłany: 2012-01-22, 01:10   

kupujesz t1 i masz hipvana ;)
_________________
TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl

DrogąDoRaju - Trabant, Wartburg, Simson, Mify i Qek
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2012-01-22, 08:56   

tanie auto z napędem na tylne koła polonez jedyna rzecz to kopic zaspawać tylny most i śmigać tylko czemu taki temat pojawia się na forum germanstyle tego trochę nie rozumiem
 
 
 
wnuq601 


DDR: jak najbardziej trabant
Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 70
Skąd: uć
Wysłany: 2012-01-22, 11:12   

łada..
_________________
ga-ciowy'
 
 
 
Maciek 


DDR: 1.1
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 231
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: 2012-01-22, 11:43   

Zapomnij o fiacie Kupuj ładę 2107. Lepsze zawieszenie na sprężynach, lepsze hamulce (polecam zobaczyć tylny bęben hamulcowy) Lepszy silnik. I jeszcze można trafić fajny egzemplarz poniżej 2k zł, co przypadku 125 i poloneza jest coraz trudniejsze, powoli każdy w dobrym stanie jest "rodzynkiem dla konesera"
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=RuqBvK2uKZ4
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13