(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzmocnienie Trabika.
Autor Wiadomość
j3drus 


DDR: Polo Turbo
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-26, 18:29   

Mówisz o "blaszkach" przy podszybiu? Nie miałem na myśli że buda pęka w tym miejscu jak na zdjęciu, po po prostu chciałem odciążyć kielich, aby buda nie pękała wyżej przy słupku jak to niby często ma miejsce w Trabancie.
 
 
 
Sqall 


DDR: Janosikowóz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 901
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2013-12-27, 02:41   

Rozumiem Cie, ale tak jak narysowałes za wiele nie da. Traby pekają najczesciej na słupkach (przy podszybiu oraz dachu) o czym sam mam nieprzyjemnosc sie przekonać. Jeszcze nikt chyba nie wymyslił dobrego rozwiazania na słupki pomijajac klatke oczywiscie.

Daj więcej zdjęc o co chodzi, moze jednak jakos sie nie dogadujemy.
 
 
 
j3drus 


DDR: Polo Turbo
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-27, 08:43   

Chodzi mi o to co jest na zdjęciu ;) pewnie zrobię klatkę, wiadomo że jest to najpewniejsze rozwiązanie, ale z drugiej strony co na to miśki przy kontroli?
 
 
 
Maciek 


DDR: 1.1
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 231
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: 2013-12-27, 11:14   

Kiedyś podparłem trabanta z przodu za sanki, buda była zdrowa i widać było że wygina się na podszybiu. Nie pomiędzy słupkiem A a podłogą a pomiędzy przednim nadkolem a słupkiem A. Myślę że aby wzmocnić przednie kielichy można zrobić tak jak się wzmacnia auta pod Cabrio. W poprzek drzwi na wys 20-30 cm profil od nadkola do nadkola i od niego zastrzał do góry do przedniego kielicha.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=RuqBvK2uKZ4
 
 
 
j3drus 


DDR: Polo Turbo
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-27, 17:47   

Za kilka dni wrzucę silnik, wtedy spróbuję go podnieś za sanki, jestem ciekaw czy zacznie się wyginać tak jak piszesz ;D może moje wzmocnienia dadzą rade. A te wzmocnienia od cabrio trochę komicznie wyglądają już lepiej klatkę zrobić. Pewnie chodziło Ci o coś takiego;
http://ipocars.com/imgs/a..._1990_5_lgw.jpg

[ Dodano: 2014-02-09, 22:02 ]
Jednak wykonałem takie wzmocnienia jak na podanym rysunku. Bez wzmocnień przy podnoszeniu budy za sanki odległość od kielicha do rynienki na dachu zmieniała się o jakieś 2mm, po wykonaniu wzmocnień kielich przesuwa się jakieś 0,5mm także usztywniło budę i teraz bardzo ciężko zauważyć jakieś niepożądane ruchy karoserii. Także myślę że da rade ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11