To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Warsztatowo - Jak zejść niżej z przodem

Przemas601 - 2014-10-17, 20:23
Temat postu: Jak zejść niżej z przodem
Jak zejść z przodem niżej,opona opiera mi się na rancie błotnika. Nie chcę zmieniać felg,czy jest opcja wypchnąć duro i go nie połamać?
pingor - 2014-10-17, 22:15

Troszkę to wypchniesz pytanie co z lakierem.
A co ze skręcaniem ? Czy chcesz zejść niżej tylko na postoju ?
Ja tak mam, że jak opuszczę to praktycznie kierownicy nie ruszę :D

Przemas601 - 2014-10-17, 22:42

Właśnie martwię się o lakier,szkoda było by go uszkodzić. Tylko na postoju,fakt,że będę musiał pamiętać,żeby go opuszczać na wyprostowanych kołach,ale to nie problem. Najlepiej by było gdyby przód chował się tak samo jak tył.
Bolsiarz - 2014-10-18, 11:00

a jakby lakierek troszkę opalarką podgrzać? ;)
Bross - 2014-10-18, 20:28

Opalarka to zły pomysł, lakier szybko sie nagrzeje i odejdzie od duro. (sam duroplast bardzo szybko sie nagrzewa i się "wybacza")
Testowałem na zniszczonych duro także wiem o czym mówię.
Pewnie można Lekko spróbować ,ale sam lakier jest na tyle elastyczny sam w sobie ,że ostatnio wyprostowałem maskę po wgięciu i obyło się bez lakierowania - śladów po oparciu du-pskiem brak.

ja bym wziął lewarek pantografowy i rozepchał. :D

alucarD - 2014-10-19, 20:12

zacznijmy od tego ile ci brakuję dokładnie centymetrów ? na moje z 2 cm ci się może udać sposobem jak bross ci pisze. Lakier nie lubi gwałtownych zmian więc jak będziesz robił powolutku to jest nadzieja ;)
pingor - 2014-10-19, 21:25

Ja bym próbował tym:



Tak tak... wiem to do podginania rantów w Vagach ale myślę że dzięki temu na całej długości powoli będziesz rozginał. Najmniejsze prawdopodobieństwo niby pęknięcia lakieru i dość równo powinno iść :)

Przemas601 - 2014-10-19, 21:26

Jutro zobaczé dokladnie ile brakuje. Widzialem kiedys takie ustrojstwo zakladane na piaste do rozpychania nadkoli,moze ktos posiada takie cacko? Wlasnie o tym myslalem.
TrabiVR6 - 2014-11-17, 21:55

Ja posiadam takie urządzenie :) Ale w trabancie sie nie ugra za wiele.
bRq - 2014-11-18, 16:44

Dokladnie, w Trabie blotniki beda wracac... Blotniki Ci sie nagna jesli poszerzysz nadkola, tylko nie za duzo, bo bedziesz mial problemy ze spasowaniem tego blotnika do drzwi ;)
Pytanie jak duzo chcesz zejsc. Jesli tak jak ja, ze kladziesz sanki na ziemi (moj plan to przerobic sanki i zejsc progami do ziemi :P) to czeka Cie przerobka amorkow.

Przemas601 - 2014-11-18, 21:25

Udało mi się zejść z przodem o jakieś 20mm w dół. Zmniejszyłem trochę odsadzenie felgi,trochę rozepchnąłem nadkole i je podciąłem i jest gitara. Bieżnik opony znika w nadkolach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group