To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Projekty - Trabant PICK-UP 1.1

fazi - 2014-01-07, 19:49
Temat postu: Trabant PICK-UP 1.1
Witam wszystkich.
Kupiłem niedawno Trabanta, którego gość przerobił na pickupa. Zaczął i nie skończył. Trampek jest zrobiony niechlujnie, tzn. powierzchownie wygląda fajnie, ale w zakamarkach pełno rdzy i syfu. Więc go właśnie rozbieram do końca i staram się wyprowadzić na ludzi :-)
Plan jest taki:
lakier czerwony od Ferrari lub biała perła Mercedesa
laczki biała stal
paka jasne drewno lub aluminium
silnik zostawię od Polo
Muszę jeszcze poprawić wzmocnienie kasty bo to co jest wydaję mi się liche.
Tak więc mam co robić do lata :P
Jeszcze kilka fotek
http://pokazywarka.pl/mkhgc2/

Bross - 2014-01-08, 01:21

Dobra baza.

Zrób otwory tak by woda Ci się nie zbierała na "pace"
Pakę będziesz jakoś zamykał od góry? jakaś plandeka ?

Bross

fazi - 2014-01-08, 10:37

Na pace jest półsyfon od umywalki :-) Zamykanie myślałem zrobić z duraplastu. Chcę dopasować dach od traba podnoszony na siłownikach. Zobaczymy później co z tego wyjdzie.
Dodam jeszcze że trabi będzie w zestawie z przyczepką. Przyczepka raczej cabrio :-) Dzisiaj go wybebeszam, od jutra będę przypasowywał różne elementy.

Aren - 2014-01-08, 16:47

zrób przyczepke z betoniarką, bedzie pasował klimatem do tego trabanta
fazi - 2014-01-08, 17:01

To miała być złośliwość?
Zdunsky - 2014-01-08, 18:44

Złośliwe to będzie jeśli tak zrobisz. :D

Zapomniałeś wpisać w planach obniżenia podwozia.
Jescze zaproponuje podloge z jakiegos zajebistego drewna tam na pace, fajne są.

Sqall - 2014-01-08, 19:52

Nie oszukujmy się, trabant na pickupa sie nie nadaje. Może gdyby dodac pare cm długości, zwiekszyć rozstaw osi i zrobic otwarta pake, a nie chamsko ucietą klape bagaznika to mogło by cos z tego byc.

Syfon z umywalki? No bez jaj...

Aluminium na pake? Moze jeszcze blache ryflowaną i wieś spiewa i tańczy. Drewno to dobry pomysł. Dach z traba jako przykrycie paki to bardzo zły pomysł :D

Podjałes sie bardzo trudnego zadania. Najpierw pooglądaj fotki trabów w necie i obierz konkretny kierunek. Podstawa to gleba to bez tego bedzie to wyglądało tragicznie.

Takie moje zdanie. Trzymaj sie planów i do przodu, chętnie zobacze czy uda Ci sie cos ciekawego stworzyc.

lisek - 2014-01-08, 21:19

Niema co się dziwić że prawie nikt nie zagląda na forum.
robson - 2014-01-08, 23:19

"Gleba,gleba,gleba... bo jak nie to bedzie beee..."
Szlag mnie trafia jak slysze "porady" o ktoych sie slyszec nie chce.
Jesli Fazi o tym nie wpomnial to chyba o tym nie mysli,prawda?
Ryfla czy "amenilum" to tez jego sprawa. I nawet jesli dla kilku krzykaczy na forum bedzie to wiocha to nie znaczy ze dla reszty (ktora to przemilczy i nie podzieli waszego zdania) tez. Dajcie chlopakowi kopa i wiatr w zagle a nie kazdy tylko steka i marudzi.
Macie fajne Traby,super! Kazdy sie z wami cieszy ale dajcie sie cieszyc innym swoimi wlasnymi projektami.
Po takich waszych zachetach nie dziwie sie ze malo kto opisuje swoje skonczone projekty.
I prosze mi sie teraz nie cFFaniaczyc ze Trabant to niekonczacy sie projekt bo kazdy to wie,chcialem jedynie zwrocic uwage na wiecznie saczacy sie jad zamiast odrobina wsparcia i dobrej rady a nie odciagania od wizji Faziego na swojego Traba.

Fazi,wytrwalosci zycze.

ps.nie czesto sie udzielam na tym forum,sporadycznie nawet tu wchodze,ale moze czas wejsc na inne fora rowniez zagraniczne i poczytac jak inni siebie wpieraja nawzajem nawet jesli komu sie to nie podoba.
Odrobina dystansu panowie.

fazi - 2014-01-08, 23:24

Sqall napisał/a:
Syfon z umywalki? No bez jaj...
- No jest. Tak gościu zrobił, ale jak już pisałem właśnie go rozbieram do zera i nie zostawię takich "detali"
Sqall napisał/a:
Aluminium na pake?
- Oprócz ryflowanej blachy są jeszcze dziesiątki blach aluminiowych, które są naprawdę fajne
[quote="Sqall"]
Sqall napisał/a:
Podstawa to gleba
- Gleba będzie, ale w granicach rozsądku ;-)
Sqall napisał/a:
Nie oszukujmy się, trabant na pickupa sie nie nadaje
- spokojna twoja rozczochrana
fazi - 2014-01-08, 23:37

Sugestie mile widziane, oceniać będziemy jak projekt będzie gotowy. A co do chamsko uciętej klapy, to uważam że w ten sposób zachowana została linia trabanta.
Zdunsky - 2014-01-09, 00:07

Co do paki to powiem ci ze drewno jest ultra kozackim rozwiazaniem na podłge a nikt nie mów ze gryzie sie z amelinium.

Trabanta ciężko znaleźć tak na szybko ale zobacz te 2 cady:





Z nimi zadanie jest ulatwione bo podloga pod tymi dechami juz jest a co do aluminium to boki i tak bedzie trzeba z czegoś zrobić a wszystko drewaniane to albo bedzie pedalsko albo ciemno jakoś. Zobacz te amerykanskie.






Ten ostatni w miare najbardziej podobny do trabanta bo ma te nadkola zjebane.

J.J. - 2014-01-09, 09:21

lisek napisał/a:
Niema co się dziwić że prawie nikt nie zagląda na forum.

a czemu :} ?

Bross - 2014-01-09, 12:23

Najlepsze to te na 2 pierwszych zdjęciach. podłoga jak panele ,które będe układał za kilka dni. :D

OT.
Jak forum niema być drętwe czy martwe ,albo w stanie agonii skoro, zauważyłem tylko 4 osoby ,które regularnie zaglądają na forum.
I co najmniej jeszcze 2 zaglądające parę razy w tygodniu.
Niewiele się dzieje choć pogoda za oknem jest raczej sprzyjająca pracą przy trabantach.

Sqall - 2014-01-09, 13:38

Ja tam czekam z niecierpliwościa :) bedzie hit albo shit.
fazi - 2014-01-09, 22:19

Może ktoś z Was wie gdzie dostanę tylną belkę poprzeczną? Progi, jaskółkę, nadkola znalazłem, ale tą tylną belkę jeszcze potrzebuję.
dzikU - 2014-01-09, 22:50

moim zdaniem musiałbyś wydłuży pake bo taka malutka nie wyglada fajnie

tylko to musi byc dobrze przemyslany projekt nie tak na łapu capu

Sqall - 2014-01-09, 23:11

dziku dobrze gada, ja bym dodał min 15cm. Prosta robota, a poprawiło by wygląd.

Belke tylko i wyłącznie ddr'owska po znajomych/alledrogo.

Bross - 2014-01-09, 23:13

Tu gość ma jakieś części blacharskie
Zadzwoń P.Artur 604 649 412
http://tablica.pl/oferta/...html#3a61085671

i Jeszcze gość z Gryfna P. Adam 600 165 963
Facet dysponuje sporą ilością części blacharskich do trabanta.

pingor - 2014-01-09, 23:34

Ja również uważam że lekkie przedłużenie auta pomogło by w tym wypadku i to dosyć dużo. Super że wziąłeś się za dokończenie czyjegoś projektu i robisz bardzo indywidualny i autorski już praktycznie projekt.

Co wyjdzie się okaże ;) jednak przyłączył bym się do kolegów żeby zadbać o szczegóły i mimo wszystko drewno na pakę dać.

Można powiedzieć że w chwili obecnej projekt to dobry początek, na pewno w trakcie prac zajdą zmiany i wgl ;) Plany są co wyjdzie się okaże :) oby zapał nie zgasł powodzonka

Zdunsky - 2014-01-10, 06:23

Albo zamiast wydłużać dupe dach mu obniż z 10 cm.
pingor - 2014-01-10, 09:11

Tylko wg mnie tu problem jest po części taki że przód (maska) jest praktycznie takiej samej długości jak tył (paka).



Patrząc na jakiegokolwiek pickupa widać że paka jest większa od przodu i dlatego wygląda to dobrze :) A tu jest taki trochę karzełek przez brak tyłka.

No ale zobaczymy jak przyjdą lampy i wgl :) może to się wizualnie trochę wydłuży.

PS. Lampy od 601 czy 1.1 zostawiasz ? Ja bym tu widział 1.1 ale to już indywidualna sprawa

fazi - 2014-01-10, 10:03

Chcę go wydłużyć o 20-30 cm, ale jak wydłużę samą dupę to nie zachowam symetrii i nadkole będzie bardzie z przodu. Musiał bym ciąć w dwóch miejscach z przodu i z tyłu nadkola, ale boję się aż tak ingerować w konstrukcję żeby nie było potem problemów. Czy nie będzie dziwnie wyglądała paka z niesymetrycznym ułożeniem nadkoli?

Na podłodze będzie drewno lub drewno z aluminium.

Lampy, maska itd od 601 Zderzaki od starej 601 obłe

Ścinać dachu nie będę, bo ze względu na moje gabaryty nie wejdę do niego :-)

Po wypiaskowaniu będę widział co i jak.

Muszę zlikwidować wlew paliwa z boku błotnika bo rura wlewu wystaje na pace i to kiepsko wygląda zrobię wlew z tyłu lub w podłodze na pace pod ładną klapką, ale jak zrobię w podłodze paki to przy tankowaniu będę miał wszystko obrzygane od beny. Będę miał ok 5-7- cm miejsca między podłogami i tam muszę się zmieścić.

fazi - 2014-01-10, 10:12

Tą przyczepkę widziałem w muzeum w Zwickau. Chcę podobną ale całą otwartą i identyczną jak paka mojego traba.
Co o tym myślicie???
Jakość zdjęcia taka se bo robiłem telefonem

Bross - 2014-01-10, 10:50

Wrzucę lepsze foto bo te rozmazane.
A tak się składa ,że parę dni temu byłem w Zwickau :D .



Przyczepka niezła do dopracowania.
Ta w muzeum ma bardzo "bezczelne" spawy przez co jej wykonanie jest średnie.

Ja tam bym nie ciął i nie kombinował ,widziałem niejednego Trabanta - Pickupa i wygląda co najmniej znośnie


Zrób dobre zdjęcie od boku. (równo - od boku)

Po za tym co tu dużo pisać i się rozgadywać , Wschodnio Niemieccy inżynierowie dawno zrobili w oryginale 1.1 Pickupa


Link do Albumu rene.pw-serve.de...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group