To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

hape - [Wnetrze] Kierownica itp.

Bross - 2013-02-16, 21:51

Przeglądałem forum http://www.trabantforums.com napotkałem się na ciekawą obudowe kierownicy.


zastanawiam się czy to oryginał. w sumie gdybym taką miał to rozwiązało by mi to problem z regulowanym przełącznikiem wycieraczek, ew ręczną pompką spryskiwacza.

Warto przedłużyć tak jak na foto :?:

Leoadko - 2013-02-16, 22:09

Pewnie przedłużona. Brzydko to nie wygląda. Dzięki temu masz mniej przełączników a co za tym idzie dziur w desce.
Bross - 2013-02-16, 22:21

Leo, jak wiesz z 5ciu zegarów w pomarańczy jakie były zminimalizowałem do 1 zegara z ukrytymi kontrolkami i czarną tarczą. bez udziwnień.
Przełączniki postarałem się ograniczyć i wywalić sporo Już zbędnych kabli.
(zależy mi na minimalizacji i wyglądzie 601)
Obecnie w desce mam 2 przełączniki z kadeta - okrągłe i stacyjkę na kluczyk pingwin. (wzór Silca WB1 lub WB1R)
zostało mi tylko umiejscowić gdzieś zgrabny potencjometr suwakowy ,który wygląda jak gałka do przeszukiwania fal FM. :lol: ogólnie mogę walnąć to pod kolumnę kierownicy tam gdzie stacyjka ale będzie słabo dostępny.
Zastanawiam się właśnie nad przedłużeniem na bok tej obudowy i dać tam potencjometr od wycieraczek.

pingor - 2013-02-16, 23:16

Bross napisał/a:
Przeglądałem forum http://www.trabantforums.com napotkałem się na ciekawą obudowe kierownicy.
Obrazek

zastanawiam się czy to oryginał. w sumie gdybym taką miał to rozwiązało by mi to problem z regulowanym przełącznikiem wycieraczek, ew ręczną pompką spryskiwacza.

Warto przedłużyć tak jak na foto :?:


Nie wiem w czym do końca ma pomóc to przedłużenie kiery w pionie. Szczerze powiedziawszy na YT można obejrzeć filmik podróbek kierownicy które można tak ugiąć nie używając nie wiadomo ile siły ]:>

Raczej nie wygląda to na udoskonalenie, a wręcz na wibrator do jajek dla jakiegoś dziadka :}

PS. szkoda tylko że ktoś spierniczył taki ładny środek takimi dywanikami :-|

Bross - 2013-02-16, 23:27

Pingor Jakie przedłużenie kiery w pionie :?: nie zauważyłem i nadal nie widzę.
Możliwe ,że coś widzisz ,a ja nie ,chyba ,ze się nie zrozumieliśmy - mi chodzi o przedłużenie na BOK obudowy kierownicy celem zamontowania włącznika po prawej stronie lewarka biegów.
(na foto widać pompę spryskiwacza obok lewarka co jak mnie poinformowano jest samoróbką.) mi tylko o to chodzi.


może pomyliłeś przedłużenie w pionie z obudową starego typu - obudowa jest metalowa i
patrząc na tę obudowę jaką przedstawiłem na samej górze tej strony rzeczywiście stwarza wrażenie jakby było coś przedłużone. :D

co do alu. dywaników fakt - kaszana.

pingor - 2013-02-17, 08:22

No mnie oczy chyba nie mylą i kierownica to ewidentne jajo, rozciągnięte w pionie albo zwężone w poziomie. Bo są dwie opcje w sumie ]:>

Patrząc na znaczek na kierownicy - teraz koła są prosto

bRq - 2013-02-17, 09:58

Temat schodzi na psy, a tak ciekawie sie zapowiadal.
PeQ200 - 2013-02-17, 12:34

Byle tylko nie zszedł na politykę...

A wczoraj wsadziłem nowy wahacz...z tyłu zmieniony rozstaw na 4x100. Niestety przewody hamulcowe nie chcą współpracować :P No i niestety kółka nie zmieściły się w nadkola... :P
Także plan nie zrealizowany.

Ponti89 - 2013-02-17, 13:31

Wziąłeś tamte 14 bo widzę ze zniknęły ;)?
Aren - 2013-02-17, 15:22

pingor napisał/a:
No mnie oczy chyba nie mylą i kierownica to ewidentne jajo, rozciągnięte w pionie albo zwężone w poziomie. Bo są dwie opcje w sumie

Patrząc na znaczek na kierownicy - teraz koła są prosto



ja pierr jacy wy już filozofy jesteście po dłuższym pisaniu na CT!!

złudzenie optyczne z tą kierownicą, a ten będzie wiercił temat... brossowi o to w ogóle nie chodzi o czym smarujesz. tylko o obudowę a raczej podstawę obudowy gdzie przechodzi kolumna i wajcha zmiany biegów, jest dłuższa, żeby zmieścić pompkę spryskiwacza. TYLE :roll:



pingor napisał/a:
Bo są dwie opcje w sumie
nie mogę się doczekać teorii




a ty bros nie śmieć !

pingor - 2013-02-17, 19:11

Aren widać że lubisz ze wszystkimi drzeć koty i wbijać szpile. Przyznam, że wiedzę masz dużą i podobają mi się twoje projekty, szczególnie szczur.

Jednak nie uznajesz pomysłów innych osób i krytykujesz oszczędności. A niestety nie wszystkich stać na malowanie traba w ciągu roku trzy razy albo wymianę opon po niecałym sezonie :-P

Bross jest podobnym myślicielem do mnie i akurat zaciekawiła mnie ta kierownica, bo uważam że nie jest to złudzenie, a do zboczenia z tematu się przyznaje bo źle doczytałem o który element dokładnie chodzi Brossowi.

bRq - 2013-02-17, 23:44

To kierownica z 600.
Tu masz z drugiej strony jajo :P

Na 100% jest to zludzenie optyczne.


Kolejne posty prosze na temat "Co dzis zrobiles przy swoim Trabancie?".

PeQ200 - 2013-02-17, 23:58

W ogóle to wczoraj w zamuleniu pomotałem tematy, ale już ciul :P Sorry :P A kiera jajowata, to faktycznie złudzenie optyczne :)
Aren - 2013-02-18, 11:45

pingor napisał/a:
Jednak nie uznajesz pomysłów innych osób i krytykujesz oszczędności.
ja o jednym ten o czym innym ;)
lisek - 2013-02-18, 14:45

czuje się jak na CT :P.
Leoadko - 2013-02-18, 23:42

Lisek kliknął bym "lubie to!" jakby się dało :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group