To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Projekty - Trabant kombi 601 vel Heniek

wilku - 2012-04-30, 21:09
Temat postu: Trabant kombi 601 vel Heniek
Postanowiłem podzielić się swoim trabantem.
Pod tym adresem jest opis od chwili zakupu do prawie teraz http://mariotal.webd.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=487

Na tą chwilę samochodzik ma bardzo dobre i spokojne miejsce postoju, dostał nowe felgi, szerokie i proste, stalowe, ale takie miały być, link do aukcji, http://allegro.pl/show_item.php?item=2266521223# o takie te.

W dniu dzisiejszym trabik dostał komplet siedzeń od alfy romeo 156, ale raczej docelowo będą od 145, za darmo dawali to wziąłem, a że idealnie pasują do mojego projektu... Do skarbów doliczyć muszę też kolumnę kierowniczą od ww alfy i wiele innych gratów które zdobyłem.
Być może już za 2 dni będę miał prąd w garażu i zacznę pracę nad blacharką.

Aren - 2012-04-30, 22:22

Spaliles z tą nazwą trabanta.. HENIEK JEST TYLKO JEDEN KURDE!
tzn byl, ale nie mowie ze kiedys nie bedzie reaktywacji:p

wilku - 2012-05-01, 09:11

Z tym Heńkiem to jest tak, że w dniu zakupu jak wracałem nim do domu, to był tak zapuszczony że skojarzył mi sie z takim Heńkiem z pod monopolowego, takim żulem i się przyjęło, chociaż kto wie, może go przechrzcimy. :-P
Aren - 2012-05-03, 11:49

http://imageshack.us/phot...45007b1med.jpg/ sory ale to sie nazywa żul z monopolowego, prawdziwy heniek. Wiec prosiłbym cie o zmiane nazwy bo troche ze tak powiem xero ;)
wilku - 2012-05-03, 12:13

Aren, puki co Heniek, może w czasie prac jakiś pomysł narodzi się w mojej chorej głowie.

Wczoraj do piaskowania poszły przednie zwrotnice, jutro je odbiorę, a w poniedziałek jest szansa że pójdą do cynkowania.

Zdunsky - 2012-05-09, 16:57

Heniek to może nie, dlla mnie bardziej jak Marian albo Władek.
wilku - 2012-05-28, 18:07

Pomyślę nad tym, puki co skupiam się nad remontem, mam już prawie wszystkie elementy, na dniach zawiozę zwrotnice do cynkowania. Zastanawiam się nad remontem silnika. Imię zostawię na koniec.

Tymczasem mam rozkminę nad silnikiem, żona zwraca uwagę że moja zabawka jest fajna, ale droga i tanio nią jeździć nie będę, ma racje kobita. Dlatego zastanawiam się co raz bardziej nad wspomnianym już na forum silniku z Tico, tylko że chciałbym zostawić biegi przy kierownicy, co za tym idzie też skrzynię, czy zakładanie takiego patentu ma sens? Później gaz i tanie być nie może. Tylko pieprzenia z tym dużo, dodatkowe instalacje etc. już wolał bym diesla włożyć jakiegoś małego.

Da radę podłączyć biegi normalne na takie przy kierownicy?

Maciek - 2012-05-28, 20:04

Ty masz nim zamiar jeździć co rano do roboty? Przy przebiegach poniżej 700-1000km/mies nie wiem czy ma to sens. Przelicz kiedy ci się zwróci koszt swapu.
A biegi przy kierownicy bym zrobił po najmniejszej linii oporu-zostawiłbym skrzynię z trabanta :) Wytrzymuje 50 km z warczybura to z tico sobie tez poradzi. Tym bardziej ze wartburg dysponuje 98Nm momentu, a tico 60Nm.

mlotek - 2012-05-29, 22:12

Przyjrzyj się skrzyni od matiza. dzwon identyczny ja w tico ale zmiana biegów na linki
Zdunsky - 2012-05-30, 08:58

Tico zalatuje patentami Brosa czyli i tak już raczej nie jeździ a nwet jeśli to przy codziennej jeździe roboty przy nim na bank tyle co przy 2 samohodach.
J.J. - 2012-05-30, 10:52

Gołota ma tiko u siebie i chwali.
A czy to nie jeździ... zależy kto co potrzebuje ;) ale IMO silniczek tico jest całkiem sympatyczny, mały, leciutki i żwawy;)

wilku - 2012-05-30, 16:29

Mam mieszane uczucia, różne rozkminy, puki co do 21 czerwca, co dnia ostatniego egzaminu zawodowego cały projekt stoi i jedynie co przy nim robię to myślę. Po mieście i tak głównie rowerem, auto tylko od poważnej niepogody.
mlotek - 2012-05-30, 22:02

Zdunsky napisał/a:
Tico zalatuje patentami Brosa czyli i tak już raczej nie jeździ a nwet jeśli to przy codziennej jeździe roboty przy nim na bank tyle co przy 2 samohodach.


masz jakieś doświadczenia w tej materii , że wygłaszasz takie opinie ?

Zdunsky - 2012-05-30, 23:00

Na pewno nie mam ochoty dyskutować o tym z Tobą w tym temacie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group