To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Warsztatowo - Zbiornik paliwa Trabant 1.1

Bross - 2012-01-13, 16:10
Temat postu: Zbiornik paliwa Trabant 1.1
Witam

Problem :arrow: cieknący zbiornik paliwa na składaniu.

1 zalać wodą i spawać ( doraźne załatwienie sprawy)
2 dopasować z innego auta plastikowy zbiornik paliwa i zmieniać wskażnik paliwa,
3 zrobić zbiornik z atestowanego płaskiego kanistra i przeszczepić pływak z 1.1,
4 Wykonać z nierdzewki bak na wzór oryginału.

co radzicie :?:

pewnie ,że najbardziej rozsądna jest opcja 4 ,ale to raczej wyjście ostateczne

Czy ktoś z was przeszczepił bak i innego wozidła bez ingerencji w podłogę :?:

J.J. - 2012-01-13, 18:26

auto na gaz?
lisek - 2012-01-13, 18:43

opcja 1 zalewasz woda do pełna zasypiasz wszystkie otwory ustawiasz dziurka do góry i spawasz, tak robiłem i żyje 8-)

[ Dodano: 2012-01-13, 18:45 ]
sory złe cie zrozumiałem jeżeli zbiornik nie jest fest pordzewiały a tylko w jednym miejscu wypadła dziurka na spawaj blaszkę i pomaluj i na pewno an jakiś czas wystarczy

Bross - 2012-01-13, 19:05

J.J., napisałem ,że zbiornik paliwa trabant 1.1 i nie wspominałem o LPG bo to najmniej ważne jest czy auto posiada gaz.

Fakt jest LPG ale potrzeba trochę benzyny przy odpalaniu ,a zbiornik podcieka na składaniu i nijak podczas jazdy gubi się benzyna.
Będę próbował spawać ale zbiornik stracił szczelność na odcinku 10cm że tak powiem "rozszedł się w szwach" wiec może się to nie udać i alternatywnie zmuszony był bym do zamontowania chociaż 20 Litrów + pływak z T1.1 by zawsze w zapasie mieć coś benzyny - z LPG nigdy nie wiem ile go jest bo wskaźnik nie pokazuje.

Maciek - 2012-01-13, 19:16

Szukać innego. Zbiornik do 1.1 chyba nie jest takim rarytasem żeby kombinować z przeszczepem od innego auta. Nabyty zabezpieczyć odpowiednią żywicą od wewnątrz i z zewnątrz.
J.J. - 2012-01-13, 19:48

Bross napisał/a:
J.J., napisałem ,że zbiornik paliwa trabant 1.1 i nie wspominałem o LPG bo to najmniej ważne jest czy auto posiada gaz.

Ma duże znaczenie, bo na sisiol paliwo w takim aucie?
jak masz sprawny parownik to odpala ci w największych mrozach ;)
gorzej jak zapomnisz zatankować ;)
ja w przyszłości wstawię bak z webasto z barkasa i po sprawie ;)

Bross - 2012-01-13, 20:18

J.J., się zgodzę ale uwierz nieraz brakło mi paliwa jadąc na stacje tankować ,a tak to odrobina benzyny w baku by zaradziła.

Na razie pokombinuję pospawać bak jak nie to OUT i dam jakiś kanister przetuningowany 10, 15 Litrów. Kiedyś widziałem na foto w bagażniku u kogoś kanister 20litrów ukryty w boku, także nikogo nie dziwił by kanister pod autem. ;-)

Całe LPG prócz butli jest nowe butla do 2016'
Swoją drogą bak z webasto mam w 353.

Anonymous - 2012-01-13, 23:59

mi też cieknie w tym samym miejscu :-P ale ja jednak postanowilem szukać dobrej używki, a jednak nie jest to takie proste jak niektórym się wydaje ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group