To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
trabantowy.prohost.pl/ppl/gs/forum/

Warsztatowo - [601] Jak wyjąć silnik

danny601 - 2008-11-21, 21:41
Temat postu: [601] Jak wyjąć silnik
Mam pytanie. Robię totalną odnowę trampka 601 i chce się Was zapytać jak wyjąć silnik. Nie mam żadnych specjalnych podnośników do silnika takie jak mają na warsztatach. Chciałbym się też dowiedzieć co trzeba odkręcić itp. Jestem totalnie ciemny bo jeszcze nigdy nie wyjmowałem silnika.

Pzdr

nazywaj poprawnie w przyszlosci tematy

Kula - 2008-11-21, 22:30

musisz poodłączać wszystkie kabelki itp, potem odkrecic jedna śróbe poduchy co jest centralnie pod silnikiem i bodajże 6 śrub łączących silnik ze skrzynią. targniesz go sam, wazy z 50 kg max. jak nie dasz rady to zawolaj ziomka do pomocy. btw uważaj na nadkole od strony wiatraka bo mozna pogiąć troszke.
Zdunsky - 2008-11-21, 23:00

Od takich pytań jest kartontrabant. Kolego danny polecam naprawde tamto forum; istna skarbnica wiedzy dla niewtajemniczonego...
danny601 - 2008-11-21, 23:12

może i tak jutro coś tam zdziałam THX Kula już wiem co trzeba odkręcić przynajmniej
Aren - 2008-11-21, 23:39

rozrusznik odkrec jeszcze :-P
Qbs - 2008-11-21, 23:40

przydalo by sie tez odkrecic poduszke od skrzyni ta z przodu zeby rozchylic noga silnik ze skrzynia i tlumik od kolektora odkrec.
Mnie operacja wyjecia silnika z dojsciem na parking zajmuje 38 minut.

john'ek - 2008-11-22, 11:57

i uwazaj na pas przedni bo jak zamocno szarpniesz stracisz na chwile w locie wene to ci zjedzie na pas przedni i mozesz go delikatnie pogiac:) a zal... no i tak jak qbs mowi zaprzyj noga skrzynie i przy wyciaganiu pchaj ja do prawej strony a silni delikatnie do lewej i do gory!! wymontuj gaznik jak chcesz zeby mniej problemow po drodze bylo:)
Anonymous - 2008-11-26, 23:22

john'ek napisał/a:
Od takich pytań jest kartontrabant. Kolego danny polecam naprawde tamto forum; istna skarbnica wiedzy dla niewtajemniczonego...


tylko weź coś tam znajdz, z tą wyszukiwarką ;]

danny, na pierwszy raz to lepiej sobie znajdz kolege do pomocy. zobaczysz, nastepny raz zrobisz sam, migiem.

no i wydech odkrec [;

danny601 - 2008-11-27, 06:24

Ok już go Wyciągnąłem :lol: THX za pomoc
eljot87 - 2008-11-27, 09:44

Bochen napisał/a:
john'ek napisał/a:
Od takich pytań jest kartontrabant. Kolego danny polecam naprawde tamto forum; istna skarbnica wiedzy dla niewtajemniczonego...

chyba coś źle zacytowałeś:p

wally - 2008-11-27, 23:36
Temat postu: Re: Jak wyjąć silnik
danny95-95 napisał/a:
Mam pytanie. Robię totalną odnowę trampka 601 i chce się Was zapytać jak wyjąć silnik. Nie mam żadnych specjalnych podnośników do silnika takie jak mają na warsztatach. Chciałbym się też dowiedzieć co trzeba odkręcić itp. Jestem totalnie ciemny bo jeszcze nigdy nie wyjmowałem silnika.

Pzdr


sory, ale jak nie potrafisz wyciagnac silnika to moze lepiej nie bierz sie sam za TOTALNA odnowe Trabanta :-P

Qbs - 2008-11-28, 00:12

wally, , nie kazdy od razu jest mechanikiem. Najpierw trzeba sie nauczyc wszystkiego, wiec nie smiej sie bo sam tez kiedys zaczynales!
wally - 2008-11-28, 08:41

po prostu zasugerowalem, zeby zaprosil kogos bardziej doswiadczonego do wspolpracy, gdyz zaoszczedzi to naprawde duzo czasu i czesto kosztow ;) ja uczylem sie czesto na bledach i czesto za to placilem podwojnie.

Pozatym od takich pytan i "poczatkow" jest CT i jak sie chce to mozna tam duzo znalesc ;-)

Zawsze uwazalem to forum, za zbior osob, ktore juz cos potrafia przy trabancie zrobic. Ostatnio sie to troche zmienilo, ale takie zycie.

W kazdym razie powodzenia w wyciaganiu silnika :)

Zdunsky - 2008-11-28, 19:02

wally napisał/a:

Pozatym od takich pytan i "poczatkow" jest CT i jak sie chce to mozna tam duzo znalesc ;-)

Zawsze uwazalem to forum, za zbior osob, ktore juz cos potrafia przy trabancie zrobic. Ostatnio sie to troche zmienilo, ale takie zycie.


Popieram kolege.

danny601 - 2008-11-28, 21:55

Z CT nie korzystam bo zawiodłem się już parę razy na nich. Wole tu napisać i się dowiedzieć od ludzi którzy mają doświadczenie. Jak komuś to nie pasuje to niech to zachowa dla siebie
Zdunsky - 2008-11-28, 22:12

Danny spoko. Wszyscy wiemy, ze od czegoś trzeba zacząć jednak pamiętaj o tym ze to forum jest raczj do zadawania pytań typu "o ile splanować głowicę" albo "co to jest sztaba pod resorem". Rozumiesz? Pytanie o to jak wyjąć silnik np dla mnie to tak samo jak pytanie o to jak skleić dentke w rowerze. Wierze ze kazdy ci udzieli pomocy i rzeczowej odpowiedzi jednak to o co pytasz było wielokrotnie poruszane gdzie indziej...
J.J. - 2008-11-28, 22:15

odnosnie planowania glowicy to pewnie nikt tu nic nie wie ;p
bRq - 2008-11-28, 23:51

Temat wg mnie juz do niczego nie prowadzi...Danny wyciagnal silnik i jest ok.
danny601 - 2008-11-29, 09:11

Ja proponuję temat zamknąć lub usunąć :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group