2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Parada Niepodległości w Gdańsku
Autor Wiadomość
Kaszub 
Kaszub

Wiek: 56
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 371
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-11, 04:50   Parada Niepodległości w Gdańsku

Jak co roku, jesteśmy zaproszeni na Paradę Niepodległości w Gdańsku. Ponieważ jest limit 6 pojazdów w grupie, proszę o deklaracje uczestnictwa /tu na Forum/. Myślę, że nie będzie problemu z uzgodnieniem większej ilości Trabów, ale powinniśmy być rzetelni - muszę wiedzieć ilu nas będzie.


Oto zaproszenie jakie dostalismy, niektóre zdania wytłuściłem dla zwrócenia uwagi.


Drodzy Przyjaciele Parady Niepodległości w Gdańsku



Co roku o tej porze piszemy do Was aby przypomnieć Wam i zaprosić do udziału w kolejnej – już dziewiątej! - Paradzie Niepodległości w Gdańsku. Co roku nasza Parada zawiera nowe elementy ale to co najważniejsze pozostaje niezmienne. A tą najważniejszą cechą Parady Niepodległości w Gdańsku jest jej otwartość. Fakt, że opiera się w największej części na oddolnej inicjatywie jej uczestników – takich jak Wy. Dzięki temu gdańska Parada Niepodległości jest wciąż największą w Polsce i najbardziej radosną manifestacją patriotyzmu.



W tym roku wprowadzamy niewielkie modyfikacje, których celem jest usprawnienie imprezy. Najważniejsza z nich to przyspieszenie godziny wymarszu: ruszamy 15 minut wcześniej niż dotąd, czyli o godzinie 10.30. Ostatnio było nas tak wielu uczestników, że z ledwością zdążyliśmy zakończyć Paradę o godz. 12.

Druga zmiana, którą jesteśmy zmuszeni wprowadzić, to ograniczenie liczby samochodów. Dotąd staraliśmy się nie limitować tego, ale rok temu pojazdów było już zdecydowanie za dużo. Nie gniewajcie się na nas za to, ale prosimy o dokładne uzgodnienie każdej grupy powyżej 6 pojazdów. W szczególności prosimy o nieprzyjeżdżanie autami współczesnymi, „zwyczajnymi”. Pojazdy biorące udział w Paradzie muszą być w jakiś sposób wyjątkowe. Powinny być też choć trochę przystrojone w biało-czerwone barwy.



Od tego roku każda Parada będzie miała swojego patrona, którego chcemy szczególnie upamiętnić. W tym roku będzie nim Jan Heweliusz: wielki gdańszczanin a zarazem wierny poddany Jego Królewskiej Mości Jana Kazimierza, któremu tenże król nadał tytuł szlachecki. Mamy właśnie 400 lat od urodzin astronoma i piwowara, a przypomnę tylko, że Parada zawsze przechodzi obok jego pomnika - na ul. Korzennej. Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkich do przebierania się za ważne postaci historyczne – nie tylko Jana Heweliusza! Każda osoba, która to zrobi i da się sfotografować otrzyma bilet do kina.


Wielka prośba: tych, którzy się na Paradę wybierają prosimy o przysłanie kilku-kilkunastu zdań na Wasz temat. Dzięki temu będziemy mogli o Was mówić w trakcie i napisać o Was na naszej stronie internetowej.


Poniżej przesyłam garść informacji o tegorocznej, Paradzie Niepodległości, a w załączniku także bardziej szczegółowy scenariusz.

1. Trasa Parady jest taka jak w ubiegłym roku (idziemy od Podwala Staromiejskiego - od Technikum Łączności- okrężną drogą, przez Stolarską, Gnilną, Rajską, Heweliusza aż do Targu Drzewnego)
2. Wymarsz będzie wcześniej niż dotąd – o 10.30 (należy przybyć jeszcze wcześniej!!! Grupy zmotoryzowane podjeżdżają WYŁĄCZNIE od ul. Wałowej!!!)
3. W trakcie Parady odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie za
postać historyczną – np. Jana Heweliusza, Józefa Piłsudskiego itp. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
4. Po Paradzie o godz. 12 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę w Bazylice Mariackiej
5. Równolegle, od godz. 12 na Targu Węglowym będzie można oglądać pojazdy biorące udział w Paradzie i spotkać się z jej uczestnikami.




Mamy nadzieję że 11 listopada Was nie zabraknie.
Pozdrawiam i proszę o kontakt,
Lech Parell
 
 
Kris 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-11, 10:12   

To jesteśmy słowni i w tym roku nie jedziemy?
 
 
 
Kaszub 
Kaszub

Wiek: 56
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 371
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-11, 13:52   

Każda decyzja jest dobra, byle podjęta na czas ;)
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-11, 13:58   

Z tym że aut było za dużo to sie zgadzam ale było za dużo bo puścili przeciesz golfy i inne ze szkoły mechanicznej .....
ja bardzo chętnie się bym wybral na tą impreze choć rok temu lekko mówiąc zostaliśmy olani....
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
franc 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 331
Skąd: gdansk
Wysłany: 2011-10-11, 18:42   

Ja jak zloze do tego czasu traba to jade
jak nie zloze to tez jade maluchem :-)
 
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-11, 18:48   

ja nie gwarantuje czym ale przyjade na 100
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
Kris 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-11, 22:01   

To ja na razie na "nie"... zobaczymy na spontanie.
 
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-12, 10:31   

jak nie?
a kto foty robił będzie?
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
Kris 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-12, 14:03   

Ktoś z aparatem zawsze się najdzie ;-)


Walić plany, liczą się spontany xD Na razie ja i podłoga na "nie".


OT
Ludzie wrzucać zaległe foty!
Chociaż raz ja mogę to napisać bo jestem na bieżąco :mrgreen:
 
 
 
Pawelj 


Wiek: 32
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 7
Skąd: Otomin
Wysłany: 2011-10-12, 21:32   

Ja swoim "trabantowym" dużym fiatem jadę na pewno. Mam nadzieje, że przyjmiecie mnie tak jak w zeszłym roku w wasze szeregi :-) bo...

Nic mi się tak nie marzy, jak parada w gronie trabanciarzy! :-D
 
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-13, 02:35   

może wyjść tak że i ja fiaciorem pojade :)
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
Lubo 


Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-13, 04:00   

jak się uporam z trabem, to się baaaaaardzo chętnie pojawie! :D

Nawet z flagą! :D
_________________

 
 
 
J.J. 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 3646
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-13, 08:51   

dobrze by było jakby w końcu autka były przyozdobione :)
 
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-13, 14:03   

no wypadało by i ja nie mam przed tym oporów
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
czomscy 
Czomscy x 4

Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 283
Skąd: Rumia
Wysłany: 2011-10-13, 19:26   

My rok temu z braku Traba staliśmy w tłumie gapiów (zanim zabraliśmy się na stopa :) ) i szczerze mówiąc wyszło to fatalnie, przejechało parę starych autek potem od groma Opli Omega i współczesnych badziewi, po czym większość ludzi ruszyła z paradą nie zauważywszy nawet esensji starej motoryzacji, która jechała gdzięś na samym końcu, a wśród nich Trabanty. Zawiedliśmy się (jako tłum gapiów). Mniejsza o to. W tym roku mamy w trampku awarię hamulców, sprzęgła i zapłonu więc udział stoi pod znakiem zapytania. No, chyba że jako tłum gapiów.
_________________
Ogrodowe krasnale żegnają żółte słońce odjeżdżające powolutku w nieznane, witając jednocześnie szarość poniedziałku w marcowo-kwietniowym garncu. Habemus Trabant.
 
 
 
Greg 


Wiek: 45
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1452
Skąd: Kmiecin (Łęczyce
Wysłany: 2011-11-03, 19:57   

Wybrałbym się. Co bede w domu siedział.
_________________
Szanuj zieleń.
 
 
 
J.J. 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 3646
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-03, 20:10   

6 chętnych nie ma zadeklarowanych więc można na dziko ;)
 
 
 
Lubo 


Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-04, 05:41   

No ja na 100%....jeśli znajde czas na ogarnięcie traba.... :-P

Czyli w sumie to nie wiem, czy bd :-?
_________________

 
 
 
jcboperator 
szpaq

Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2011-11-05, 17:47   

jak jest miejsce to ja też pojadę się pokazać na paradzie
 
 
 
Kaszub 
Kaszub

Wiek: 56
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 371
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-07, 09:12   

Ja nie jade na parade z przyczyn rodzinno - finansowych.

Na 100% Trabantem jedzie Fafik, jcboperator i Greg. Fafik nie wchodzi na forum, także jeśli tylko dostane, przekaże mu info gdzie sie spotkacie.

Do pozostałych wcześniej niezdecydowanych - dajcie znac jesli bedziecie na 100% pewni ze jedziecie Trabantem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10