2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Prund nawala
Autor Wiadomość
Kris 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-19, 12:06   

wywalczyłaś coś? :D
 
 
 
kemi 

Wiek: 39
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 380
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-12-06, 22:34   

a więc tak - silnik po swapie :) 1,3 wsadzone i hula jak ta lala - zobaczymy co będzie dalej :)

Teraz potrzebuję dosyć pilnie pożyczyć oryginalny wahacz przedni do polówki, celem zwymiarowania :) ktoś ma może zalegający?
_________________
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
 
 
 
emi 
Ein Trabant fahrer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 1036
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2010-12-06, 23:02   

o kurcze, zaczęło się od szwankującego prądu a skończyło na wymianie silnika? :) how come?
_________________
pędzę! ... Trabantem pełnych snów o Tobie!




 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-12-07, 10:44   

ja chyba mam, znaczy na 100 % mam gdzies w garage bo przecierz rozkrecilem bolida i moge porzyczyc.
 
 
 
kemi 

Wiek: 39
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 380
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-12-07, 11:21   

no to Gołębiu będę zobowiązana :) Kiedy mógłbyś poszukać? :> w niedzielę wypada spot - może będziesz? :)

Emi - 1,3 był w zamyśle od dawna, a teraz po prostu w natłoku wszystkich złych rzeczy przyszedł czas wymiany :) docelowo jeszcze kilka rzeczy zostało do zrobienia, ale generalnie idzie ku lepszemu 8-)

Aha - z ciekawostek elektrycznych - w trakcie swapa umarł alter :) nie wiadomo czemu bo działał i przestał współpracować przy nowym silniku. No i z prądowych rzeczy wymienione zostały świece (J. tu mała uwaga - next time dokręcaj je kluczem, nie palcami :-> ) i kabel od cewki do kopułki bo błyskał.
_________________
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-12-07, 15:52   

juz wiem gdzie sa i co znimi jest, wlasnie sobie przypomnialem :P,
leza w garage nawet nie pod gora smieci, ale sa przykrecone do ... tu zapomnialm jak to sie nazywa ale chyba drazek stabilizatora (nie wiem czy mam sprzeta do odkrecenia tego patrz klucze :P)

tak bede na spocie, prznajmniej tam mi sie wydaje :), moge przywiesc najwyzej caly drazek z wahaczami, a jak by mnie nie bylo badz chcesz szybciej to zapraszam :)

P.S. mozliwa jest tez moja skleroza :P
 
 
 
redips 

Wiek: 40
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 388
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-13, 12:27   

Witam!

U mnie tez zaczely sie jaja dziac ale nie z samym pradem tylko chyba z zaplonem czy cos.

Było tak:
Najpierw problem z odpaleniem (mam taka pompke do podpompowania gazu zeby na zimno odpalil i chyba go zalalem)

Odpalil i bylo ok.
Chwile potem na wyzszych obrotach przerywal cos... Wczesniej tez tak bylo ale po rozgrzaniu wraclo do normy.
Po kilku kilometrach okazalo sie ze na zbyt niskich obrotach tez zaczyna przerywac.

Az w koncu na swiatlach zgasl.
Rozrusznik krecil, krecil i gdy juz prawie odpalil - strzal z rury lub w gaznik i nic. I tak z 15 razy.

Po 7h na parkingu w kerfurze gdy podsechl odpali bez problemu, bez zajakniecia, rozgrzal sie do 80oC i wszystko luz :)

Ot taka mala przygoda ale boje sie ze jak znopwu przyjda roztopy czy wiekszy deszcz to akcja sie powtorzy...

Co to moze byc?
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-12-13, 16:53   

moze mokra kopulka aparatu zaplonowego :), mialm tak jak umylem silnik karcherem ;p
 
 
 
koko 
KOKO KOKO EURO SPOKO


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 1938
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-24, 13:07   

Yow
Dołanczam sie do tematu żeby nie robić zbędnego śmietnika...
Słuchajcie czy jak sie ładuje aq z prostownika to czy można spiąć kablami dwa czy jest zaduża strata opur czy cośtam?
Słowem pytam czy można czy nie bo mam do naładowania 4 aq i taki motyw ładnie by mi przyśpieszył robote!

[ Dodano: 2011-02-24, 13:08 ]
czy to nie pierwszy post od kilku dni?
_________________
Trabiaktywny
 
 
 
trabi80 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 199
Skąd: Włocławek k/Gdyni :)
Wysłany: 2011-02-24, 17:33   

Wg mnie, jak masz odpowiednio mocny prostownik to się da, ale równolegle trzeba aku podpiąć.
Jak chcesz ładować np:2 aku po 44Ah, to byś musiał mieć prostownik minimum 9-10A i ładowanie ok 10-12 godzin.
Tak teoretycznie, a praktycznie to się okaże.
_________________
A mówili, że klary to kupa roboty.
Trabi für immer und ewig
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10