2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
[1.3] JAK WYCISNAC WIECEJ KUCY?
Autor Wiadomość
Śróba 
ajnc koma draj

Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 92
Skąd: Elbląg/Bantry
Wysłany: 2010-08-17, 12:05   [1.3] JAK WYCISNAC WIECEJ KUCY?

Temat znany od dawien dawna. Co zrobic by 1.3 zachowywal sie jak np. 1.6 lub 1.8? Slyszalem juz z milion historii jak to zrobic. Ale czy ktos zna jakies sprawdzone sposoby i moze z pelnym sumieniem powiedziec - TAK TO DZIALA!!! Wiadomo, ze metod jest wiele np. planowanie glowicy, powiekszenie kolektora wlotu mieszanki lub wylotowego spalin i takie tam inne. Przewinely sie tez opcje z glowica od G40. No fakt pomyslow nie brakuje, ale co z faktami?

Czekam na konkrety...............
_________________
Śróba
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-17, 12:46   

magnetyzery napewno dzialaja tak jest napisane na allegro:)

wydech na 100% zadzial ale musi byc gosc ktory to wszytko policzy i pomierzy jakie ma byc srednice i wogole,

juz ci kiedys pisalem ze wtrysk od polo gt75 z glowica, widzielm jezdzi take cos , tylko szkoda sie bawic elektronika, bo jak ona nawali to juz nic nie zrobisz na trasie;p

planowanie glowicy az tak wiele nie daje przynajmnij ja nie zauwaylem roznicy no chyba zebys plnowal w nowy wozie i to jakosc duzo tych milimetrow

najlepiej sie na swoich bledach uczyc bo u jednego zadzila i on bedzie tym zajarany a drugiemu nie podejdzie takie rozwiazanie bo naprzyklad zbyt mala roznica :)

taraz jakbym modyfikowal 1.3 to bym cos pokombinowal ze stara szkola tuningu, czyli elektonika feee, odchudzenie auta z czego sie da dywaniki deska rozdzilcza kanapy fotele zaminic na stolki ;p zarcik ale sidziska spro waza zamiast szyb gdzie mona plexi zamiana duroplastow na takie z wlukna weglowego ale ty juz to chyba masz, zmiana gaznika na dwugradzielowy (od golfa), odchudzenie kola zamochowego by szybciej sie wkrecal na obroty, regeneracja glowicy jak nie wlozenie od polo gt zregenerowanej (nie od gt40 bo to uturbione), nowe pierscienie by kompresje podniesc,

wszytko zalezy ile chcesz kasy wydac, bo to zazwyczaj jest wyznacznikiem przerobek:), z mojego doswiadczenia wiem ze nalezy sobie zaplanowac zakres przerobek co zminiamy policzyc mniej wiecej kase i pomnoyc razy dwa, bo te drugie wydasz na przyklad na hamulce by sie zatrzymywalo, na przerobki roznych elementow bo moze sie tak zdazy ze jak juz cos zrobisz i wyjedziesz to sie skrzynia rozpadnie, albo przeguby poodpadaja :)
 
 
 
Śróba 
ajnc koma draj

Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 92
Skąd: Elbląg/Bantry
Wysłany: 2010-08-17, 13:10   

Chodzi mi glownie o operacje na silniku. Myslalem by kupic drogi i sie nim zajac. Taki mam plan. A co do hamulcow to mam wstawione nowki tarcze (te nacinane) klocki i przewody miedziane. Tyl nowe okladziny i cylinderki. Caly uklad hamulcowy zrobiony od podszewki.
_________________
Śróba
 
 
 
Kris 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-17, 14:48   

sportowy wałek rozrządu :D
gdzieś kiedyś widziałem ale drogie gówno to było :/

wyszlifować kanały/gniazda dol/wyl to też podobno trochę pomaga, planowanie, koło zamachowe i Gaźnik jak Gołąb mówił :) lepsze paliwo?

jak się pozbywasz 1.3 to ja przyjmę xD
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-17, 15:26   

kup sobie silnik od polo gt takie co mialo 75 koni, wybebesz go i przerzuc wszytko do korpusy(bloku 1.1/1.3) by lap nie przerabiac, i jak bedziesz to robic to kombinuj z czesciami kolo zamachowe zaniesc do tokarza niech troche je odchudzi, gdzies mozna kupic sportowy walek jak kris wskazal:), mozesz zrobic szlif cylindrow i przytym odrazu zminic pierscienie i panewki, no i zregenerowac glowice by lepiej paliwko podawala, nie baw sie w planowanie no chyba ze z planujesz ze jedno planoanie sobie zostawisz tak na wszelki wypadek bo glupio jak by tloki spotkaly sie z zaworami ;p(tak mialem, splnowalem i bylo na rowni z zawroami), prace uwieczyc gaznikiem pierburg dwu gardzielowym, zobaczyc efekt jaki bedzie i potem kombinowac dalej :), mozna przyokazji wypolorowac dolot jak kris mowi ale nie wiem czy to cos daje, na bank z wydechm pokombinuj ta dwu rurka z wartka to na bank musi byc a dalej mozna zapytac sie jakis madrych ludzi na politechnice zeby zaprojektowali uklad wydechowy jakie maja byc srednice i dlugosci ror gdzie tlumiki i czy przelotowe czy jakie :)
 
 
 
eMTi 
emcik


Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 570
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-17, 19:17   

To ja Pytanie z innej beczki mając cały kompletny silnik od polo GT 75km wejdzie mi on do traba 1,1 bez problemu ? czy musze coś przerabiać? i czy skrzynia traba pasuje czy musze skrzynie polo 75km wrzucac ?
_________________
Pozdrawiam eMTi

Slow but Low...
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-17, 20:57   

nie chce klamac ale wydaje mi sie ze sa inne lapy i nie wiem jak rozwiazesz problem polosiek przy zmianie skrzyni :), ale obietosciowo nie ma problemu jak mi sie 1.8 zmiescil :), dlatego najlepiej miec dwa takie silniki od polo i od traba i zmontowac znich jeden pozadny na podzespolach vw
 
 
 
eMTi 
emcik


Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 570
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-17, 21:22   

najlepiej bym 1,8 zwykły na gaźniku wcisnoł ;-) dużo zabawy ?
_________________
Pozdrawiam eMTi

Slow but Low...
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-18, 09:01   

no troche jest :), ale jak masz troche wolnego czasu troche wiedzy i pieniedzy wiecej to nie widze problemu :P
 
 
 
eMTi 
emcik


Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 570
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-18, 16:39   

napisz mi na pw w skórcie co i jak ;-)
_________________
Pozdrawiam eMTi

Slow but Low...
 
 
 
Śróba 
ajnc koma draj

Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 92
Skąd: Elbląg/Bantry
Wysłany: 2010-08-20, 11:26   

Chyba kupie sobie skrzynie od polo i bede staral sie cos do niej spasowac. A co do tej skrzyni od fabi. Da sie ja wcisnac do traba? Golab cos mi wspomiles ze tak. Ale jak to wyglada w rzeczywistosci?

Cos musze wykminic, ja poprostu chce miec jakies 80 kucy pod maska.
_________________
Śróba
 
 
 
redips 

Wiek: 40
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 388
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-20, 13:43   

Daj znać co z tą skrzynia od polo Ci wyjdzie... Mowisz o 5?

Z tego co ja sie orientowałem to bez problemu przykrecisz ja do silnika. Linka sprzegła ew. od wartburga chociaz z tego co pamietam to lapa była u gory jak w trabie. Rozrusznika w tym samym miejscu.

Jedyny problem jaki moze byc to brak miejsca przy nadkolu i polosie.

i wlasnie najbardziej mnie te polosie interesuja, czy beda pasowac? czy da sie jakos trabantowe wmontowac, jak to wyglada?
 
 
 
J.J. 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 3646
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-20, 15:27   

skrzynia od skody wejdzie. polosie sa te same co w trabie czyli zostaja jedynie potrzebna jest kryza ktora jest fabrycznie przy silnikach skodowskich :)
no i of koz wybierak idzie pod podloga :)
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-23, 07:53   

skrzynia od fabi, hmm widzaielm to jak buder mial ale sprzeglo mu sie jaralo, nie wiem czy to tak ma czy buder je poprostu palil nie umiejetnie jezdzac, ale jedno jest pewne na skrzyni skodowej bedzie mniejszy moment i co za tym idzie gorsze przyspieszenie, a trabantowa moze sie rozleciec przy 80 kucach :P,
 
 
 
Śróba 
ajnc koma draj

Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 92
Skąd: Elbląg/Bantry
Wysłany: 2010-08-23, 12:16   

Bedzie ciezko. Ale cos chyba wymysle. Jak uda mi sie cos zmajstrowac i bedzie to mialo nogi i rece to wszystko tu opisze.

Jak ktos ma jeszcze jakies inne rozwiazania lub pomysly to dawac.
_________________
Śróba
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2010-08-24, 07:53   

sory walnalem gafe, skrzynia nie od fabi tylko od felici
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10