2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zachować czarne blachy?????
Autor Wiadomość
Lubo 


Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-11, 22:15   Jak zachować czarne blachy?????

Hej. Dawno mnie tu nie było 8-)

Mam pytanko, mam nadzieję, że pomożecie. Otóż sprawa wygląda tak, że kupiłem swojego garba od gościa, który kupił od gościa, który od gościa itd. i tak oto mam trzy umowy kupna-sprzedaży, zanim się dojdzie do właściciela w dowodzie. Auto jest na warszawskich czarnych blachach. Jak to teraz ugryźć, żeby dalej na czarnych jeździć? Planowałem olać temat i śmigać na umowach, dopóki jest miejsce w dowodzie na przeglądy, ale gdyby hipotetycznie Pan Władza zabrał mi dowód rejestracyjny (za np. glebe w samochodzie, albo inne cuda) , to w jaki sposób go odzyskać? Jechać do Warszawy i szukać właściciela z dowodu, czy jest opcja, aby jakkolwiek przerejestrować i jeździć na czarnych? Może się zamelduje tam gdzie auto zarejestrowane :mrgreen:


I druga sprawa... Gdzie dorobie kwadratową rejestracje? (mam obydwiie prostokątne, a w garbie mi z tyłu się średnio widzi prostokąt)

Dzięki za pomoc.
Pozdro.
_________________

 
 
 
PeQ200 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 201
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-11, 22:21   

Jak zabiorą, to teoretycznie przerejestrować się da, bo pójdziesz z umowami, a powiesz, że dowóz zagubiony. Oni Ci tam takie pismo dadzą do podpisania i tyle, ale żeby zachować czarne tablice to raczej będzie ciężko. W erze fotoradarów są "nielegalne" !!! Bo to straszne zuooo nie daje sobie pstryknąć fotki :/
 
 
 
Lubo 


Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-11, 22:49   

PeQ200 napisał/a:
Jak zabiorą, to teoretycznie przerejestrować się da, bo pójdziesz z umowami, a powiesz, że dowóz zagubiony


Nie mam do niego żadnych dodatkowych papierów oprócz DR. W takim razie biorę umowy i bez konsekwencji rejestruje furę czekając na nowy DR?... kuszące ]:->
_________________

 
 
 
PeQ200 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 201
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-11, 23:27   

Kurna...nie nakłamałem ;P Ja byłem odebrać nowy dowód, ale zapomniałem starego i wtedy coś podpisywałem, że zaginął :P Jak by go nie było wcale, to nie wiem. Zrób może kserokopię dowodu i poświadcz u notariusza zgodność z oryginałem. Zawsze to jakiś punkt podparcia :P
 
 
 
czomscy 
Czomscy x 4

Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 283
Skąd: Rumia
Wysłany: 2013-06-12, 07:38   

Mając jedną umowę z kimś z okolicy jeździłbym na czarnych, ale z trzema to raczej bym już nie ryzykował i przerejestrował. Chyba, że tak jak pisał poprzednik, pokserować wszystko i trzymać w domu żeby się odnaleźć w razie czego. Auto jest legalnie Twoje więc zawsze jakoś odkręcisz i w najgorszym razie zalegalizujesz/zarejestrujesz je na nowych blachach, gdy stracisz dowód.

Swoją drogą kupiłem ostatnio przyczepkę na czarnych blachach, ale od pierwszego właściciela i to z Gdyni, także nie zamierzam przerejestrowywać, tym bardziej że przegląd jest bezterminowo i nigdy nie skończy się miejsce w dowodzie. No ale z przyczepkami to jest prosta sprawa.
_________________
Ogrodowe krasnale żegnają żółte słońce odjeżdżające powolutku w nieznane, witając jednocześnie szarość poniedziałku w marcowo-kwietniowym garncu. Habemus Trabant.
 
 
 
Golab 
lubie placki

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1552
Skąd: 3Mia100
Wysłany: 2013-06-12, 10:30   

Żeby zatrzymać czarne tablice ja widzę to tak:

1) odszukać pierwszego właściciela
2) zmusić go albo poprosić żeby cię adoptował
3) dopisać ciebie do dowodu rejestracyjnego
4) zmienić miejsce zameldowania na to samo co twój nowy rodzić
5) wykreślić rodzica z dowodu :P

Choć od punktu 4 mogę się mylić bo tu będzie potrzebny nowy dowód :-P

Mam nadzieje, że pomogłem i dostane punkt pomocy :mrgreen:
 
 
 
emi 
Ein Trabant fahrer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 1036
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2013-06-12, 20:54   

na moje to w takiej sytuacji rada gołębia najsensowniejsza ;)
_________________
pędzę! ... Trabantem pełnych snów o Tobie!




 
 
 
Lubo 


Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-13, 00:10   

Golab napisał/a:


Mam nadzieje, że pomogłem i dostane punkt pomocy :mrgreen:


No Ba! :mrgreen:

Chyba pójde z DR do notariusza i tak to załatwie.

Bo rozumiem, że na umowy, to nikt mi dowodu zabranego nie wyda w urzędzie?
_________________

 
 
 
zolwik 


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 338
Skąd: gdynia
Wysłany: 2013-06-20, 21:28   

Pod warunkiem że pierwsze wł. z dowodu nie wyrejestrował auta (zgłosił sprzedaż).
Jeszcze inny możesz mieć problem (w dzisiejszych czasach coraz częstszy) czyli jeżeli pierwszy lub ostatni ma długi komornika itp.
Dodatkowo jeżeli któryś z wł. nie wypowiedział OC ....
Oraz może być któraś umowa podrobiona i pojazd sprzedany następnemu (znajomy do tej pory nie ma uziemione auto z tego powodu i czeka na przedawnienie 5lat )po za tym latanie po sądach i komisariatach.

Z tego wszystkiego można się wkopach przy ew. przerejestrowaniu za kiedyś tam.

a to taki mój czarny scenariusz , gdyż obawa jest duża :evil:
_________________
Bo trzeba ratować zabytki

Moja Ela http://trabantowy.prohost...opic.php?t=1547
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11