2T


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 

Poprzedni temat «» Następny temat
[601] przepływomierz paliwa...
Autor Wiadomość
Tasiemiec 


Wiek: 36
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 456
Skąd: Sopot/Gdańsk
Wysłany: 2010-03-10, 23:26   [601] przepływomierz paliwa...

znalazłem ostatni za szybka wizytówke jakiegoś dziadka ktory prosil o kontakt. zadzwonielem i mial kolej na proźbę zeby znaleźć schemat montowania przeływomierza paliwa...
i w tym spraw ktoś coś ma??
_________________
Teraz są dwie Fajne zagłady...:)
 
 
 
billbo-luke 


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 198
Skąd: 3City
Wysłany: 2010-03-11, 00:32   

Ekonomizer w desce mam od zawsze, ale przepływomierz do niego zdobyłem niedawno. Będę układ paliwowy niebawem składał, więc też chętnie bym się dowiedział jak i w którym miejscu go zamontować i jak podłączyć kable. Może ktoś by chociaż fotę wrzucił.
Pozdrawiam :-)
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 35
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-03-11, 07:14   

Fotki w tej chwili nie mam, ale u mnie przepływomierz znajduje się na dole obok gaźnika przypięty między nadkolem a kierunkowskazem. Do niego wężyk z kranika i do wylotu gaźnik. czyli przeróbka nieduza. Chociarz ekonomizer to tylko bajer, i tak trabi swoje weźmie a po jakims czasie robi sie denerwujace jak przygazowujesz i patrzysz jak Ci paliwo ucieka :)
 
 
 
Kris 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2075
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-03-11, 08:48   

u mnie chyba było zaraz przy nadkolu, więc można to chyba praktycznie wrzucić gdzie wygodniej ;)
 
 
 
dejmien 


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 464
Skąd: Elbląg / Gdańsk
Wysłany: 2010-03-11, 10:33   

ale w tamtym miejscu akurat ma ładne mocowanie przygotowane, zrobiłbym fotkę, ale zakleiłem swojego bo mi się woda dostawała na płytkę przez pękniętą gumę w czasie mocnych deszczy i przekłamywał, a teraz nie będę rozklejał
jedne czym mogę wspomóc to mam wtyczkę (tą która jest na ekonomizerze na kablach z opisanymi kolorami kabli) jeśli to komuś w czymś pomoże:

eko1.jpg
R - czerwony, BR - brązowy, BL - czarny
Plik ściągnięto 179 raz(y) 116,66 KB

eko2.jpg
G - zielony, BR - brązowy
Plik ściągnięto 179 raz(y) 112,75 KB

 
 
 
billbo-luke 


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 198
Skąd: 3City
Wysłany: 2010-03-11, 13:43   

Piotrek - mnie chyba jednak bardziej denerwuje, że mam na desce wężyk kolorowych lampek i żadna z nich nie działa :-P
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Miejsce na nadkolu niedaleko kierunkowskazu wydaje się faktycznie idealne. Popróbuję z przewodami - zobaczymy :-)
 
 
 
dejmien 


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 464
Skąd: Elbląg / Gdańsk
Wysłany: 2010-03-11, 19:28   

jak mi ktoś zrobi zdjęcie płytki przepływomierza to mogę spróbować coś podpowiedzieć
(najlepiej obie strony płytki), o ile znajdę swój zapasowy ekonomizer, żeby zobaczyć jaki sygnał idzie na jaki kabel ;-)
 
 
 
billbo-luke 


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 198
Skąd: 3City
Wysłany: 2010-03-11, 22:27   

No to do dzieła:
Płytka od dołu - czerwony i niebieski idą do przepływomierza (do wyrnika):

Od góry - biały, brązowy i zielony wychodzą z obudowy (zakończone są stykami w gumowych osłonach):

No i kostka na końcu przewodów biegnących od ekonomizera:

Zdjęcia na szybko z komóry, mam nadzieję, że wystarczą.
Tak na prawdę, po obejrzeniu płytki zacząłem się zastanawiać czy w ogóle coś z niej ocalało - była chyba kiedyś nieźle zalana i nie wiem czy nie jest pojarana. Trzeba by pomierzyć.
dejmien - czy dobrze pamiętam, że jesteś taki mądry i skonstruowałeś kiedyś z ekonomizera obrotomierz? Szczerze - wolałbym mieć takie cudo - może chciałbyś się podjąć skonstruowania jeszcze jednego takowego ekstra (oczywiście nie za darmo) :mrgreen:
 
 
 
dejmien 


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 464
Skąd: Elbląg / Gdańsk
Wysłany: 2010-03-12, 10:03   

po pierwsze polecam wyczyścić płytkę denaturatem a tam gdzie jest rdza podgrzać lutownicą, wyczyścić starą cynę i przylutować nową, a jeśli nóżka elementu zardzewiała to wymienić - to jest układ analogowy czuły na napięcia, więc taka rdza na polu może wpływać na wartość wskazań
kable masz chyba fabrycznie przylutowane, więc wtyczka powinna chyba pasować i wystarczy podłączyć do wskaźnika?

billbo-luke napisał/a:

dejmien - czy dobrze pamiętam, że jesteś taki mądry i skonstruowałeś kiedyś z ekonomizera obrotomierz? Szczerze - wolałbym mieć takie cudo - może chciałbyś się podjąć skonstruowania jeszcze jednego takowego ekstra (oczywiście nie za darmo) :mrgreen:

tak, to prawda, nie tyle z ekonomizera, co zrobiłem od zera i wsadziłem w puszkę od ekonomizera ;-)
od dawna szukam wolnej chwili, żeby wprowadzić drobne poprawki w projekcie i wykonać serię kilkunastu sztuk (bo paru chętnych by się znalazło), koszt samych części to minimum 20-30zł ;-)
 
 
 
billbo-luke 


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 198
Skąd: 3City
Wysłany: 2010-03-12, 18:51   

Właśnie, znalazłem Twój projekt w dziale "My", świetna sprawa. Pobawię się ze swoim - zobaczymy czy zagada ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13