To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Rozmówki Trabantowe - temperatura silnika

dejmien - 2009-03-29, 21:15
Temat postu: temperatura silnika
czy ktoś wie i mógłby się podzielić wiedzą nt. tego jaką temperaturę ma silnik w cfaju. Konkretnie w jakim przedziale są temperatury silnika (od dopiero co uruchomionego, aż po przegrzany)
Zrodził mi się w głowie pomysł zrobienia wskaźnika, ale muszę znać zakres temperatur żeby wybrać jakiś cyfrowy czujnik, no i jaki zakres byłoby sensowne pokazywać na takim wskaźniku (załóżmy, że do dyspozycji byłoby max.11 diod)

aha no i jeszcze przydałoby się wiedzieć jaka jest optymalna i gdzie najlepiej mierzyć temperaturę, czy gdzieś np na cylindrze, na bloku kartery czy w jakimś innym miejscu.

Golab - 2009-03-30, 17:22

ale w samochodach nie mierzysz temp silnika, tylko temp plynu wiec mi sie wydaje ze to co chcesz zrobic bedzie mega nie miaro dajne :)
iks - 2009-03-30, 17:36

nie badałem tego ale wydaje mi się, że rozgrzany silnik to może być 100-250°C przy ściance cylindra.

może pomyśl o pomiarze przy wylocie powietrza chłodzącego tam to chyba najbardziej "stabilna" by była temperatura a zarazem niższa i pewnie urządzenia do pomiaru by były tańsze :)

gołąb wszystkie pomiary są miarodajne :) ale czy sensowne to co innego :)

ja jechałem sobie do warszawy trabikiem z gazem w podłodze przez większą część drogi bo nie wiedziałem że mi licznik przekłamuje i sie nie przegrzał ;) ale stracił kompresje, mimo tego do bieszczad i z powrotem dojechałem :)

dejmien - 2009-03-30, 20:34

czytałem kiedyś w necie o przerabianiu termometru z jakiegoś samochodu żeby pasował do trabanta i ktoś tego używał, jednak nie mogłem tego ostatnio znaleźć a teraz tak sobie pomyślałem że możnaby zrobić, ale sam też nie wiem czy to ma sens.
po ostatnich przejściach to się chyba jednak alarmem zajmę...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group