To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Zloty - Raid Automobilklubu Morskiego : 7-dmio milowe buty.

mac_kaw - 2008-09-29, 20:51
Temat postu: Raid Automobilklubu Morskiego : 7-dmio milowe buty.
Raid Automobilklubu Morskiego : 7-dmio milowe buty.

27.09, na drogach Trójmiasta i Szwajcarii Kaszubskiej odbyła się impreza dla posiadaczy i miłośników pojazdów zabytkowych. Raid 7-dmio milowe buty. Imicjatorami i jednocześnie organizatorami byli w tym roku Paweł "KajTan" Głębicki i Tomek "Groszek" Groszewski, którzy opracowali piękną, malowniczą trasę, biegnącą po drogach asfaltowych, betonowych i gruntowych... Wiodła ona nas, uczestników, po najpiękniejszych miejscahc Kaszub, o których mało kto wie że istnieją. Piękne okolice Kartuz, Kościerzyny, Szymbarku czy Chmielna zapierają dech w piersiach. Start zaplanowany był na godzinę 9.00 w Stacji Kontroli pojazdow SOSNOWSKI. Tak więc o 10.03 ruszyła pierwsza załoga . Dwuosobowa załoga, której byłem członkiem (pilotem), wystartowała o godzinie 10.06 z numerkiem 4 na przednim zderzaku. I przy starcie ZONK. Itinerer został wykonany w milach angielskich. Więc kalkulatorek w dłoń, i wszystkie odległości należało przeliczyc razy 1,609. Nasz wehikuł, ZAZ 968 "Zaporożec", na drogach typowo nieutwardzonych sprawował się wysmienicie, prowadzony pewną ręką właściciela, Michała Shulza. Pierwszy etap prowadził uczestników z Gdańska - Nowego Portu, do Szymbarku. Tam zjedliśmy ciepły posiłek, pozwiedzaliśmy skansen budownictwa drewnianego, i o 16.06 ruszyliśmy w drugą częśc trasy. Tym razem ze wspomnianego Szymbarku do mety raidu w resturacji META w Sopocie. Po droddze na obydwu etapach należało wykonywac przeróżne zadania. Na przykład postrzelac do tarczy z wietrówki, czy "wymacac" części samochodowe znajdujące się w zamkniętym kartonie i odgadnąc jakie to części są. Około 19.00 dojechaliśmy do Sopotu. Tam czekała na Nas gorąca Pizza i napoje . Około godziny 22.00 nastąpiło wręczanie nagród i mieliśmy się rozchodzic do domów. I tu kolejna, bardzo miła, niespodzianka dla naszej załogi. Z ust Tomka Groszewskiego dało się usłyszec : "Drugie miejsce w kategorii pojazdów zabytkowych zajęła załoga: Michał Schulz i Maciej Kawka na Zaporożcu 968!" Z ogromnym zaskoczeniem, tak moim jak i mojego świetnego kierowcy, ale z jeszcze większym zadowoleniem odebraliśmy puchar, medal i nagrody za wspaniałem drugie miejsce w Raidzie. No i tak około godziny 23.00 byłem już w swoim domu w Gdańsku Wrzeszczu. Chcę serdecznie podziękowac ORGANIZATORom za wspaniałe przygotowanie imprezy. Dziekuję serdecznie także osobie bez której start w tym Raidzie byłby niemożliwy. Michałowi Shulzowi. Bo bez Niego ten start, a tym bardziej zaszczytne drugie miejsce, byłoby niemożliwe do osiągnięcia. Dziękuję.



Reszta zdjęc : http://picasaweb.google.c...7DmioMiloweButy

J.J. - 2008-09-29, 21:31

tutaj ludzie sa aspoleczni ;p
Ksycior - 2008-09-29, 22:28

Widziałem kilka aut, m.in tego Zapka z fotki wyżej koło Żukowa .... Pogoda Im dopisała:)
Tasiemiec - 2008-09-30, 14:53

bylem kiedys na taki rajdzie ale wtedy jechalem Fordem Capro mk I :)) Fajnie bylo
KajteK - 2008-09-30, 19:06

no dobra-ale czemu napisane jest to PO fakcie a nie przed :?:
Golab - 2008-09-30, 20:01

zebysmy nie narobili trzody ;p
J.J. - 2008-10-01, 07:05

ja wiedzialem kilka tyg przed tym rajdem ;)
mac_kaw - 2008-10-01, 08:41

KajteK napisał/a:
no dobra-ale czemu napisane jest to PO fakcie a nie przed :?:

Bo jakoś mi nie wpadło do głowy żeby o nim napisac, a organizator też o TT nie pomyślał...

J.J. - 2008-10-01, 10:51

a jesli TT jest to ma jakiegos organizatora?
Kris - 2008-10-01, 12:17

chodzi chyba raczej organizatora tego rajdu :-P
KajteK - 2008-10-01, 20:21

Golab napisał/a:
zebysmy nie narobili trzody ;p


chyba żeby Traby z TT nie zgarnęły jak to mają w zwyczaju wszystkich nagród ;-)


J. napisał/a:
ja wiedzialem kilka tyg przed tym rajdem ;)


paUka jesteś i tyle... a potem że my są aspołeczni...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group