To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - remont silnika

dejmien - 2008-05-04, 22:33
Temat postu: remont silnika
Mój trampek ze względu na podejrzanie niską moc był zabrany przez jego aktualnego opiekuna na pomiary i okazało się że ciśnienia sprężania w cylindrach są o wiele za niskie: mianowicie w jednym 5, w drugim 3,5 zamiast wymaganych 7-8. Diagnoza - trzeba coś zrobić z cylindrami i tłokami, no i tak się zastanawiam jakby to ugryźć...
w motirexie znalazłem zestaw: "Cylindry, tłoki, pierść, sworznie - zestaw kpl + wymiana - 183,00zł" i tu pytanie pierwsze - korzystał ktoś z tego? oni odsyłają nasze cylindry po szlifie + nowe tłoki i osprzęt? czy jak to działa?
pytanie drugie: może ktoś w trójmieście zajmuje się szlifem cylindrów? wtedy sam dokupiłbym sobie tłoki nadwymiar, pierścienie, itp itd...
jakie rozwiązanie jest najlepsiejsze?
z góry wielkie dzięki za wszelaką pomoc ;-)

Gucio85 - 2008-05-05, 17:39

tak na szybkiego to moze jakieś cipek większe pierścienie i dopiłować je na dobrą przerwę w zamku [może będzie gdzieś w katalogu jakimś] bo w tych co masz siakaś większa sięjuż zrobiła... ale to takie chyba najtańsze rozwiązanie i nie do końca efektywne :P
dejmien - 2008-05-05, 17:43

tzn narazie i tak nie jeżdżę przez unieruchomioną nogę, a planuję zobić na porządnie tak w okolicach czerwca, dlatego za wczasu chcę się rozeznać i ewentualnie skompletować części wcześniej...
szczególnie interesuje mnie co konkretnie oni robią w motirexie

KajteK - 2008-05-05, 19:14

zadzwoń i zapytaj sie :-)
dejmien - 2008-05-05, 19:36

liczyłem na to, że ktoś korzystał i obiektywnie jako klient oceni ich pracę
Ksycior - 2008-05-07, 18:58

.. po mojemu to wysyłasz im stare cylindry, a oni odsyłają Ci inne juz przeszlifowane/ spasowane z tłokami cylindry, Do tego dorzucą sworzenie i pierścienie...
TRABISURFER - 2009-04-05, 19:58

Stopień zniszczenia cylindrów a co za tym idzie pierścieni oraz tłoków ma rzecz oczywista odzwierciedlenie na moc. Ale powiem Ci ze też miałem taki przypadek , a okazało się że kompletnie miałem zapchany tylny tłumik.Dziura w wydechu oddała trabiemu jakies 50% mocy .Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group