To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - Numery silnika

Bart - 2005-08-02, 21:17
Temat postu: Numery silnika
Jutro bede wybijal :twisted: ale mam pytanie jaki numerator ?? 7 mm ?? i w ktora strone ?? patrzac od strony skrzyni biegow czy odwrotnie ??
Michas - 2005-08-02, 21:28

7 mm to chyba zaduzy 6 mm wystarczy i nr od strony skrzyni
Bart - 2005-08-03, 20:28

wybilem 8) ale beka :lol: 1 raz wybijalem i troche nie wyszlo. a w szczegolnosci ten pierwszy numerek (3 razy go walilem i za kazdym razem w troche innym miejscu), nastepne nie sa calkiem rowno i uderzane z rozna sila... no i caly numer wybilem w innym miejscu, bo bylo latwiejsze dojscie :P czy wszystko ok, to sie okaze 09.08 bo jade na przeglad :mrgreen:

PS teraz to i silnik mam z przebitymi numerami :cry:

Greg - 2005-08-03, 20:37

Heh he... beka :):)
Giersu - 2005-08-04, 01:28

Hm, a czy nabijanie numerów silnika ma jeszcze jakiś sens? W końcu w nowym dowodzie wogóle nie ma takich danych...
emi - 2005-08-04, 08:11

w dowodzie nie ma , to fakt . Obwąchiwałam kiedyś taki nowy ze wszystkich stron i nie ma ! :) ale moze oni to w jakiejś tajnej bazie trzymają , wiecie ten system ewidencji pojazdów czy jak go tam zwał, wiecie o co chodzi.
Giersu - 2005-08-04, 14:26

Być może nawet trzymają, tego nie wiem (nie pamiętam, czy wpisywałem te numery przy rejestracji). Ale chodzi o to, ze teraz wreszcie ktoś zrozumiał, że silnik to też jest taka w sumie część zamienna i powinno się mieć możliwość wymienienia go na inny, jeśli ma się na to ochotę.
Kaszub - 2005-08-05, 11:39

nie do konca... tak mialo byc, bo tak jest w Unii, ale Polska to kraj kwitnącego absurdu, tutaj stawki OC zalezą od pojemności.... kiedy w zeszłym roku robiłem przegląd, wszystkie dane łącznie z numerami butli facio wbił do jakiegoś systemu (CEPIK?), jesli to ogólnopolska baza on-line to czarno widze....
Lysy - 2005-08-07, 11:14

Cytat:
tak mialo byc, bo tak jest w Unii, ale Polska to kraj kwitnącego absurdu, tutaj stawki OC zalezą od pojemności....


hmmm... u mnie w kalafiorach tez tak jest a nawet gorzej- ubezpiecza sie kierowce w samochodzie (w polsce pozyczysz komus samochod z Twoim oc i po problemie - tu nie).
stawki takze zaleza tu od deklarowanego rocznego przebiegu....

SŁAWNY - 2005-12-10, 22:28

to ciekawe :D
KajteK - 2005-12-11, 09:54

Łysy Ty sie tak nie rozpisuj jek to jest na dalekim zachodzi bo moze nasze forum jest inwigilowane przez jakichś geniuszy z naszych władz i któryś z nich moze wpaść na pomysł zeby coś takiego wprowadzić u nas :!: :shock: :wink:
Anonymous - 2005-12-19, 13:10

tia yo ty yo... :p to Ty lepiej nie poddawaj takich pomysłów...
Greg - 2005-12-20, 09:07

Jo wy jo. Ja był wczoraj na przeglądzie z cytryną i facio w swoim kompie tam gdzie był zapisany numer silnika ,wywalił go i wpisał XXXXXXXXXXXXX . Spytałem sie jak to jest z tymi numerami silnika, a on ze od pażdziernika juz nie sprawdzają, nawet przy pierwszej rejestracji. Spytałem sie tez , jak bym chciał zmienic silnik a w starym mam instalacje gazową, to czy moge przełożyćć do nowego, a on że nie wolno bo dana instalacja przypisana jest do danego silnika. Hooyówka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group