To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - Bezpieczniki sie grzeją

Greg - 2005-08-02, 20:54
Temat postu: Bezpieczniki sie grzeją
Jak w temacie bezpieczniki rozgrzewaja sie do bardzo wysokiej temp znaczy jeden bezpiecznik, (czwarty od prawej) dzis zaczelo smierdzeci poszedł dym,i stopiły sie przewody. Jak mialem plastikowy bezpiecznik to poprostu sie topił ,teraz mam porcelanowy , Co moze byc tego przyczyną?
emi - 2005-08-02, 22:33

przyczyna: zwarcie!! gdzieś tam, od czego jest "czwarty bezpiecznik od prawej"! , załóż bezpiecznik o mniejszym amperażu to sie "spali" a nie stopi izolacji przewodów.

ps. sprawdziłam! czwarty bezpiecznik od prawej to zapłon i rozrusznik! :P wszystko jasne!
[/b]

Greg - 2005-08-03, 20:16

Zaplon to nie jest rozrusznik tez nie. Odlaczylem te kabelki calkowicie i wszystko działa :shock: Brdzo dziwne. Przy zapalonym silniku jak dotkne do bezpiecznika to lekko obroty zwalniaja, czyli jest jakis opór. ale co to jest tego nie wiem. Wiem ze napewno nie jest to: swiatla, pozycyjne drogowe mijania, rozrusznik, zaplon, stopy, awaryjne, kirunki, .
Michas - 2005-08-05, 22:27

jak znajde ksiazke to ci napisze co moze byc
Greg - 2005-08-05, 22:43

Juz wiem co było przyczyna grzania sie. Słaby styk spowodowany korozją tej srubki, bo woda leci mi na bezbieczniki. Porawiłem to i sie juz nie grzeje.
J.J. - 2009-11-08, 22:31

a 3 od prawej to od czego je ?
kemi ma moją książkę i nie wiem ;E

jasiujasiu1 - 2009-11-08, 23:13

w polo to jest:

- wycieraczki i spryskiwacz
- swiatlo cofania
- swiatla awaryjne
- wskazniki
- wentylator ogrzewania

Greg - 2009-11-08, 23:18

Jak ci się trzeci przepali to nie będziesz miał wycieraczek , nie bedziesz mógł cofnąć i nie będziesz miał awarii.
Piotrek - 2009-11-09, 09:51

a w 601 trzeci od prawej to chyba kierunkowskaz ale nie dam głowy, kiedys mi sie zjarał i okazało sie ze sie zwarcie w kierunku lewym zrobilo...


Nie, jednak według schematu w 601 są to pozycyjne i jakies kontrolki.

A tak wogóle

Od lewej:
1 - Długie lewe
2 - Długie prawe
3 - Mijania lewe
4 - mijania prawe
5 - Prawdopodobnie pozycyjne lewe i Wippe po niemiecku co znaczy huśtawka(pewnie chodzi o podświetlenie licznika(nie mam miernika w gdańsku wiec nie sprawdze czy napewno)
6 - Też pozycje tyle że prawe i podświetlenie tablicy.
7 - Kierunki, wycieraczki, spryskiwacz(jak ktos ma elektr.)
8 - Kierunki, i chyba hamulcowe(tak wynika ze schematu)

eddie - 2009-11-09, 19:17

witam ;]
tak wlasciwie to pytanie o ten bezpiecznik 3 to bylo moje ale jako ze J. ;D miesza z forum to ja adresu nie znam ciagle ;pp

a teraz tak:
czy normalnym zjawiskiem jest ze gdy jak sie przepali 3ci od prawej bezpiecznik i gasnie oswietlenie i wsio inne na desce to zapala sie kontrolka ladowania?

a ma ktos rozpiske wszystkich bezpiecznikow do polo?

pzDDR
edd

dejmien - 2009-11-09, 21:39

znalazłem u siebie niemiecką rozpiskę i co wiedziałem to przetłumaczyłem (nie gwarantuję 100% porpawności bo na polówkach się nie znam)

edit: oczywiście dwa peirwsze to miały byc długie ;) ino mi się napisało zanim pomyślało

eddie - 2009-11-10, 21:37

dziekuej ;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group