To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - Tylne zawieszenie

pawelcho - 2013-02-26, 19:13
Temat postu: Tylne zawieszenie
Witam wszystkich :-)

Mam pewnie kłopot i proszę o pomoc.

Mam traba 1.1 w wersji kombi w którym to mam metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu.
Koła wizualnie stoją w pozycji V (wystają u góry po za rant błotnika a u dołu chowają się do środka). Zostały wymienione wszystkie gumy na wahaczach i założone są nowe amortyzatory z motirexu.

Na warsztacie powiedziano że przyczyna może leżeć po stronie sprężyn (np że są nie oryginalne)

Zastanawiam się co zrobić aby moje autko zachowywało sie normalnie i żeby czerpać przyjemność z jazdy bez dziwnych stuków.

Czy jest różnica miedzy sprężynami od universala a sedana ?

Pozdrawiam Paweł

Michas - 2013-02-26, 21:31

trzeba przerobic na amorki od poloneza koła stana normalnie i bedzie twardszy tzn lepiej trzyał sie drogi na zakretach :mrgreen:
J.J. - 2013-02-26, 21:55

pawelcho napisał/a:
Czy jest różnica miedzy sprężynami od universala a sedana ?

Kombi są twardsze.

JaJer - 2013-02-26, 22:32
Temat postu: Re: Tylne zawieszenie
pawelcho napisał/a:
Witam wszystkich :-)

Mam pewnie kłopot i proszę o pomoc.

Mam traba 1.1 w wersji kombi w którym to mam metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu.
Koła wizualnie stoją w pozycji V (wystają u góry po za rant błotnika a u dołu chowają się do środka). Zostały wymienione wszystkie gumy na wahaczach i założone są nowe amortyzatory z motirexu ..........


Zawieszenie tylne wymaga obejrzenia, sprawdź dokręcenie wahaczy i prawidłowe zamontowanie sprężyn. Sprawdź amortyzatory. Mogą być wybite poduszki amortyzatorów.
Może być tak, że zaczyna urywać się dzwon wahacza i stąd stuki, trzaski. Lecz bądź dobrej myśli bo wirtualnie trudno stwiedzić co się dzieje.

PeQ200 - 2013-02-28, 00:07

Sprężyny od kombika są też krótsze niż w sedanie. A czy to aby na pewno wina zawieszenia? Odkręć bęben i zajrzyj do środka. Może tam coś się dzieje ;)
JaJer - 2013-02-28, 14:01

Ja myślę że stukać może tylna kanapa, zamek drzwi, układ wydechowy i wiele innych rzeczy. Trzeba dokładnie zajrzeć we wszystkie miejsca. Wirtualnie trudno stwierdzić.
mariusz_k90 - 2013-04-14, 14:04

ja miałem metaliczny dzwięk na dołach. zerknij do hebli.
elptakusa - 2014-05-11, 14:10

Hej, czy jakieś amory od czegoś innego niż trucka pasują do traba? Myślałem o jakiś golfowych tylko pojęcia nie mam czy wejdą.
przemas601 - 2014-05-11, 21:13

Tak przednie od zwykłego poloneza,tylko są krótsze o kilka centów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group