To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - [1.1] Wskaźnik temperatury

Kris - 2012-03-03, 13:05
Temat postu: [1.1] Wskaźnik temperatury
Po zimowych mrozach i rozładowaniu aku coś Trabiemu się popierdzieliło w diodach...
Wystarczy włączyć zapłon i już świeci się pierwsza zielona dioda jakby silnik był nagrzany do odpowiedniej temperatury pracy mimo tego, że np. stał miesiąc ;)
Podczas pracy temp. według diod rośnie a wszystko wygląda tak jakby wskaźnik się przesunął o dwie diody w górę o.O

Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Pytam zanim zacznę cokolwiek rozkręcać bo może ktoś wie w czym problem ;)
A tak w ogóle gdzie w Polo jest czujnik temperatury? Na termostacie?

Pozdrawiam

P.S.
Zdjęcie zrobione zaraz po odpaleniu, po zapłonie to samo a w tym momencie nie powinna świecić żadna z nich.

Golab - 2012-03-03, 13:10

sprawdz czy masz dobra mase, czesto zbyt slaba masa sprawia ze diody wariuja, czyli najlepiej pociagnac dodatkowa i zobaczyc czy problem zniknie
Michas - 2012-03-03, 13:39

dobrze gada :mrgreen:
Kaszub - 2012-03-03, 14:33

Przy takich skokach temperatur jakie były łatwo o punkt rosy i skropliny w puszce zegarowej - to tez może być powód kulawej masy i wariowania wskaźnika.
Kris - 2012-03-04, 22:11

On zwariował i tak mu zostało, nie wydaje mi się żeby to była wina masy...

W tygodniu będzie trzeba zaglądnąć głębiej.
A ktoś potwierdzi/poprawi miejsce umieszczenia czujnika? :mrgreen:

Michas - 2012-03-05, 17:21

tak czujnik znajduje sie w obudowie termostatu
Kris - 2012-03-06, 20:21

Dziękuje :)

Teraz tylko się do tego zabrać.

Kaszub - 2012-03-07, 20:35

Po sprawie napisz czy to byl czujnik czy jednak musialeś rozebrać puszke o wysokim stopniu upakowannia
Kris - 2012-03-09, 15:01

Wybebeszyłem puszkę i nic tam nie widać... wszystko wygląda normalnie, nic nie wykazuje organoleptycznych oznak uszkodzenia. Elektronikiem niestety nie jestem, więc nawet nie wiem co mógłbym tam mierzyć.

Kwestia masy to według mnie nie jest gdyż wskaźnik działa tylko z "przesunięciem" a reszta działa normalnie.

Czujnik temperatury odpowiedzialny za wskazania to ten z 1 czy 2 pinami? Co można na nim zmierzyć multimetrem i jakie wartości powinny być jakby co? ;]

Najłatwiejszą metodą będzie podłączenie innej puszki co nastąpi w przeciągu najbliższych dni.

J.J. - 2012-03-09, 16:12

przepraszam! :(
Golab - 2012-03-09, 16:19

najprostrzym sposobem bylo by jakbys pociagnal kabel od aku do masy zegara i zobaczyl czy sie zmieni :-P , jak juz masz wyciagle :-P
Kris - 2012-03-09, 17:03

J. daj spokój xD

Gołąb żebym ja wiedział, który tam to masa ;) Nie no znalazłbym... styki trochę przeczyściłem zanim wyciągnąłem i nie pomogło.
Teraz podłączenie nie jest takie proste bo mam go rozkręconego, zatem podłącze drugi jak pożyczę od Jędrka :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group