To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - (601) Lampy przód

billbo-luke - 2010-06-08, 13:25
Temat postu: (601) Lampy przód
Hej!
Miał ktoś z Was może przypadek, że jedna z przednich lamp świeciła na pół mocy?
Nieistotne czy aktualnie włączone są postojowe/długie/krótkie, zawsze prawa lampa świeci słabiej. Nie są to raczej styki, bo starałem się wszystko po kolei sprawdzać. Podłączyłem też prawą lampę zamiast lewej i działała normalnie, więc żarówki/kostka są ok. Może się coś dziać z tę puszeczką, co pod deską siedzi? Pomysły :?:
Pozdrawiam!

J.J. - 2010-06-08, 13:31

sprawdź kable przy bezpieczniku, same bezpieczniki. ale dziwne, ze każda 'pozycja' świateł działa na pół.
Jedyne co mają one wspólne to masę. zobacz coś przy tym.

haski - 2010-06-08, 14:40

napewno masa
Golab - 2010-06-08, 16:32

masa
billbo-luke - 2010-06-08, 20:29

Dzięki, Panowie!

Chyba macie rację z tą masą.
Tylko w którym miejscu?
Pod deską?

Pamiętam wcześniej, jak wszystko montowałem, że razem z tą słabiej świecącą lampą świecił się też kierunek pod nią i tylny po tej samej stronie (oba też na pół mocy).
Zmieniłem masę na jedną z lampy i kierunki są ok. W wiązce do prawych przednich lamp (światło i kierunek) mam razem cztery masy. Jedną już chyba dobrze przyporządkowałem do kierunku, więc zostały trzy: jedna z "gołą" końcówką (do kostki), dwie do obudowy reflektora (ręczna zmiana kąta świecenia).

Adaptowaliście skądś skrzynkę bezpieczników? Moja już mnie irytuje, bo wystarczy smyrnąć i któryś wypada? Może zmiana pomoże?

J.J. - 2010-06-08, 21:25

przeciagnij mase do aku i zobacz czy to to.
jak cos to przeczysc styk i zobacz czemu nocnik ma slaba mase. moze zapackane farba?

co do bezpieczników podegnij blaszki lekko ;)

dejmien - 2010-06-08, 21:29

i załóż klapkę na bezpieczniki ;-)
billbo-luke - 2010-06-09, 23:36

Klapka odpada, a jak zakleję, to będę się jeszcze w kleju babrał.
J. - jutro spróbuję, może zadziała:)
Tak czy inaczej, widzimy się w niedzielę.
Dzięki. Pozdrowienia!!

[ Dodano: 2010-06-10, 21:17 ]
Thx Panowie!!!
Dzięki Wam podrążyłem dzisiaj temat masy. J.'a sposobem obszedłem obwód do aku i działało :mrgreen:
Miejsce, w którym nie było kontaktu znalazłem w końcu między lampą, a nocnikiem.
Z początku wydawało mi się to niemożliwe, bo stykają się w tylu miejscach, ale poruszałem tym zaczepem na sprężynie, trochę blachy odsłoniłem i jest ok.
Blaszki od bezpieczników podoginałem, ale.. miałem plastikowe bezpieczniki, które i tak latały. Dziś kupiłem porcelanowe i skrzynka, jak nowa :-D
Pozdrowienia i do niedzieli!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group