To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
2T

Garażowo Trabantowo - szyby

Citoz - 2007-06-14, 09:36
Temat postu: szyby
Mam pytanko: czy latwo sie wymienia szyby w Trabancie? Chodzi mi o przednia i tylnia. Jak to sie robi? :)
Golab - 2007-06-14, 10:16

ja wiem tylko ze najlepiej uszczelki moczyc w wrzacej wodzie wtedy sa miekuskie;p i latwiej to idzie :)
Citoz - 2007-06-14, 10:51

golab napisał/a:
ja wiem tylko ze najlepiej uszczelki moczyc w wrzacej wodzie wtedy sa miekuskie;p i latwiej to idzie :)


Spoko, a wiec zanurze Trabanta w goracej wodzie i bedzie po sprawie ;)

anal - 2007-06-14, 10:53

nie wiem czy dziala to z woda, ale zawsze mozesz namoczyc jakies reczniki, gaze czy cokolwiek innego co przyjmuje wode (goraca;p) i oblozyc uszczelki, opcja druga, traba za kola i do gory nogami maczac a baltyku, wszystko ci zmieknie;p
Citoz - 2007-06-14, 11:02

anal napisał/a:
nie wiem czy dziala to z woda, ale zawsze mozesz namoczyc jakies reczniki, gaze czy cokolwiek innego co przyjmuje wode (goraca;p) i oblozyc uszczelki, opcja druga, traba za kola i do gory nogami maczac a baltyku, wszystko ci zmieknie;p


Super pomysl ;) No dobra a jak juz namocze to jak sie te szybe wyciunga? :)

anal - 2007-06-14, 11:03

sama wpada do srodka;p znaczy zart, bo nie wiem, nie wyciagalem;p
Golab - 2007-06-14, 12:56

ja napisalem jak wlozyc bo bylem przekonany ze juz jej nie masz :)
KajteK - 2007-06-14, 14:04

Gołąb sprawdz jak sie wyciąga tylną szybe na swoim Trabie ;-)

a tak na poważnie to szyby wymienia sie łatwo o ile sie to umie zrobić :-P

nie no koniec żartów (jjjjasne ;-) ) szyby sie poprostu wypycha od środka na zewnątrz tylko ktos na zewnątrz musi je "łapać" i najlepiej zacząć od jakiegoś narożnika i dalej jakoś pójdzie ;-)
a co do zakadania szyby to jest wiekrzy problem bo trzeba jakis odpowidnio gruby sznyrek lun przewód który bedzie dłuższy niz uszczelka i wsadzić go do uszczelki w to miejsce gdzie wejdzie "rama okna" (:?:) tak zeby jesli uszczelka bedzie sie łączyć na górze to konce sznurka na dole wewnątrz Traba... wtedy staramy sie równomiernie wciskac szybe z uszczelką w rame okna i wyciągać ten sznurek tak zeby uszczelka załapywała rame okna z obu stron i uwazajac zeby sznurek nie pociął uszczelki ... i tu jest najwiekrzy problem bo jesli sznurek bedzie za cieńki to nie bedzie przeciagał uszczelki tylko ją ciął a zbyt gruby nie zostawi dość miejsca zeby guma mogla zapracowac i przeskoczyć do środka traba ...

emi - 2007-06-14, 20:48

jak zawsze kompetentny :) ]:->

sorry za offtopic



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group