Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[TUN] Ma³y projekt ?
Autor Wiadomo¶æ
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 21:34   

Witam, jako ¿e dorwa³em ostatnio dwie maski do traba to tak rozmy³a³em nad za³o¿eniem jednej, a drugiej lekkie zmodyfikowanie.
Nie wiem czy kto¶ ju¿co¶takiego rozwa¿a³ przedemn± ale nie uda³o mi siêznale¶æ tego na wyszukiwarce.

Otó¿ na traba 1.1 maska z 601 - która nie ma dolotu powietrza do nagrzewnicy wyfrezowaæ/wywierciæ/wyci±æ dziure a na ni± dolot w stylu takiego klik
tyle ¿e w jednym, nie dwóch kawa³kach.

moja pierwsza my¶l - zrobiæ szkielet z drutów pokryæ czym¶ (zywica poliestrowa?) ¿yby ten szkielet zakryæ juz na wygl±d tego co powinno byc, po 'wystygniêciu' tylko oszlifowaæ i do maski mo¿na by to przymocowaæ na sposób dwojaki (nie wiem czy to siê da spawaæ ? czy to siê ³apie pod spawanie plastiku?) ew, ³apaæ na takie co¶ jak w 1.1 jest z³apana atrapa na masce - ¶ruby z oczkami (nie wiem jak to okre¶liæ dok³adniej)

jak kto¶ nie zrozumia³ to mo¿e co¶ wywnioskuje z mojej artystycznej 'twórczo¶ci'.
wygl±d z przodu - mnieiwiecej co¶ takiego (to nie jest podniesione tylko 'lezy' na masce ;D)

z przudo

od boku, tak pirazy oko

z boku

i od spodu maski
czerwone to prowadzenie dla strumienia powietrza, za¶ czarne to przewiercony otwor prowadz±cy do tnaszego prowadzenia, z koncem nad wentylatorem od nawiewu.

spód maski


co wy o tym s±dzicie ?

czy jest to wykonalne? czy raczej nie, ze wzglêdu na mo¿liwo¶æ wyrwania maski przez powietrze w czasie jazdy ?.



ah i najwa¿niesze - czy maska z tworzywa wytrzymuje bez problemu nagrzewanie siê auta ?
czy nie ma takich styuacji ¿e maska siê przegrza³a i zacze³a topiæ ?
 
 
Kêdzior
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 21:56   

tak my¶lê ¿e to ¶wietny pomys³. Podkre¶li sportowy charakter twojego trabiego. czekam z niecierpliwo¶ci± na nowe projekty.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 22:00   

Linki nie dzia³aj±, a co do samej maski to nie plastik tylko duro i wytrzymuje do¶æ wysokie temperatury. Inie robi siê jako¶ tragicznie elastyczny po na grzaniu. Sama konstrukcja do której nie dzia³aj± linki da³a by siê na pewno przykleiæ do duroplastu maski nie zale¿nie jak by¶ chcia³ np. klejem do szyb albo ¿ywic± z dodatkiem w³ókna. Po co robiæ sam stela¿ od maski skoro masz gotowy od 1.1 z eleganckim prowadzeniem nad sam wentylator? Popraw linki to pogadamy dalej.
 
 
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 22:05   

ehh linki na tym forum mnie dobijaj±;D

robione w paincie, wiêc nie oczekujcie ze zobaczycie co¶ sza³owego, taki skrót my¶lowy.

http://i186.photobucket.c...noonzi/1bok.jpg

z boku

http://i186.photobucket.c...nt-Berlin-2.jpg

z przodu

http://i186.photobucket.c...i/maskaspod.jpg

od spodu


a maska od 1.1 nie podoba mi siê przez ten nosek na przedzie.... 601 ma taki fajny ³agodny spad :)
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 22:11   

Kêdzior nie ironizuj bo nawet nie widzia³e¶ jakie to ma byæ wielkie. Lepiej pomó¿ od strony technicznej ewentualnie napisz w jakie mog± byæ z tym problemy przy "instalowaniu"/eksploatacji a nie oceniaj wed³ug swojego gustu. Ty lubisz Rat Style a inni Styl Angielski.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-15, 22:13   

Sprawd¼ dzia³anie linku zanim wkleisz!!!
 
 
qba_601
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-16, 08:48   

hmm..
widze kolego ze chyba musisz troszke poczytac o plastiku... :PP (sorry ale to pewnie brzmi g³upio) propozycja moja wynika poprostu tylko z tego co piszesz... sam rozwiazesz wiele swoich pytan

spawanie plastiku odnosi sie do plastików np: ABS i temu podobne, sa to elementy wykonywane g³ównie na wtryskarkach, wykorzystywane w wieloseryjnych produkcjach, o jednolitej strukturze

elementy wykonywane z zywic da sie kleic albo skrêcaæ, zywice poliestrowe ani zadne inne sie nie spawaja,

spawanie plastiku polega na podgrzaniu plastiku do momentu uplastycznienia,i uzupe³nienia ubytków plastikiem tego samego gatunku, dobrze spawaja sie plastiki których struktura pozwala na "odbudowe" struktury po takim zabiegu,

co do wyrywania .... nawet zwyk³± maske potrafi wyrwac jak jest kulawy szkielet i kulawy zamek, kwestia odpowiedniej konstrukcji i dba³o¶ci o wykonanie,
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-16, 14:53   

KlikKlik
 
 
Jakub K.
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-16, 16:28   

Kumpelek sory, ale poleg³em -_-
Ani to piêkne, ani ¶liczne, ogólnie wydarte nie wiem sk±d ;x.
To takie moje skromne zdanie.
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-16, 21:22   

Ten wlot wydaje siê byæ interesuj±cy.
 
 
qba_601
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-16, 22:27   

nie wiem czy pamietacie ale ch³opaki z EBE mieli kawalek smietnika na masce nie pamietam tylko czy to by³ zaj±c czy buder :) tez by³o komiczne
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 00:12   

s± takie fantastyczne ¶mietniki miejskie z kompozytu których wieko przypomina wielki wlot na maskê.
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 01:05   

Kumpelek :D urzek³ mnie ten wlot wygl±daj±cy na wyciêty kosz na pranie ;) A o ile dobrze pamiêtam to wózek b³yszczy na PJ'cie ;P
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 09:37   

b³yszczy b³yszczy, a zanim zrobi³ siê ró¿owy i trafi³ tam gdzie trafi³, to powsta³ w Czêstochowie :) :D Na polskiej je¼dzie jest jeszcze kto¶ kto z odkurzacza zrobi³ wlot w masce.. oczywi¶cie w Trabim :D
 
 
Lukasz ciep
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 22:24   

co do podyfikacji trampka :D czy robienie z tego auta(kombi) pickupa jest zwiazane z usztywnieniem ramy itp ?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 13