Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] silnik p63 p64 - ró¿nice, rozpoznawanie
Autor Wiadomo¶æ
m.a.d.
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-02, 22:29   

Jak w temacie.
Czym siê ró¿ni±, jak je rozpoznaæ?
po numerach? rocznikach?

Pzdr
M.A.D.
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-03, 12:41   

P63 i 64 by³y produkwane w latach 1969-74. Od poprzednich, P60 i P61 ró¿ni³y siê moc± 19kW, zamiast 17kW, za¶ od nastêpców, P65 i P66 gwintem ¶wiec(P63,P64 - 18mm; nowsze 14mm) i ³o¿yskowaniem sworzni t³okowych w korbowodach. Ka¿dy silnik mia³ inny ga¼nik - P63 model 2-6, a P64 2-7 (maj± inne dysze g³ówne - 113 i 115. Reasumuj±c, ró¿nice niewielkie.
Tu jest strona podawana ju¿ milion razy na forum, gdzie wpisuje siê numer silnika i na tej podstawie wy¶wietlany jest rok produkcji. Jednak nie zawsze to dzia³a - u mnie na przyk³ad ta czê¶æ, na której jest wybity numer (karter?) pochodzi z 68roku, czyli jakby P60, za¶ ca³a reszta jest nowsza, czyli mam alternator, ga¼nik 1-1 itd.(znaczy kto¶ go remontowa³ i posk³ada³ z ró¿nych czê¶ci)

Kup se kni¿kê Skurskiego, tam jest wszystko opisane. NA PRZYK£AD tak± .
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-03, 12:43   

@!#$ przyda³a by siê edycja postów...
http://www.trabant.cz/cisla-karoserie-motoru/
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-03, 17:50   

Z zewn±trz jeszcze silniki ró¿ni± siê obudow± cylindrów i kolektorem, ale nie wiem które jak mia³y.
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-03, 22:20   

a czy pytanie zadane w temacie nie dotyczy przypadkiem wy³±cznie ró¿nic miêdzy motorami P63 a P64?
P63 - motor przeznaczony do pracy ze standardow± skrzyni± biegów - wszed³ do produkcji 12/68
P64 - motor przeznaczony do wspó³pracy z hycomatem. Ró¿nica miêdzy P63 a P64 tkwi w detalu wa³u korbowego, tzn. wa³ P64 w czopie od strony sprzêg³a posiada gwintowany otwór, w którym zamocowany jest wa³ek napêdu pompy sprzêg³a (hycomata). Produkowany te¿ od 12/68.
Kartery tych motorów maj± numery (bite na ko³nierzu sprzêg³a) zaczynaj±ce siê odpowiednio od P63/P64, fizycznie nie ró¿ni± siê niczym.
Pozdro
Kuchar
 
 
m.a.d.
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-05, 10:37   

OK,
to ju¿ wiem, gdzie szukaæ.
Dziêki :-)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-05, 18:51   

no i dodatkowo na obudowie silnika pod ko³em zamachowym odczytasz miesi±c i rok produkcji karterów co od razu wska¿e w zasadzie typ silnika
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 14