Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] wyjmowanie rozrusznika
Autor Wiadomo¶æ
Walu¶
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-28, 13:40   

Niedawno naby³em swego pierwszego Trabanta 1.1! niestety jedyne co uda³o mi siê zrobiæ to rozwalenie rozrusznika! i tu pytanie - jak go wyj±æ? teoretycznie wiem: odpiaæ kable, z jednej strony nakrêtka (13)z drugiej 3 ¶rubki. Nie wiem co dalej, ale najgorszym problemem jest o ¿e jedna z tych 3 ¶rubke ma zajechan± g³ówke, ¿e ¶rubokrêt prawie wogóle nie ³apie:/ (dolna ta bli¿ej silnika). Czy kto¶ ma jakie¶ sposoby na takie ¶rubki poza wierceniem? (niewygodne miejsce) lub na wyjêcie rozrusznika ¿eby siê t± ¶rubk± nie przejmowaæ?
pozdrawiam;)
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-28, 13:50   

Tak ja mam sposób. Klucz imbusowy. Chyba ¿e faktycznie masz tam za³o¿one ¶ruby na wkrêtak. Ale w±tpiê. Powinny byæ imbusy
 
 
Walu¶
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-28, 13:55   

Wiem ¿e powinny byc imbusy, jak zobaczy³em to siê lekko zdziwi³em. ale dwie posz³y g³adko tylko z jedna problem:/ moge ten fakt nawet zdjeciami potwwierdziæ;P
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-28, 13:58   

Tam powinny byæ ¶ruby M8 na klucz imbusowy "6". ¦rubokrêtem nic nie zrobisz.
Imbus musi byæ dobrej jako¶ci, ¶ruby "lubi±" dobrze trzymaæ.
Jeszcze krótko:
WERSJA BEZ KANA£U!
Od³±cz akumulator.
Od³±cz przewody od rozrusznika.
Zosta³y ju¿ tylko ¶ruby trzymaj±ce rozrusznik.
¦rubê od strony automatu wygodniej bêdzie odkrêcaæ jak zdejmiesz prawe ko³o
Zosta³y jeszcze dwie ¶ruby z góry rozrusznika od strony skrzyni (jedna d³u¿sza i jedna krótsza.

Teraz wyjmiesz rozrusznik, spu¶æ go na wahacz i dalej kombinuj jak go wyj±æ.

Pozdrawiam.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-28, 14:28   

Przy okazji poprzytulasz siê trochê do silnika. Bêdzie Ci wdziêczny ;)
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-29, 00:59   

Je¶li imbus 6 oka¿e siê nie pasowaæ mo¿na kupiæ 7 (s± bo mia³em je w sklepie u siebie w robocie) leciutko za³amaæ krawêdzie i wbiæ w ¶rubê a pó¼niej czym¶ pokrêciæ np, klucz p³aski lub oczkowy 7. Ja u siebie t± upierdliw± ¶rubê (odkrêca³em od strony skrzyni) wymieni³em na zwyk³± M8 chyba ciut krótsz± i mam do niej podej¶cie teraz kluczem grzechodkowym! :D
 
 
Walu¶
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-29, 10:12   

tak dla potwierdzenia, ze nistety imbusów tam nie ma (dwie wykrecone ¶rubki na zdjjeciu)

http://hyy.pl/images/34IMGP3176.jpg
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-29, 11:01   

Walu¶, na zdjêciu jak mniemam po ³ebkach pokaza³e¶ wkrêty fosfatowane do p³yt kartonowo gipsowych. Rozrusznik nie jest mocowany na wkrêty z ³bem krzy¿ykowym :)
 
 
Walu¶
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-29, 11:06   

normalnie (orginalnie) nie jest... ale có¿ widocznie ktos wcze¶niej przy tym rozruszniku grzeba³ i takie za³o¿y³, naprawde wiem jak wyglada imbus jak krzy¿ak i nie pokazuje zdjeæ ¶rubek z szafy, tylko takie jakie wykrêci³êm z traba;) ktos ma jakis sposób na zajechany ³epek w takie ¶rubce? (do której dostêp jest marny)
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-29, 13:45   

Ja te¿ nie mam imbusów. Podejrzewam ¿e przez swoj± lekko¶æ odkrêcania przy pierwszym wyjêciu rozrusznika zostaj± zast±pione takimi z tradycyjnymi ³bami.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-30, 01:21   

Je¶li masz tam takie ¶ruby to potrzebujesz ¶rubokrêtu z koñcówka PH4 prawdopodobnie bo musia³ bym mieæ w rêku ¶rubê ale z tymi które masz wybierz siê do sklepu z dobrymi narzêdzie i najlepiej ¿e by¶ kupi³ co¶ takiego
¶rubokrêt/klucz udarowy Mo¿na na nie zak³adaæ zwyk³e klucze nasadowe 1/2", czasami pomaga z odpowiednim m³otkiem :D

Je¶li kupisz co¶ tañszego to dokup sobie lepsze koñcówki ale uwa¿aj bo to nie te ma³e bity jak do wkrêtarek tylko 10mm. No i koniecznie zwruæ uwagê czym to chcesz odkrêcaæ bo je¶li wsadzisz tam co¶ innego poza PH czyli p³aski ¶rubokrêt albo PZ do drewno-wkrêtów to czeka ciê odwiercanie ¶ruby. I koñcówki i ¶rubokrêty i nawet ³by maja oznaczenia! £by na PZ maj± jeszcze dodatkowe malutkie naciêcia na ³bie i wygl±da to jak gwiazda o¶mioramienna a PH tylko zwyk³y krzy¿yk. Jak mo¿esz to daj fotkê tej schowanej ¶ruby.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-30, 12:54   

grzechodkowym
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-30, 13:05   

zwruæ
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-31, 02:05   

nie niestety opera nie jest perfekcyjna ;D
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-31, 14:13   

Opera Oper±. Jêzyk jêzykiem. To nie Opera pisa³a z tylko Ty i to nie wina Opery tylko Twoja... BTW Firefox wy³apuje takie kwiatki
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13