Strona G≥ůwna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UŅytkownicyUŅytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» NastÍpny temat
[601] pali B. du¬Ņo
Autor Wiadomo∂ś
Zbyszek 601
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 17:45   

Dat√™ produkcji odczytasz np. z felg. Jest na nich nabity rok i miesi¬Īc. Dla pewno¬∂ci warto poszuka√¶ dat na innych elementach. Wrzu√¶ zdj√™cia, wielu u¬Ņytkownik√≥w forum z przyjemno¬∂ci¬Ī si√™ wypowie kt√≥ry to rok i co jest skundlone :)

Je¬Ņeli interesuje Ciebie droga zgodna z przepisami obowi¬Īzuj¬Īcymi w PL musisz dowiedzie√¶ si√™, co dok¬≥adnie zrobi¬≥ brat. Mo¬Ņe si√™ okaza√¶, ¬Ņe trabant wcale wyrejestrowany nie jest - gdyby by¬≥, to dow√≥d rejestracyjny stacja demonta¬Ņu/z¬≥om (czyli jedyna instytucja maj¬Īca mo¬Ņliwo¬∂√¶ wyrejestrowywania) odebra¬≥aby dow√≥d i przes¬≥a¬≥aby go do wydzia¬≥u komunikacji. Pytanie, co si√™ sta¬≥o z tabliczkami?

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 18:37   

Felg mam Bardzo du¬Ņo chyba z osiem,Tato mial trabanta dawno temu i zosta¬≥o po nim kilka felg skrzynia i zgni¬≥a buda.Co do dowodu to musze si√™ jeszcze rodzic√≥w zapyta√¶.Brat to sam nie wiem jak zosta¬≥ wyrejestrowany,moja mama co¬∂ mi tak m√≥wi¬≥a(ale to takie gadanie) jak dowiem si√™ dok¬≥adnie co i jak to napisze.Fotki spr√≥buje cykn¬Ī√¶ w najbli¬Ņszym czasie.

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 19:36   

A jeszcze jedno,rozlecia³ mi siê elektromagnes w rozruszniku,pasuje do 601ki jakis rozruch z innego auta?

Domator
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 19:40   

co¬∂ mi si√™ zaczyna wydawa√¶,¬Ņe raczej powinienem szukac innego ;/

Po pierwsze nie popadaj w agoni√™, z powodu braku tabliczek znamionowych, musisz "kombinowa√¶" a jak nie chcesz mie√¶ wyrzut√≥w sumienia w stosunku do WK, ¬Ņe zrobi¬≥e¬∂ roszad√™ z papierami to wyr√≥b nowe.

mama co¶ mi tak mówi³a

Po drugie mama to bardzo niepewne ¬ľr√≥d¬≥o informacji, wi√™c po co panikowa√¶ na zapas, lepiej wzi¬Ī√¶ poprawk√™ na mamy gadanie i by√¶ dobrej my¬∂li. To tak ode mnie, wsparcie psychiczne.

Damian drazk
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 20:32   

Dok³adnie Domator ma racje.
Wi√™kszo¬∂√¶ projekt√≥w i postanowie√Ī typu uratuj√™ ten fajny zabytkowy samochodzik ko√Īczy si√™ na tym ¬Ņe jak wyniknie jaki¬∂ nieoczekiwany problem to sie m√≥wi a chyba dam sobie spok√≥j bo to i siamto- totalnie nie poprawna postawa jak na Trabanciarza! :)
Trzeba brn¬Ī√¶ do przodu w to co si√™ zacz√™¬≥o i nie zw¬Ītpi√¶ po drodze w sowje plany.
Sam mam nie lada problem z zarejestrowaniem Trabiego ale plan mam obmy¬∂lany co i jak, narazie tak samo jak Ty robi√™ gruntowny remoncik wszystko na cacy a jak przyjdzie czas ¬Ņe zdam prawko (mam nadzieje ¬Ņe dam rade przez wakacje :)) to i kas√™ trzeba b√™dzie ko¬≥owa√¶ na rejestracje Trabiego a tanie to raczej nie b√™dzie bo w moim przypadku potrzebuje innych dokument√≥w ;p

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-07, 20:46   

Dokumenty takie drogie nie s¬Ī :D mi brakuje kasy na remont silnika g¬≥√≥wnie wa¬≥u kt√≥ry jest w dobrym stanie a kto¬∂ go spie$%&#¬≥.Narazie dosz¬≥y do mnie t¬≥oki teraz trzeba zrobi√¶ szlif itp,ale mam pewne w¬Ītpliwo¬∂ci bo taniej to chyba wyjdzie kupi√¶ silnik po remoncie.Musze objecha√¶ wszelkie z¬≥omy w okolicy poszuka√¶ cz√™¬∂ci.Kiedy¬∂ go na pewno doko√Īcz√™,Nie chce si√™ teraz poddawa√¶ bo rozgrzeba¬≥em p√≥¬≥ auta i musz√™ to sko√Īczy√¶.Dzi√™ki za wsparcie psychiczne : )

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-10, 18:21   

Dzi¬∂ odpala¬≥em silnik,na nowym ga¬ľniku jest znacznie lepiej,spalanie si√™ znormalizowa¬≥o (znaczy silnik na 300ml paliwa chodzi¬≥ jakie¬∂ 5min ).Niestety s¬≥ycha√¶ stuki w okolicach cylindra,nie umiem rozr√≥¬Ņni√¶ czy jest to spalanie stukowe czy stuki korbowod√≥w,m√≥g¬≥by kto¬∂ opisa√¶ ten d¬ľwi√™k? :)

Zbyszek 601
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-10, 18:34   

Zr√≥b zdj√™cia auta, nagraj filmik z d¬ľwi√™kiem silnika. Domagasz si√™ od nas kolejnych informacji a od siebie nic nie dajesz :)

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-02-10, 19:47   

A no tak przepraszam :D siostra udost√™pni mi tel. to si√™ nagra,mam jakie¬∂ zbli¬Ņenia konkretne porobi√¶ ?

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 10:02   

Ma¬≥a aktualizacja,z silnikiem na razie nic nie robi¬≥em,w¬≥a¬∂nie ko√Īcz√™ ¬≥atanie dziur.Mam pewien problem (moim zdaniem powa¬Ņny) przy odkr√™caniu pompki hamulcowej ukr√™ci¬≥em jedn¬Ī z dw√≥ch trzymaj¬Īcych ¬∂rub,jak mo¬Ņna wymieni√¶ tak¬Ī ¬∂rube.

JaJer
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 10:11   

1. - wymontowaæ pompê
2. - rozwierciæ to co pozosta³o po ukrêconej ¶rubie
3. - wstawiæ nowa ¶rubê
Teraz bêdzie ma³y problem z dokrêceniem, ale jak pokombinujesz (d³ugi klucz nasadowy i kolega do pomocy) to przykrêcisz pompê na dwie ¶ruby.
Pozdrawiam.

PS
Mo¬Ņna tak rozwierci√¶ by nagwintowa√¶ ko¬≥nierz (miejsce po ukr√™conej ¬∂rubie)i wkr√™ci√¶ ¬∂rub√™. To kolega nie b√™dzie potrzebny.
Pamiêtaj o odpowiedniej jako¶ci ¶ruby.

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 14:38   

To b√™de musia¬≥ ¬∂ci¬Ī√¶ ja calkowicie bo wystaje jej z 4mm.Mam jeszcze na z¬≥omie star¬Ī bude od traba,m¬Ņe by tak gniazdo nowe wspawa√¶ ? chocia¬Ņ to wi√™cej roboty.

JaJer
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 14:42   

Jak ¶ruba jest urwana to wstawiaj tylko ¶rubê!
Nie kombinuj z jakim¶ spawaniem ca³ego elementu.
Pozdrawiam.

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 15:09   

utnij t¬Ī ¬∂rub√™ zr√≥b otw√≥r , prze¬≥√≥¬Ņ now¬Ī tylko z dobr¬Ī twardo¬∂ci¬Ī bo to pompa a nie meble w domu. Mo¬Ņesz sobie od wewn¬Ītrz heftn¬Ī√¶ spawareczk¬Ī ¬Ņeby si√™ nie obraca¬≥a dla wygody.

igraszek05
Go∂ś
Wys≥any: 2011-03-27, 18:47   

Jaka ma by√¶ twardo¬∂√¶ tej ¬∂ruby,ona musi przenosi√¶ du¬Ņe obci¬Ī¬Ņenia i to sa hamulce wi√™c tu nie b√™d√™ oszcz√™dza√¶.

Wy∂wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moŅliwo∂ci zmiany postůw lub pisania odpowiedzi
Nie moŅesz pisaś nowych tematůw
MoŅesz odpowiadaś w tematach
Nie moŅesz zmieniaś swoich postůw
Nie moŅesz usuwaś swoich postůw
Nie moŅesz g≥osowaś w ankietach
Nie moŅesz za≥Īczaś plikůw na tym forum
MoŅesz ∂ciĪgaś za≥Īczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: