Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] pali B. du¿o
Autor Wiadomo¶æ
Kulka
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-04, 13:40   

W Bydgoszczy szlifuj± za 30z³ od dziury

Po rozmowach z ró¿nymi fachurami ostatnimi czasy, wszyscy twierdz± ¿e t³oki DDR skoñczy³y siê jakie¶ 8 lat temu. Teraz wiêkszo¶æ to Polskie lub Wêgierskie wytwory.
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-05, 21:42   

Mam jeszcze jedno pytanko,zauwa¿y³em,¿e nie mam tej metalowej tabliczki z nr nadwozia i tej obok z dat± produkcji itp.Jak mo¿na zarejestrowaæ w przysz³o¶ci takie auto,kupuj±c papiery?
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 03:22   

je¶li zgubi³e¶ tabliczkê znamionow±, musisz wyrobiæ now±, zastêpcz± w upowa¿nionej do tego stacji diagnostycznej.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 11:10   

S± do nabycia nowe tabliczki znamionowe. zapraszam na priv :)
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 11:11   

nie ma edycji postów:/
i priv-u te¿ nie:P wiêc mail: kumpelek@o2.pl
Tabliczki s± takie same jak orygina³y, jednak musia³by¶ sobie kupiæ numeratory i po prostu nabiæ odpowiednie dla siebie numerki:)
pozdrawiam
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 11:22   

Narazie mi nie potrzebne :) jak traba skoñcze to sie tym zajmê,ja niestety nie obeznany jestem w te sprawy i te numerki mam z urzêdu dostaæ czy ze swojej tabliczki czy jak.Numeratory mam :D
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 13:49   

no to jak masz numerator, to olej za³atwianie sobie tabliczek zastêpczych itp. Nie pamiêtam dok³adnie co i jak ale z tego co kojarze to na tabliczce bedzie trzeba nabiæ te numery co masz na budzie? niech mnie kto¶ poprawi jak ¼le mówiê.
a swoj± drog± co oryginalna tabliczka to oryginalna:) wiêc... zapraszam chêtnych;)
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 15:04   

Chodzi o to ,¿e ja nie mam ¿adnej tabliczki widac tylko te punkty w których trzyma³y sie tabliczki nic wiêcej nie ma.
 
 
Damian drazk
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 18:30   

No nie masz tabliczek bi nie masz papierów proste. Kto¶ zdemontowa³ tabliczki ¿eby potem k³opotów nie by³o.
Kupisz inne dokumenty bêdziesz mia³ do nich tabliczkê znamionow± i z numerami je¿eli nie trza bêdzie kupiæ znamionow± nabiæ na ni± i jeszcze na ¶ciankê grodziow± to wszystko.
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-06, 23:59   

Ten trabi jest wyrejestrowany i mój Tato co¶ mówi³,¿e teraz auta nie mo¿na zarejestrowaæ wiêc siê pytam bo mam w±tpliwo¶ci,¿e narobie sie przy nim a w przysz³o¶ci nim nie poje¿d¿ê bo go nie zarejestruje.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-07, 10:40   

Polecam lekturê Prawa o ruchu drogowym - w szczególno¶ci Art. 79 punkt 4.
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-07, 11:23   

Zbyszek 601- Dziêkujê bardzo,wychodzi na to,¿e go zarejestruje :)
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-07, 14:00   

Uporz±dkujmy fakty:
- masz dowód rejestracyjny? (mo¿e mieæ np. uciêty róg),
- masz tablice rejestracyjne?
- kiedy (dok³adnie - rok) by³ wyrejestrowany? W jaki sposób - czy przez usuniêcie z rejestru (przed 97 rokiem, czy przez "zez³omowanie" (po 97 roku)?
- jaki jest rok produkcji trampka?
- czy ma jak±kolwiek tabliczkê na nadwoziu (znamionowa - z aluminium, na lewo od baku; pole numerowe - stalowe, nad bakiem, przygrzane do nadwozia w dwóch punktach)?

Pojazd wyrejestrowany przed 1997 rokiem mo¿na normalnie zarejestrowaæ ponownie. Ale trzeba mieæ dowód rejestracyjny i nadwozie z numerem budy (pole numerowe, tabliczka) zgodnym z dowodem.

Pojazd wyrejestrowany po 1997 roku mo¿na zarejestrowaæ tylko, je¿eli ma ponad 40 lat lub ma min. 25 lat i rzeczoznawca orzek³ o jego unikatowym charakterze (opinia pisemna) lub pojazd zosta³ wpisany do ewidencji zabytków. W tym wypadku nie trzeba mieæ dowodu rejestracyjnego, wystarczy dokument potwierdzaj±cy prawo w³asno¶ci (+ opinia; wpis; fakt 40+ lat). Ale nie i tu nie obêdzie siê bez nadwozia z numerem.

Teoretycznie mo¿na siê staraæ o nabicie nowych numerów na nadwoziu i wyrobienie zastêpczej tabliczki znamionowej. Ale droga jest d³uga - patrz Automobilista 10/2007 - artyku³ o fiacie 125 ze z³omu z wyciêtym identyfikacyjnym numerem nadwozia.
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-07, 17:32   

Wiêc tak
1-Jest gdzie¶ w domu w miejscach na papiery.
2-Mam
3-tutaj jest taki problem poniewa¿ zosta³ "wyrejestrowany" przez "sprzedanie" mojemu bratu który co¶ zrobi³ i jest niby wyrejestrowany,Nie wiem jak to dok³adnie wygl±da³o[po 97 roku]
4-Roku prod. nie znam,nie mam tabliczek(silnik P60 wiêc okolice lat 60.ga¼nik 28hb-4 1983-4,zap³on elektronik,Trabant model 601 S de luxe,instalacja 12v,Wiêc nie jestem pewien co do daty prod.
5-nie ma
 
 
igraszek05
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-07, 17:33   

co¶ mi siê zaczyna wydawaæ,¿e raczej powinienem szukac innego ;/
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13