Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
sworznie dolne zwrotnic i bezpieczeñstwo
Autor Wiadomo¶æ
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-03, 08:40   

Mam taki dylemacik. Zamontowa³em nowe dolne sworznie zwrotnic. Nie maj± otworu na zawleczkê. Czy mam wierciæ otwór co by³o by ju¿ trudne bo auto zmontowane, czy mogê zast±piæ to podk³adk± sprê¿yst± z nakrêtk±, czy te¿ mo¿e nakrêtk± samokontruj±c± ?
nie moge kichy narobiæ, powód oczywisty.
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-03, 09:51   

ja zrobi³em na podk³adkê sprê¿yst± lata temu w moim 601. Pojecha³em na przegl±d i nie przeszed³em. Powód - za s³abe zabezpieczenie sworzni zwrotnicy. Go¶æ powiedzia³ ¿e muszê za³o¿yæ nakrêtki samokontruj±ce z teflonem (jednorazowe). Zrobi³em, przegl±d przeszed³em i dzisiaj ¿yjê:)
 
 
Przemek
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-03, 16:26   

Nakrêtka samohamuj±ca (obojêtne czy z teflonem, aluminium czy 'gnieciona') lub klej do ¶rub.
Pozddr
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-03, 17:57   

no gitara, dziêkujê
 
 
Pawe³-Yogi
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-04, 21:00   

A nie mog³e¶ nawierciæ otworów zanim wstawi³e¶ sworznie do zwrotnic mniej problemów by¶ teraz mia³
Na twoim miejscu bym nawierci³ otworki zawleczka to zawsze pewniejsze rozwi±zanie jak jaka¶ podk³adka czy co¶ w tym stylu.Przynajmniej masz pewno¶æ ¿e nic siê nie rozkrêci.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-04, 21:09   

no niby tak ale jako jeden z niewielu razy dolne sworznie mam z motirexu :) Pr±du na parkingu nie mam obecnie :)
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-04, 23:41   

samo wywiercenie do naj³atwiejszych nie nale¿y, to nie drewno, tylko bardzo twarda stal. bez imad³a lub wiertarki sto³owej by³oby ciê¿ko. Na aucie to wg mnie o szkodê lub pêkniête wiert³a nietrudno.

Nakrêtka z teflonem czy aluminium oczywi¶cie nie jest tak dobra jak zawleczka, ale lepsza ni¿ podk³adka sprê¿ynkowa. Nie szpeci te¿ oryginalno¶ci auta, bo i tak jest pod gumowym kapturkiem.
 
 
Bary³
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-05, 19:10   

No tak sworznie z motirexu... Mi przy wymianie na szczê¶cie wpad³o w oko ¿e brakuje tu dziurki. Jako ¿e mam wiertarkê sto³ow± to nie by³o problemu. Ale jak to powiedzia³ kolega wy¿ej wywierciæ dziurkê jak ju¿ wszystko w samochodzie to nie takie proste. Da siê ale bêdzie ciê¿ko, parê wierte³ mo¿e pój¶æ...
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-05, 20:56   

zap³aci³em co¶ 4 zl za nakrêtki, jest mistrz
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 08:23   

Oj Magik. Przeczyta³by¶ literaturê i nie zadawa³ pytañ. "Poradnik mechanika warsztatowca" siê k³ania! :P
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 10:48   

druciarz :-P
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13