Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Synchronizatory, olej do skrzyni, 601, 353
Autor Wiadomo¶æ
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-16, 09:01   

Czy jest mo¿liwe dopracowanie skrzyni 601 w taki sposób aby zmienia³a biegi jak w nowoczesnym samochodzie? Tak ¿eby nie trzeba by³o czekaæ a¿ obroty silnika spadn± przy ka¿dej zmianie biegu. Co nale¿y zrobiæ i czy siê w ogóle da?

Jakie objawy powoduje zbyt gêsty wzglêdem fabrycznego olej w skrzyni?

Piszê bo ¿al mi skrzyni któr± przy ostrym przyspieszaniu muszê doprowadzaæ do ostrego zgrzytu ¿eby zmieni³a biegi.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-16, 10:37   

Ja zmieni³em w mojej skrzyni wszystkie synchronizatory (stare nie by³y najgorsze), wla³em olej o zalecanej lepko¶ci ale syntetyczny i nie mam problemów ze zgrzytaniem albo zmian± biegów. Wszystko dzia³a idealnie. No mo¿e tylko trochê trudniej wchodz± ni¿sze biegi biegi. Mo¿e to jednak sprawa dotarcia sie synchronizatorów.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-19, 15:53   

Dzisiaj wymieni³em olej. Ten co zla³em by³ koloru srebrnego. Prawdopodobnie od startych synchronizatorów.
Nala³em normalny hipol, chodzi trochê lepiej ale brak synchronizatorów i tak siê czuje.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-20, 18:41   

Ale wewnêtrzne strony synchronizatorów (te, które ewentualnie siê ¶cieraj±) s± z br±zu. Olej powinien byæ wiêc z³oty a nie srebrny.
 
 
picia353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-20, 22:29   

Kuzyn......... zabi³e¶ moj± skrzynie :)
Srebrne opi³ki s± z zêbatek i wybieraków bo one siê najbardziej ¶cieraj±
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-20, 22:36   

Twoj± rozklekotan± skrzyniê trzymam na strychu :p
Picia co zrobiæ ¿eby miêdzy zmianami biegów nie trzeba by³o czekaæ 2 sekundy? ....Bez wbijania na chama, bo to ju¿ umiem ale trochê szkoda ;)
 
 
picia353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-20, 22:44   

Sk³ada³em jedn± skrzynie z trzech, g³ównie to sprawa synchronizatorów
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-20, 22:59   

Mam nadziejê ¿e jak zmieniê choinkê na now± to chocia¿ ze 2 sezony bêdzie siê da³o szybko zmieniaæ biegi. Nowa choinka skrzyni czeka w zapasie ju¿ od dawna. Siê za to zabraæ nie mogê bo nigdy nie remontowa³em skrzyni.
A siê pochwalê ¿e silniczek chodzi mi teraz jak nigdy dot±d :D
No i to te¿ potêguje skutki niedomagañ skrzyni.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 16:25   

Mam dwie skrzynie w czê¶ciach na stole. Now± choinkê któr± chcê wcisn±æ. Wcisn±æ, bo jest wiêksza od drugiej. Przemierzy³em suwmiark± dwa ko³a i mia³y o 1mm wiêksz± ¶rednicê. Ilo¶æ zêbów raczej ta sama.
Pytanie:
Czy do wiêkszej choinki powinienem mieæ mniejszy wa³ek sprzêg³owy tak ¿eby to wchodzi³o? Lub czy powinienem mieæ inn± obudowê skrzyni biegów. By³y ró¿nice w obudowach?
Ju¿ wolê wa³ek sprzêg³owy inny za³o¿yæ ni¿ znowu wyci±gaæ nowe wodziki i wk³adaæ do kolejnej obudowy.
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 16:32   

obudowy siê ró¿ni³y tylko na poziomie otworów szklanek. Niestety rodzajów kó³ zêbatych by³o kilka i nie ka¿da choinka pasuje z ka¿dym wa³kiem sprzêg³owym. najpro¶ciej wsadziæ oba elementy w polówkê obudowy i krêciæ patrz±c czy siê nic nie blokuje i swobodnie obraca.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 16:36   

Nie wiem czy by³y ró¿nice w obudowach. Je¶li jednak chodzi o wymiary (¶rednice kó³ zêbatych) to jest to bardzo istotna sprawa.W zasadzie podczas remontu skrzyñ i wymiany kó³ zêbatych powinno siê je wymieniaæ parami. Nawet je¿eli ta druga zêbata, która jest zazêbiona z wymienian± by³a dobra.Je¿eli tego nie zrobisz to musisz d³ugo docieraæ zêbaty po z³o¿eniu skrzyni.
(We Fiacie i Garbusie nie wymienia³em parami i by³o OK.W Skodzie te¿ nie wymieni³em pary tylko jedn± zêbatê i wy³ama³o zêby z tej nowej op 20 km. Na oko i na wymiar wszystko niby pasowa³o).
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 18:00   

Chêtnie kupiê nowy wa³ek sprzêg³owy. Ale jaki??!!
No i co z prze³o¿eniem g³ównym? Te¿ nowe? To mnie wyniesie maj±tek... A 353 i tak to zmieli.
Chyba jednak wymieniê pojedynczo...
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13