Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
skrzynia- zmiany w ilo¶ci zêbów - pytanie
Autor Wiadomo¶æ
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-10, 13:53   

Mam powa¿ne pytanie. co¶ kiedy¶ obi³o mi siê o uszy ¿e by³y ró¿nice na którym¶ kole biegu w ilo¶ci zêbów. Czy kto¶ siê orientuje ? Sk³adam skrzyniê z nowych elementów. Skrzynia bêdzie dwukamieniowa czyli starego typu. Mam nowy wa³ek g³ówny z³o¿ony w fabryce i nie wiem czy mo¿na go tak wrzuciæ czy zwróciæ uwagê na te zêby ? Wszystkie czê¶ci do wewn mam nowe mechanizm ró¿nicowy i wa³ek z wolnym ko³em. Tylko ¿e to zbieranina i teraz wg katalogu uk³adam to powoli. Ma kto¶ do¶wiadczenie ?
 
 
S de Luxe Murzynowo
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-10, 16:00   

Witaj,
Masz racjê, by³y 2 ró¿ne prze³o¿enia skrzyñ biegów, zmiana nast±pi³a w 1974 roku. Stare zestopniowanie przek³adni g³ównej wynosi³o 4,333 (ilo¶æ zêbów 78/18) a nowe 3,947 (75/19). Stare prze³o¿enie 4-go biegu to 1,033 (31/30) a nowe 1,103 (32/29). Napêd linki prêdko¶ciomierza te¿ siê ró¿ni ilo¶ci± zêbów, jeden ma bodaj¿e 12 a drugi 13 zêbów ale nie pamiêtam który jest który. Przelicz zêby 4-ki na wa³ku sprzêg³owym i zdawczym oraz zêby prze³o¿enia g³ównego na wa³ku zdawczym i dyfru to bêdziesz wiedzia³ czy do siebie pasuj±.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-11, 08:47   

super o to chodzi³o chyba. Przejrzê jutro i dam znaæ co wysz³o
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-11, 18:11   

rozbierznosci sa na 3 i czwartym biegu. ja mialem taka sytuacje ostatnio ze nowa choinka nie pasowala do starego walka glownego wlasnie przez zebatke trzeciego biegu, ale na szczescie kupilem kompletny nowy walek pasujacy do tej choinki.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-11, 18:35   

tzn je¶li nie pasuje to nie da siê ich u³ozyæ w obudowie obok siebie ?
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-11, 19:14   

da sie ulozyc ale nie obracaja sie plynnie tylko przeskakuja moment w ktorym zeby sie nie zgadzaja.
 
 
Prorok601
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-12, 23:42   

tak jak kuba wla¶nie powiedzia³ ró¿nice byly nie tylko w ilo¶ci zêbów na ko³ach czwartego biegu ale równie¿ trzeciego... nie jestem tego pewien ale obi³o mi sie kiedy¶ o uszy ze to du¿e ko³o zêbate uk³adu ró¿nicowego tez mia³o ró¿ne ilo¶ci zêbów... aczkolwiek mog± to byæ tylko plotki i pomówienia
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-13, 08:14   

jak na razie sprawdzi³êm wa³ek zdawczy. Jest st typu ale okaza³o siê ¿e tryb 4-ki czyli tam gdzie wolne ko³o jest chyba nowszego.
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-13, 11:10   

nowszy ma 29 zebow
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-16, 08:18   

S³uchajcie ma jeszcze jedn± zagwozdkê. W mechanizmie ró¿nicowym(typ starszy) dok³adniej w obudowie satelitów pod szklanke pó³osi wk³ada siê podk³adkê aluminiow± kasuj±c± luz. Akurat sk³adam nowszy typ i tu siê okazuje ¿e w nowej obudowie nie ma charakterystycznego wyciêcia na ta podk³adkê. Obs mówi³ ¿e u niego w skrzynce nie by³o. Czy kto¶ mo¿e co¶ na ten temat powiedzieæ?. Podk³adka praktycznie pasuje ale jest obawa ¿e bez wciêcia bêdzie siê obracaæ i mieliæ.
 
 
Bochen
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-19, 21:58   

http://images26.fotosik.pl/210/b9b7df8ad09a96cdmed.jpg

Magiku - tu info o skrzynce [; troche pozno i bez sensu, ale powiem tylko ze to juz bylo na forum zanim zadales pytanie
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2008-05-20, 08:46   

interesuje mnie odpowied¼ na ostatnie moje pytanie.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 17:46   

Odkopujê temat.
Mam dok³adnie to co Qbs wy¿ej opisa³. Wk³adam now± choinkê ale ¶rednice kó³ ma wiêksze i wa³ki obracaj± siê ciê¿ko ze stukotem.
Analizujê rysunek z linku powy¿ej. Moja skrzynia chodzi³a na:
75/19 zêbów na przek³adni g³ównej
29/32 czwarty bieg
z czego wnioskujê ¿e to skrzynia po 74 roku

Nowa choinka któr± posiadam ma:
32 zêby na czwartym biegu
ale wci±¿ 19 zêbów na kole przek³adni g³ównej

By³y jakie¶ ró¿nice kombi/sedan?!
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 17:56   

wychodzi na to ¿e tyle samo zêbów tylko ¶rednica ko³a pierwszego biegu jest inna
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-07-06, 19:03   

za³ó¿ inne ko³o, porównaj resztê i sk³adaj, zawsze nowy wa³ek siê obraca ze stukotem dopóki skrzyni nie zalejesz. nowa choinkê i tak powinno siê roz³o¿yæ wymyæ w benzynie i z³o¿yæ na oliwê techniczn±. Na nowej z epoki zawsze jest zaschniêty smar który blokuje mechanizmy. Pomierz dobrze luzy monta¿owe, ³o¿yska na ¶cisk w kierunku za¶lepek dosuñ i mierz :) W ksi±¿ce rysunek wszystko wyja¶nia.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 9