Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Trabant 601s i silnik hondy.
Autor Wiadomo¶æ
Dabadee
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-01, 22:22   

Jako, ¿e to mój pierwszy post na tym forum to siê przywitam :)

Nie zabijajcie mnie ale mam takie pytanie do Was. Czy do Trabanta 601s podejdzie silnik ze skrzyni± od hondy civic 1.5(d15z6)? Mam taki chory plan, ¿eby wsadziæ co¶ takiego do Trabiego i zobaczyæ jak to bêdzie je¼dzi³o :P Oczywi¶cie hamulce te¿ pójd± do wymiany i ca³e zawieszenie, dodatkowo jakie¶ wzmocnienie karoserii. Czy to jest fizycznie realne? Czyta³em o jakich¶ swapach silników 1.3-1.4 od Skody ale nie widzia³em nic wiêkszego. Bêdê wdziêczny za odpowied¼ i najwy¿ej wybicie mi tego pomys³u z g³owy.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-02, 07:42   

wszystko mo¿na, poogl±daj youtube. Tylko trzeba byæ domowym konstruktorem i mieæ fach i wiedzê w jednym palcu. Fantazje to za ma³o
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-02, 08:48   

jak napisa³ magik wszystko mo¿na.
pytanie czy siê na tym znasz...?
czy sam to zrobisz...czy masz du¿± ¶winkê skarbonkê wypchana zielonymi banknotami....?
nic nie bêdzie plug&play
zawieszenie tez nie bêdzie pasowaæ....
a najwa¿niejsze chcesz to opchn±æ w budê 601 czy 1,1
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-02, 10:10   

i je¶li widzia³e¶ jedynie swapy na 1.3-1.4 ze Skody, to jeszcze niewiele widzia³e¶. Dobrze popatrz, np. trabi gti bêd±cy kiedy¶ na tvn turbo. Dalej szukaj sam :D
 
 
WeT(macq)
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-02, 15:59   

Orobisz siê w cholerê (1.5 ze skrzyni± na szeroko¶æ nie wejdzie, przynajmniej wizualnie) i bêdziesz mia³ 90 koni z gumow± bud±. Nie zaczynaj od 601 bo koñca nie dojdziesz. Jak ju¿ to do 1.1 wrzucaj co¶ z VW.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-02, 21:00   

Swap z Hondy nie jest g³upi,lekkie wydajne ekonomiczne niezawodne silniczki.Tylko trzeba zacz±c od przebudowy 1.1(gruntowna przebudowa komory silnikowej jest konieczna bo silnik vw jest z prawej strony komory a Honda ma z lewej),bo wejsc powinno w Wielkiej brytani popularna jest przeróbka MINI na silniki Hondy,przewaznie D16Z7 lub B16(w polsce jest jeden:)A apropo czy buda wytrzyma to jezeli zdrowa i wzmociona to powinna dac rade(przeciesz civic tez jest delikatn± konstrukcj±)bo silniki te nie produkuj± za duzego momentu obrotowego,wiecej juz ma 1.8 czy 2.0 vw.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 08:06   

oj bogdan chyba sie zawiesi³e¶ siê w wirtualnym ¶wiecie. Ty masz bodaj¿e nieca³y rok polówkê i z pó³ roku temu zadawa³e¶ podobne pytania. Z tego co wiem dalej masz 1,1 które w koñcowej fazie pomys³u chcia³es nawet rasowaæ. Sk±d ta wiedza? Pochwal siê nam ? B±d¼ tak mi³y i mo¿e zrób koledze rysunek techniczny "gruntownej przebudowy komory silnikowej"
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 08:51   

..., a mo¿e od jakiego¶ lexusa podejdzie silnik?
Znaczek ju¿ mam i chêtnie go zamontujê, ale muszê wiedzieæ jaki sinik podejdzie bez przeróbek.
Co do ¶winki sarbonki wypchanej zielonymi pieni±¿kami, to w³a¶nie tak± mam. Ró¿nica polega na tym, ¿e zielone pieni±¿ki s± prze³o¿one br±zowymi pieni±¿kami. Czy taka ¶winka zda egzamin?
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 09:22   

ja tam moge koledze,jak ju¿ sie bardzo napali³ na tak swap polecic udanie sie do firmy tuningowej co robi³a juz podobne rzeczy,bo w sumie wyjdzie go to du¿o taniej ni¿ samodzielne d³ubanie na zasadzie prób i b³êdów.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 09:28   

A i jeszcze bedzie potrzebne wiecej niz sam silnik i skrzynia z civica Bo przy takich swapach moze okazac sie ze bedzie potrzebne pó³ Hondy i radze poszukac na pocz±tek zdrowego trabanta i Hondy z lich± blach± albo anglika albo po niegroznej dla potrzebnych elementów st³uczce. Co ju¿ daje na dzien dobry 1500-2000 za cartoona i 2000-3000(a jak siê chce D16Z7 to i wiêcej)za Honde.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 09:40   

bo tez trzeba by pomysleæ o zawieszeniu i hamulcach,ja bym przek³ada³ honde bo juz by by³a pod rêk± i dawa³a by mozliwosc dalszego ulepszania podzespo³ow.
 
 
WeT(macq)
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 10:11   

Jak kto¶ jest w stanie zrobic swapa, to nie potrzebuje zadnego forum, tylko bierze i robi.
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 10:22   

Dabadee, konkluzja jest taka, ¿e wszystko da siê zrobiæ. Nikt tutaj takiej przeróbki nie robi³, wiêc tak jak wiêkszo¶æ pionierów jeste¶ zdany na siebie. Je¶li masz tak± hondê, do tego rozbit± z ty³u (co by by³o mniej szkoda), to czemu nie. Trabanta znajdziesz. Tylko pamiêtaj, ¿e oprócz przeróbek pozostaje ubezpieczenie 2 samochodów, gara¿ który bêdziesz móg³ zaj±æ, narzêdzia je¶li masz dryg lub warsztat je¶li masz jaki¶ dobry w bezpo¶rednim s±siedztwie. Je¶li warsztat, to musisz mieæ mo¿liwo¶æ wo¿enia swojego auta, wiêc potrzebne auto z hakiem i dobra przyczepa.
Wiele by³o takich projektów, które upad³y. Dodam (z do¶wiadczenia), ¿e ju¿ rekonstrukcja traba w oryginale jest upierdliwa.
Kilka ciekawych konstrukcji po naszych drogach je¼dzi (z silnikami 1.6 i 1.8 od VW) lub powoli tocz± siê do przodu (taki jeden z VR6 wbitym pod maskê).
Tym, którzy robi± co¶ co nabiera realnych kszta³tów zazwyczaj siê mocno gratuluje, a tym którzy skoñczyli nale¿± siê oklaski.
Wszystko jest dla ludzi. Przemy¶l, pokalkuluj i... decyzja nale¿y do ciebie
 
 
MARSZAL84
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 11:34   

zobacz tutaj germanstyle.pl i tam masz kilka projektow ktore powinny troche cie naprowadzic co i jak ale wszystko z silnikami grupy vw
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-03, 13:55   

Szczerze pomys³ dobry ale jak pakowac to conajmniej D16Z7, B16 lub B18 bo 90-100km mozna miec lekko rasuj±c 3f z polo GT lub 1,6 z felicji przy mniejszych kosztach.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13