Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Autor Wiadomo¶æ
JOHNEK
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 09:54   

wnuq: "Prezesowanie to tak¿e funkcja reprezentacyjna.Dlatego te¿ nie wyobra¿am sobie ¿e mog³o by go nie byæ." Ca³kowita racja!! A powiedz mi szczerze czy uwa¿asz, ¿e aktualny prezes odpowiednio reprezentuje?? Tak jak mówisz bêd± ludzie mieli rodziny to ciê¿ej im bêdzie byæ we w³adzach np CT. No to trzeba co¶ z tym zrobiæ... bo trochê do dupy skoro po prostu wie, ¿e nie mo¿e siê po¶wiêcaæ a jednak siê podejmuje... no i wiadomo, ¿e du¿o z siebie nie da!! Ja uwa¿am, ¿e skoro zgadzaj± siê na to by dzia³aæ oficjalniej w stowarzyszeniu to musz± siê po¶wiêcaæ(obojêtnie czy za frajer czy za kasê-podejmuje siê to dzia³am)
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 10:18   

kazdy z czlonkow mowi "nie patrz co klub zrobi dla ciebie ale co ty mo¿esz zrobiæ dla klubu..."
z zewnatrz to wyglada tak, ze kilka lat temu grupa ludzi duzo sie napracowala i zalozyla stowarzyszenie i .... no i co sie dzieje z klubem dalej?
na stronie czas zatrzymal sie dawno temu. brak aktualizacji, brak zdjec, brak opisow, brak planow.
jesli jakis czlowiek chce wstapic do klubu to wladze klubu powinny go jakos do tego zachecic, pokazac mu jak klub dziala, jakie organizuje zloty, ze moze na takim zlocie spotac ciekawych ludzi, dobrze sie pobawic, nauczyc sie czegos, znalezc pomoc przy jakims problemie z trabantem, ze w razie problemu poza zlotem moze liczyc na pomoc innego trabanciarza i znalezc do niego kontakt na stronie (wlr).
to klub powinien sie reklamowac jesli chce miec nowych czlonkow i miec fundusze na to aby sie utrzymac. przyszly czlonek klubu chce wiedziec na co poszly by jego pieniadze. ale na chwile obecna widzi tylko ""nie patrz co klub zrobi dla ciebie ale co ty mo¿esz zrobiæ dla klubu..." a to wcale dobrze nie wyglada i nie zacheca. my zrobilismy swoje i jestemy dziadkami a teraz wy sie wykazcie.

moze to czlonek klubu na zlotach powinien miec kilka minut w programie zlotu aby zaprosic nierzeszonych, aby ich przekonac do wstapienia do klubu, zrobic mala prezentacje dzialanosci klubu, zrobic forum dla nierzeszonych, zapytac "co jest nie tak, ze nie chcecie wstapic do naszego klubu? co powinnismy poprawic aby was zahcecic?" opowiedziec jak to bylo kiedys.
po zlocie zrobic relacje na stronie klubu, wrzucic kilka wybranych, kilka filmow, kilka informacji prasowych, skany z gazet, relacje z wiadomosci.

bedzie zarzut "ktosby mogl". zaplacilem skladke w roku 2009 aby wspomoc organizacje zlotu silesiafest. zaplacilem aby reprezentowac klub, aby latwiej zalatwialo sie sprawy formalne ze sponsorami. kilku sponsorow udalo sie zalatwic bez tego "papierka". jezdze na zloty w miare regularnie. z prawie kazdego staram sie stworzyc krotki film pokazujacy jak dobrze sie bawilismy, kilka razy pojawia sie logo klubu. czy ktos z "zarzadzajacych" moze zadecydowac, zeby np umiescic taki film na stronie? czy to ja mam o to prosic wladze i wtedy albo sie zgodza albo nie?

nie obrazajcie sie, gdy ktos wam zarzuca, ze klub umiera. bronicie sie argumentem "ty cos mozesz zrobic, my juz zrobilismy". moze ladniej brzmi pytajac: "ok jest zle, probowalismy to zrobic tak i tak ale nie wyszlo, jakie masz propozycje zrobimy to razem". jestescie aktualnymi czlonkami klubu wiec "co mozecie dla niego jeszcze zrobic?"
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 11:59   

To ja np proponuje organizowaæ jakie¶ kwesty. ¯ebym nie wyszed³ na snoba, w tej dziedzinie mogê zg³osiæ swoj± kandydaturê i prowadziæ te sprawy formalnie i oficjalnie, w zwi±zku i¿ zrezygnowa³em ze studiów a wybieram siê do pracy bêd± ¶rodki na transport. W dziedzinie zarz±dzania jestem zielony natomiast nale¿a³em do zespo³u charytatywnego, gdybym uruchomi³ kontakty by³bym w stanie zorganizowaæ co¶ bardzo grubego w swoim mie¶cie pod galeri± handlow±. Podejrzewam ¿e z ciekawo¶ci pojawi³ by siê nawet prezio, pcha siê wszêdzie gdzie siê co¶ dzieje.

Oto ona

Spory plac przed galeri± pozwoli³by na zmieszczenie znacznej ilo¶ci trabantów. Je¶li wypali móg³bym próbowaæ dalej. Mo¿e to nie jest "co¶ dla klubu" ale na pewno du¿y plus u spo³eczeñstwa. Nie mam pojêcia czy to siê uda, mo¿e zwyczajnie pracuje mi wyobra¼nia ale spróbowaæ zawsze mo¿na. Organizowali¶cie takie co¶?
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 12:54   

Czytam czytam i..
Temat sk³adek - nie oto chodzi ¿e wp³acam 50z³ , dwa zloty zni¿ka po 10z³ - zostaje 30z³ i nie wiem co siê z nimi dzieje - to nie tak.
Rezerwacje - tak jest napisane w regulaminie i jest to plus dla bycia w klubie
kto¶ by zrobi³ to bêdê - tu sprawa siê zapêtla bo dzieje siê ma³o bo nie ma komu robiæ, ale drugiej strony bêdê w klubie jak bêdzie siê dzia³o tu jest odpowied¼ dlaczego jest jak jest.
forum klubowiczów powinny odbywaæ siê na zlotach pod patronatem CT , ale nie ma z kim rozmawiaæ, a organizatorzy tych zlotów nie przewidzieli tego w programie. ( Pyrkomania nie by³a w tym roku pod patronatem CT wiêc nie by³o forum).
zebranie jestem cz³onkiem, ale nie otrzyma³em powiadomienia, pocztówka ze znaczkiem to koszt chyba 1,55 z³, emailem te¿ mo¿na. Fakt w 2009 nie op³aci³em sk³adki, ale w 2008 tak.
strony oddzia³ów boje siê tylko jednego, ¿e rozpad klubu spowoduje rozbicie ludzi, forów i informacji o zlotach. W chwili obecnej mamy m.in. stronê J.J'a , forum ³ódzkie i tak naprawdê trzeba lataæ po stronach, ¿eby to ogarn±æ - czy nie jest ide± posiadanie wspólnego klubu i jego oddzia³ów. Tak np. nie jest problemem posiadanie subdomeny tak jak http://wlkp.cartoontrabant.pl od wielu lat.

Podsumowuj±c osobi¶cie chce pomóc w odbudowie ¶wietno¶ci klubu, organizowania zlotów dla klubowiczów i zdobywania ludzi, którzy jak kiedy¶ chcieli byæ w klubie. Je¶li mam pomóc to pomogê.

PS. Je¶li jeste¶cie zainteresowani zegarkami CT taki jak robi³ Kris to zosta³y jeszcze tarcze i koperty :D
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 13:00   

Widz±c tyle osób zaanga¿owanych w rozmowê gor±co wszystkich namawiam do wst±pienia do klubu. Po to aby razem przeobraziæ dotychczasowe CT w co¶ co bêdzie nam wszystkim odpowiadaæ. My¶lê ¿e koszt sk³adki jest w tej chwili ma³o znacz±cy wzglêdem mo¿liwo¶ci jakie da³oby nam wspólne i aktywne dzia³anie. Nie o to te¿ chodzi ¿eby dwie czy trzy osoby zarzyna³y siê dla wszystkich. Ale o to ¿eby wspólnymi si³ami, pomys³ami i ze wspóln± pomoc± robiæ co¶ dla nas wszystkich. Dla wielu z nas Trabanciarstwo to ju¿ nieodzowna czê¶æ ¿ycia. Zadbajmy o nasz± przysz³o¶æ. Niestety tylko przynale¿no¶æ do klubu daje mo¿liwo¶ci decydowania w wa¿nych sprawach. Daje mo¿liwo¶æ uczestniczenia w zbli¿aj±cym siê wa¿nym i mam nadziejê prze³omowym zebraniu. Aby wst±piæ, patrz dzia³ LISTA.
 
 
xiêdzu
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 15:08   

machoony masz racjê:
"ok jest zle, probowalismy to zrobic tak i tak ale nie wyszlo..."
co próbowali¶my zrobiæ dla klubu?
zak³adaj±c stowarzyszenie zebrali¶my ludzi, którzy co¶ robili ju¿ w klubie (organizowali zloty, spotkania regionalne i t p ) i dla ³atwiejszej organizacji tych¿e z³o¿yli¶my wniosek o rejestracjê ct w s±dzie. wziê³o siê to z naszych do¶wiadczeñ, z rozmów w urzêdach przy okazji organizacji imprez... zak³adali¶my, ¿e my bêdziemy dalej robiæ to co robili¶my (i ogólnie tak by³o - dalej robi³em zloty, dalej grzegorzb robi³ trabiexpo...) a nowi ludzie, którzy jak my czuj±, ¿e klub istnieje tylko wtedy gdy ka¿dy co¶ do niego wnosi, poprowadz± np. stronê klubow±, forum klubowe, mo¿e gad¿ety, mo¿e co¶ innego... ale tacy ludzie siê nie pojawili... pojawili siê tylko pytaj±cy "co z tego bêdê mia³" a po zadaniu pytania " co z siebie dasz?" znikali...
czas bieg³ - i do istniej±cego problemu braku spo³ecznikowstwa w¶ród trabanciarzy doszed³ problem (o ile mo¿na tak nazwaæ nasze skarby czy pracê) braku czasu na hobby zwi±zany z za³o¿eniem rodziny, pojawieniem siê dzieci, rozpoczêciem pracy ...
wiêc nikt nowy nie przej±³ pa³eczki a "starzy" mogli po¶wiêciæ mniej czasu na klub co odbi³o siê jego zastojem...
mo¿e w koñcu m³odzie¿ doros³a do dzia³ania w klubie, dla klubu, mo¿e w koñcu chc± ¿eby ct by³ rozpoznawalny i znany, mo¿e poka¿± co potrafi± i jak mo¿e wygl±daæ nowoczesny klub...
fajnie by by³o...
nie oznacza to, ¿e ja ju¿ nic nie bêdê robi³...
to ja (w przewa¿aj±cej czê¶ci) napisa³em statut klubu, regulaminy i je¶li bêdzie podjêta decyzja o zmianie, uaktualnieniu tych dokumentów mnie to bêdzie naj³atwiej zrobiæ...
s± te¿ pewne za³o¿enia do nowej strony ct i tam te¿ mogê trochê daæ od siebie (obieca³em skany wszystkich moich prospektów trabanta - a mam ich ok. 50)

co do miacia lub nie trabanta - sama nazwa klubu wskazuje, ¿e nie trzeba mieæ trabanta by byæ cz³onkiem klubu - to klub u¿ytkowników i sympatyków trabanta, a sympatykiem mo¿na byæ nie posiadaj±c go z ró¿nych przyczyn w gara¿u. i miar± trabanciarstwa wcale nie musi byæ ilo¶æ zaliczonych zlotów czy przejechanych kilometrów... to, ¿e xy odmawia sobie piwa i oszczêdza na zlot nie oznacza, ¿e ka¿dy mo¿e tak robiæ - ja na jedzeniu dla dzieci oszczêdza³ nie bêdê... ale nadal le¿y mi na sercu istnienie i rozwój klubu wiêc nawet nie pojawiaj±c siê na zlotach stara³ siê bêdê s³u¿yæ pomoc± w dzia³alno¶ci klubu, nadal czê¶æ wolnego czasu bêdê po¶wiêca³ trabantom i trabanciarzom...

i liczê na to ¿e cz³onkowie klubu zaczn± dbaæ o jego wizerunek - zdjêcia ze zlotów z kup± flaszek wódki i puszek piwa na stole, zresetowanymi zlotowiczami pod p³otem czy trabantami rozbitymi po pijaku wcale nie wp³ywaj± pozytywnie na obraz trabanciarza i klubu. tak samo opowie¶ci na forum typu "nic nie pamiêtam - przypomnijcie co robi³em"

¿yczê wszystkim powodzenia i wytrwa³o¶ci w dzia³aniu dla klubu


, jakie masz propozycje zrobimy to razem"
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 15:44   

Mo¿e warto zacz±c od zmiany/modyfikacji strony i forum?
Napiszcie jakie macie plany wobec strony, co chcecie na niej umie¶ciæ? Jakich materia³ów potrzebujecie? Prospekty, zdjêcia, filmy, rysunki? Jakiej pomocy potrzebujecie?
Znajd± sie materia³y i ludzie. Mo¿e bedzie kto¶ chêtny zrobiæ listê najczêstszych usterek i sposobów naprawy? Mo¿e poradnik kupuj±cego? ¯e zdjeciami elementów na które zwróciæ uwagê?

No i kwestia poprawienia forum aby by³o bardziej ludzkie czyli podzia³ na strony, edycja itp (jest o tym temat).

Mo¿e zamiast legitymacji zastanowiæ sie nad naklejka na auto (trabanta i dupowoz) dzieki której bedzie widac przynale¿no¶æ do klubu.wiêkszy "szpan" i reklama
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 17:52   

Z naklejk± ciekawy pomys³ godny przemy¶lenia.
Machony, napisz jakie plany i pomys³y Ty masz wobec strony. Bo pomys³ i osoba gotowa go wykonaæ to najtrudniejsza rzecz.
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 18:01   

ponizej (powyzej) masz kilka propozycji.
ja z mojej strony jestem takze wstanie, z kazdego zlotu na jakim bede, zrobic film na ktorym ukaze sie logo klubu i sponsorow. organizatorzy przyszlych zlotow moga pochwalic sie taka forma przed potencjalnymi sponsorami.
- taka propozycje wyslalem do organizatorow trabiexpo w tym roku, ze zrobie to za free ale odpowiedzi nie dostalem. najblizszy zlot to poznan - w zeszlym roku sie dogadalismy w tym temacie to pewnie i w tym sie uda :)
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 18:22   

No i konkret! :) O to w³a¶nie chodzi.
 
 
J.J.
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 18:30   

dobrze by by³o gdyby cz³onkowie/starostwo ct sie wypowiedzia³o jakie s± plany ;)

jak wytrze¿wieje to poczytam co napisali¶cie :)

DDR
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 18:49   

Kuzyn, a Ty?! Co zrobisz dla klubu?
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 19:39   

Na pocz±tek chcê naprawiæ dialog klubowy. Ustaliæ system wdra¿ania nowych pomys³ów. Wdro¿yæ system szybkiego podejmowania decyzji poprzez g³osowania cz³onków. Wp³yn±æ na cz³onków i obserwatorów do czynnego wziêcia udzia³u w ¿yciu klubowym.
Bardziej namacalne rzeczy bêdê stara³ siê wypunktowaæ tu w temacie a o wszystkim porozmawiamy na zebraniu 11 grudnia.
 
 
xiêdzu
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 22:14   

Wp³yn±æ na cz³onków i obserwatorów do czynnego wziêcia udzia³u w ¿yciu klubowym.
oby tobie siê uda³o... my zak³adaj±c stowarzyszenie bardzo na to liczyli¶my, ale prócz jaki¶ ogólnych i w koñcu niespe³nionych deklaracji nikt nic nie zrobil :(
a konsekwencje wyci±gaæ ciê¿ko - no bo niby co mo¿na, zawiesiæ w cz³onkostwie? , wywaliæ z klubu?
a co to da?
problem w tym, ¿e jak klubowicz nie bêdzie chcia³ czego¶ zrobiæ to nijak siê go nie zmusi... a tych, którym siê chce dzi³aæ (a nie gadaæ) jest bardzo ma³o...
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2010-10-30, 22:43   

kazdyt z nas ma troche racji...razem madrze gadamy....
ale podoba mi siê to...
nie obrazajcie sie, gdy ktos wam zarzuca, ze klub umiera. bronicie sie argumentem "ty cos mozesz zrobic, my juz zrobilismy". moze ladniej brzmi pytajac: "ok jest zle, probowalismy to zrobic tak i tak ale nie wyszlo, jakie masz propozycje zrobimy to razem". jestescie aktualnymi czlonkami klubu wiec "co mozecie dla niego jeszcze zrobic?"
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13