Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Dokrêcenie ko³a zamachowego
Autor Wiadomo¶æ
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 15:38   

Znowu musze za³o¿yæ nowy temat. Otó¿ jestem na etapie prac wykoñczeniowych przy sk³adaniu silnika (wszysto nowe) i mam problem.Jak dokrêciæ ko³o zamachowe. Wiem, ¿e ma to byæ si³± 13-15 kGm. Ale jak zablokowaæ ko³o podczas przykrêcania tak, ¿eby wa³ sie nie obraca³ ?Nikt nie utrzyma tego ko³a rêcznie. Czy ma kto¶ jaki¶ patent ?
 
 
Kêdzior
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 16:50   

w kole pasowym masz otwór, wk³adasz w niego ¶rubokrêt i siê zablokuje.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 17:21   

Wiem, tam s± a¿ dwa otwory ale czy takie zablokowanie ¶rubokrêtem wytrzyma , je¿eli si³a dokrêcenia ma byæ tak du¿a,
 
 
Kêdzior
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 17:35   

no jak wsadzisz ¶rubokrêt zegarmistrzowski to napewno nie wytrzyma. @!#$ sk±d wam siê takie pytania bior±. Wsad¼ co¶ twardego i @!#$. byle nie kutasa
 
 
donkey
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 21:08   

hehehe XD
 
 
MarkusM
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-27, 21:41   

hehehehehehehehehehehe XD

P.S. A jak kto¶ ma stalowego k.....????
 
 
Bochen
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-28, 12:13   

to wspó³czuje jego dziewczynie
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-01, 00:53   

Za to spadki temperatury mu nie straszne :D
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-01, 12:59   

No ³adnie !Z powa¿nego pytania zrobili¶cie problem ginekologiczno - urologiczny.Powinni¶cie wspomagaæ nasz± upadaj±c± s³u¿b zdrowia a nie w³a¶cicieli Trabantów z problemami.
A tak serio to zale¿y mi na powa¿nej odpowiedzi, bo nie chcia³bym aby podczas uruchomienia silnika ¼le dokrêcone ko³o zamachowe urwa³o mi siê i¶ciê³o ko³ek klinuj±cy. U mnie nie ma klina (klin chyba by³ bardziej wytrzyma³y) tylko jest ko³ek.My¶la³em,¿e macie jaki¶ sposób ¿eby zablokowaæ ko³o w oparciu o otwory do po³±czenia skrzyni z karterami.
Pozdrawiam.
 
 
donkey
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-01, 14:48   

Zasadniczo do monta¿u i demonta¿u ko³a zamachowego s³u¿y "przyrz±d ustalaj±cy 4160 000 0/2-W26" ...naturalnie do dostania w ka¿dym kiosku :)

Przy odrobinie motywacji da siê go wykonaæ samemu - metalowa sztabka z dwoma otworami i dwa ko³ki/¶ruby
 
 
Marcin K
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-01, 16:38   

MARIAN B.>> ja dokrencam zawsze pistoletem pneumatycznym i nie musze martwic sie z blokowaniem wa³u < ale oczywiscie jak najbardziej przez ko³o pasowe zablokujesz >>> osobiscie nie sugeruje sie wartoscia momentu dokrecania , nakretka jest dosc waska wiez radzi³ bym z wyczuciem .
 
 
picia353
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-02, 12:27   

Pneumatem dziwkê bo siê moze odkrêciæ i zetnie klina :)
 
 
Kêdzior
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-02, 13:00   

mi siê tam nigdy nie odkrêci³o. Pasowe owszem bo by³o wyrobione ale zamachowe jest na sto¿ku i nie mia³em tego problemu.
 
 
Goofy
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-25, 12:23   

Podepnê pod temat:
Je¶li dokrêcam ko³o zamachowe i ma ono bicie ( wieniec odchyla siê od karteru i zbli¿a na ok 2mm)to co jest nie tak? Ja co¶ zepsu³em, czy poprostu ¼le dokrêcam? ;) Dodam ¿e próbowa³em na dwóch ró¿nych silnikach i z dwoma ró¿nymi ko³ami we wszystkich konfiguracjach i za ka¿dym razem to samo...
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-25, 12:34   

Po pierwsze zobacz czy samo ko³o jaest proste (czy ma wszêdzie równy promieñ i czy ono nie "bije"). Je¿eli ko³o jest OK, to wieniec jest skopany lub masz zbyt du¿y klin na czopie wa³u i on nie pozwala aby ko³o wesz³o w osi do koñca. Jedno jest jednak pewne tak go za³o¿yæ nie mo¿esz.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 12