Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie odpala 1.1
Autor Wiadomość
Johnki
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 11:32   

Witam.malo sie znam na mechanice a tym bardziej na elektryce dlatego prosze o pomoc. Trabancik smigal do czasu kiedy padl w nim rozrusznik. Niestety od jakiegos czasu (ok 3 tyg) musial stac. Udalo mi sie znalezc w zajebistym stanie rozrusznik. pare dni temu wymienilem rozrusznik,naladowalem akumulator i ucieszony odpalam traba... a tu co? G****. nie odpala. jest prad,rozrusznik kreci ale nie odpala. PrĂłbowaÂłem na zaciÂąg i tez nie odpala(jak muszczalem sprzegÂło to kontrolki gasly i wygladalo jak by trabi chodzil ale jak wciskalem sprzeglo to kontrolki sie zapalaly). swiece sprawdzane.z gory dzieki za pomoc
 
 
g-olab
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 12:19   

a iskra jest:> ??
 
 
Eagle
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 12:27   

MiaÂłem to samo, odpaliÂł dopiero na zaciÂąg na gazie. WiĂŞc to pewnie coÂś z paliwem.
 
 
Johnki
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 12:31   

brak iskry. ale powiedz mi Eagle.. teraz odpala??co ztym zrobiles?? ja mam tylko benzyne, nie mam instalacji gazowej
 
 
Grzegorz B.(bolek)Katowic
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 15:55   

sprawdz tÂą wtyczkĂŞ przy aparacie zapÂłonowym,z trzema kabelkami,moze jeden z nich siĂŞ uÂłamaÂł i dlatego nie masz iskry...
 
 
g-olab
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 17:15   

Szukaj gdzie iskra sie gubi, czyli sprawdz czy w ogole wychodzi z cewki jak wychodzi z cewki to sprawdz kopulke(moze jest brudna od pylu weglowego, jezeli tak wyczysc jakims rozpuszczalnikiem) i palec rozdzielacza(moze sie juz skonczyl, moze go przeczyscic lub wymienic na nowy koszt 5 zloty), i jak kolega mowi kable na aparacie zaplonowym(jak sa zlamane lub odlaczone nie ma mowy o jezdzie, kilka razy mi samochod z tego powodu odmawial posluszenstwa) :)


P.S jak nie wychodzi iskra z cewki to sie odezwij to cos sie wymysli :)
 
 
Eagle
Gość
Wysłany: 2008-09-29, 18:39   

A... nie, jakby nie byÂło iskry to by na gazie u mnie nie odpaliÂł, wiĂŞc to inny przypadek. Koledzy wyÂżej dobrze Ci radzÂą ;]
 
 
Bartosz S.
Gość
Wysłany: 2008-09-30, 10:02   

Odlacz kabel idacy od rozrusznika do kondensatora przy cewce. Mi kiedys przekaznik rozrusznika powodowal zwarcie na tym kablu i nie bylo iskry. potem sie spalil... :D

Pozdr
 
 
Kriss
Gość
Wysłany: 2008-10-01, 08:19   

Ja miaÂłem inny fikoÂłek z brakiem iskry. OkazaÂło siĂŞ, Âże skumulowaÂły siĂŞ dwie rzeczy:
1. Palec w kopuÂłce siĂŞ skoĂączyÂł ale wymieniÂłem kompletem kopuÂłka + palec
2. PrzewĂłd WN od cewki do kopuÂłki byÂł uszkodzony chodz wizulanie wyglÂądaÂł cacy.

Pierwsza zasadnicza rzecz to weŸ jeden z przewodów ze œwiec¹ i zamontuj na cewke a œwiece przy³ó¿ do nadkola (masa) i niech ktoœ cyrknie rozrusznikiem. Jak iskra bêdzie do cewka i modu³ jest ok. Wtedy ogl¹daj aparat zap³onowy czyli kopu³ka i palec, na koùcu sprawdzaj przewody WN.
 
 
Johnki
Gość
Wysłany: 2008-10-01, 18:29   

dzieki z rady wszystko sprawdzĂŞ ale na razie musiaÂłem wyjechac poza miejsce zamieszkania
 
 
Johnki
Gość
Wysłany: 2008-10-11, 11:26   

hej. no i sie udalo. Jednak mieliscie racje, przelamal sie jeden z 3 kabelkow przy wtyczce na aparacie zaplonowym :D:D:D niesampowita blachostka. zanim to zobaczylem sprawdzilem wszystkie swiece, wĂŞglik, wyczyscilem kopuÂłke,wymienilem palec. a to tylko jeden czarny gowniany kabelek. dzieki bardzo za wszystkie posty. pozDDRawiam :D:D
 
 
Grzegorz B.(bolek)Katowic
Gość
Wysłany: 2008-10-11, 14:48   

no prosze :D
 
 
kasq5510
Gość
Wysłany: 2011-05-19, 08:41   

Odœwie¿ê temat, z tym ¿e ja mam z lekka inny przypadek, a to o czym piszecie ju¿ niestety wypróbowane

WymieniÂłem silnik w trabie i nagle okazaÂło siĂŞ Âże nie ma iskry, w sumie staÂł ponad rok.
WymieniÂłem mu wszystko poczÂąwszy od cewki skoĂączywszy na aparacie i dalej nic.
SprawdzaÂłem po kolei masĂŞ czyÂściÂłem styki, pÂłakaÂłem prosiÂłem prĂłbowaÂłem przekupiĂŚ - nieugiĂŞty. DziÂś go posprzÂątam umyje moÂże mu przejdzie...:)
ale na wszelki wypadek piszĂŞ bo moÂże wy mi pomoÂżecie


---------

Zapraszamy na nowe forum
forum.cartoontrabant.pl

G_mode
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12