Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[OT] Stra[sz] Wiejska i jej przywileje...NA POHYBEL!!!
Autor Wiadomość
Heniu Portier
Gość
Wysłany: 2004-07-10, 22:38   

Witam!!!
mialem ostatnio takowa sytuacje:
przyszlo do mnie pismo ze Strazy Wiejskiej wzywajace do stawienia sie w jej oddziale razem z dokumentami pojazdu i ubezpieczeniem OC...dodam, ze pojazdu,ktorego nie uzywam,nie jezdze nim od trzech lat,ale ciagle place OC wlasnie na wypadek konfrontacji z takimi baranami...Zadzwonilem do tegoz oddzialu i powiedzialem,ze nie zamierzam nigdzie jezdzic do nich bo po pierwsze nie wiem gdzie to jest, mam za daleko, nie chce mi sie itp
No i zaczela sie gadka-szmatka ze jak tak,to sz.P Straznik sporzadzi sobie notatke sluzbowa i dolaczy ja do wezwania na sprawe sadowa...Ja powiedzialem mu papapa!!!i rozmowa sie uciela...

I teraz do meritum...Jak wyglada kwestia taka,ze mam jakies auto, nie uzytkuje go,stoi ono na osiedlowym parkingu, nie zawadza nikomu [oprocz durnej sasiadki,ktora pisze donosy na wszystkich i wszystko....]Nie ma przegladu [no bo nim nie jezdze ] ale mam OC i dowod rejestracyjny...Moga mi naskoczyc,czy rzeczywiscie mam pofatygowac swoj i tak juz rozleniwiony tylek i pojechac pokazac im te zasrane papiery na auto???
z harcerskim pozdrowieniem:
el_
 
 
GrzegorzB
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 00:32   

Sprawdz podstawe prawna - musi byc przywolana.

Kazdy akt administracyjny oprocz tresci musi zawierac podstawe prawna, oraz odpowiednie pouczenie.
Skoro takie wezwanie dostales to w 99% jest pewne ze SM ma prawo wymagac od Ciebie stawienia sie z ww dokumentami.
Oni dzialaja w oparciu o ktoras ustawe (chyba o ochronie srodowiska lub podobna), ktorej zapisy przewiduja zajmowanie sie "porzuconymi" pojazdami.

Lepiej to zalatw bo jeszcze sie okaze ze Twoj oplacony pojazd wyladuje na parkingu policyjnym i jeszcze beda chcieli Ciebie obciazyc kosztami - i wszystko to bedzie zgodne z prawem...
 
 
Lakim
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 04:49   

ja tak przy okazji...
u mnie w pieknym mafijnym miescie Starachowice zwanym stoi sobie trabi w "bardzo publcznym" miejscu. stoi tam i stoi juz dobre 4 lata i nikt go nie rusza.
pytanie 1: czy mozliwe jest odnalezienie wlasciciela np po blachach?
pytanie 2: czy ktos mi udzieli informacji czy moga sie zaslaniac np ochrona danych?

przydal by sie chociaz na czesci - jak nie dla mnie to moze dla kogos z Was
pozdrawiam!
 
 
Piotr S.
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 10:11   

MoÂżliwe jest odnalezienie po numerach - ale tylko przez np. policjĂŞ. Przywatnej osobie nie podadzÂą danych wÂłaÂściciela w Âżadnym przypadku (nawet gdyby to byÂł sprawca wypadku).
 
 
GrzegorzB
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 10:25   

Stra[sz] Wiejska i jej przywileje...NA POHYBEL!!!

zenujace
 
 
Sikor
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 17:40   

Szczerze mĂłwiÂąc w moim skÂądinÂąd teÂż mafijnym :D mieÂście po prostu SW olewam, w przenoÂśni i dosÂłownie. PoniewaÂż ich jedynym zajĂŞciem jest ganianie babĂŚ handlujÂących koperkiem i ludzi ktĂłrzy o 5 cm swojego samochodu zaparkowali na pasach wiĂŞc ja tez nie robie tego czego onie ode mnie chcÂą. I jak na razie nieÂźle mi to wychodzi. Za zÂłe parkowanie zostawiajÂą wezwanie na komende, zero mandatu. WiĂŞc ja to serdecznie ignoruje, bo kto mi udowodni ze ja tam zle zaparkowalem?
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 18:00   

uwaÂżaj tylko na blokady ;)
a SM to wiĂŞksze buraki niÂż nasza ulubiona 'Drogoofka' :/
 
 
Sikor
Gość
Wysłany: 2004-07-11, 18:14   

Na policjĂŞ zÂłego sÂłowa na razie nie mogĂŞ powiedzieĂŚ. JeÂśli chodzi o patrole to siĂŞobijajÂą, ale jak przyjdze co do czego to sÂą momentalnie na miejscu. A co do blokad to nasza SW jeszcze na nie nie zasÂłuÂżyÂła.....
 
 
robak
Gość
Wysłany: 2004-07-13, 23:27   

o przepraszam! na dorgowke we wroclawiu zlego slowa powiedziec nie moge. ziomy naprawde spoko. przyjezdzaja nawet an posty tuningowe. popatrza i jada dalej. wystarczy tylko to ze my nie wchodzimy im w droge, to i oni nie wchodza nam i jest cacy. co do SW (bo u nas tylko na takie okreslenie zasluguja) to czepiaja sie wszystkiego jak tylko moga. ja tam nie mam z nimi problemow, ale moj ojciec jak dostal kilka razy wezwanie, to sie do nich pofatygowal i nauczyl kilku panow przepisow ruchu drogowego dotyczacych parkowania pojazdow. jak na razie zawsze mial racje. oni sie nie znaja nawet za bardzo na znakach i sie czepiaja 'bo tak sie wydawalo staznikowi ze jest zle'.
 
 
CaMeL
Gość
Wysłany: 2004-07-14, 00:06   

Sluchajcie ja dostalem dzisiaj wezwanie do zaplaty mandatu na mojego Trabanta, ale nie na moich blachach. Otoz jak go kupilem to zanim go przerejstrowalem (de facto w ten sam dzien) dostalem mandat za nieoplacony postoj. Moje pytanie brzmi czy to moj samochod byl wtedy juz, bo przeciez ja mam teraz inna rejstracje i czy moge sie jakos wykrecic z tego?

PozDDRawiam!
 
 
Piotr S.
Gość
Wysłany: 2004-07-14, 08:36   

Jak to nie twĂłj? PrzecieÂż masz umowĂŞ kupna-sprzedaÂży. Jakie sÂą numery to nie jest waÂżne. Auto jest Twoje nie od momentu przerejestrowania tylko od momentu kupna!
 
 
CaMeL
Gość
Wysłany: 2004-07-14, 09:56   

Ale skoro ja teraz mam takie numery, a mandat jest na inne to teoretycznie mandat nie jest na moje autko... czy nie tak?
 
 
robak
Gość
Wysłany: 2004-07-14, 15:57   

mandat jest na osobe ktora, ktora jest wlascicielem auta w momencie gdy jest zle ono zaparkowane etc. jesli np o 15:20 wystawili mandacik, a Ty o 15:00 kupiles auto, to mandat jest juz na Ciebie, bo od 20min jestes prawnym wlascicielem auta. zauwaz, ze pomimo zmiany blach jakos Cie znalezli.
 
 
CaMeL
Gość
Wysłany: 2004-07-14, 19:59   

Hehe i to mnie troszke dziwi... no ale mowi sie trudno, chyba bede musial zaplacic. Mowi sie trudno i jezdzi sie dalej ;-)

Niech Mixol bedzie z Wami!
 
 
Piotr S.
Gość
Wysłany: 2004-07-15, 00:00   

Co Ciê dziwi? ¯e masz zap³aciÌ? Czy ¿e Ciê znaleŸli? Dziwne by by³o gdyby nie mo¿na by³o znaleŸÌ w³aœciciela auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13