Strona G│ˇwna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[(S)] pompa hamulcowa
Autor WiadomoŠ
Micha┬│ Wyszy├▒ski
GoŠ
Wys│any: 2007-07-05, 22:36   

Witam ponownie
W┬│a┬Ânie pad┬│a mi pompa do trabanta(dwusekcyjna). Wymienie┬│em gumki na nowe jednak nic to nie da┬│o peda┬│ hamulca wpada do pod┬│ogi. Mam teraz dylemat czy kupi├Ž pompe now┬▒ (w motirex ok 170z┬│) czy regenerowan┬▒ ( w D┬▒browie G├│rniczej za 80z┬│). R├│┬┐nica w cenie znaczna. Teraz pytanie czy jest sens kupowa├Ž popme regenerowan┬▒, na czym ta regeneracja niby polega┬│a i czy nie nawali odrazu. Lecz jednak zda┬│a by egzamin zostaje 90z┬│ w kieszeni co by mnie bardzo ucieszy┬│o. Prosze podpowiedzcie co mam robi├Ž
micha┬│

MARIAN B.
GoŠ
Wys│any: 2007-07-05, 22:44   

Mia┬│em ten sam dylemat w zesz┬│ym roku. Pad┬│a te┬┐ dwusekcyjna. Wymieni┬│em gumki i nic. Chcia┬│em zaoszcz├¬dzi├Ž i kupi┬│em po regeneracji. Szkoda pieni├¬dzy. Je┬┐eli by┬│a przeszlifowana to tak, ale je┬┐eli ma tylko wymieniane gumki to szkoda pieni├¬dzy. W ko├▒cu kupi┬│m now┬▒ z Motirexu. Sprawuje si├¬ b. dobrze.

Micha┬│ Wyszy├▒ski
GoŠ
Wys│any: 2007-07-05, 23:45   

Ok dzieki za odpowied┬╝. Jutro wypytam sie go┬Âcia jak to by┬│o regenerowane. Jednak co nowe to nowe i chyba wy┬┐y┬│uje sie na now┬▒.

UFN
GoŠ
Wys│any: 2007-07-06, 00:41   

Tez mia┬│em nie lada problem z pompa ham. w 1.1.

1. Czy na pewno dobrze za┬│o┬┐y┬│es gumki?
2. Ja wymieni┬│em gumki w dwusekcyjnej i eda┬│ wpad┬│ mi do pod┬│ogi ale nie traci┬│em nadziei. Zacz┬▒┬│em odpowietrza├Ž od najdalszego ko┬│a i robi┬│em pewnie z 15-20 razy (odkrecenia odpowietrznika/peda┬│ po pod┬│ogi/zakrecenie odpowietrznika/podpompowanie) na jedno ko┬│a. Przy drugim kole peda┬│ podni├│s┬│ si├¬ ju┬┐ troche. Okaza┬│o si├¬ ┬┐e najgorzej by┬│o z drugim cz┬│onem pompy kt├│ry hamuje przedni lewy hamulec. Jak odpowietrzy┬│em i tego na ko├▒cu ( te┬┐ z 15 takich cykli ) to peda┬│ by┬│ ca┬│kiem wysoko. Niestety od tej pory ma┬│o je┬╝dzi┬│em po pad┬│ silnik jak b├¬d├¬ wiedzia┬│ jak sie sprawuje to dam zna├Ž.

Jak sie myle niech mnie kto poprawi. PozDDR

magik
GoŠ
Wys│any: 2007-07-06, 09:06   

najtaniej znale┬┐├Ž u┬┐ywk├¬ z demonta┬┐u. Te pompy raczej rzadko padaj┬▒ wi├¬c jest szansa ┬┐e jak znajdziesz to b├¬dzie dobra

Micha┬│ Wyszy├▒ski
GoŠ
Wys│any: 2007-07-06, 09:21   

Gumki za┬│o┬┐y┬│em tak jak poprzednie wiec chyba dobrze. Jeszcze spr├│buje odpowietrzyc z 2 razy i zobaczymy czy co┬ to da

MARIAN B.
GoŠ
Wys│any: 2007-07-06, 16:17   

Jak ju┬┐ postanowi┬│e┬ jeszcze popr├│bowa├Ž to musisz by├Ž pewny co do dobrego za┬│o┬┐enia gumek na t┬│oku, ale wa┬┐ne s┬▒ te┬┐ te zaworki ze spr├¬┬┐ynkami. Pami├¬taj r├│wnie┬┐ o odpowietrzeniu pomy nie tylko uk┬│adu. Najpierw pompa, p├│┬╝niej uk┬│ad a p├│┬╝niej znowu pompa. Mo┬┐e si├¬ uda , czego ┬┐ycz├¬.

magik
GoŠ
Wys│any: 2007-07-06, 17:32   

Marian pompa dwusekcyjna nie ma odpowietrzenia. tak jest tylko w przypadku jednosekcyjnej

Micha┬│ Wyszy├▒ski
GoŠ
Wys│any: 2007-07-07, 22:27   

Witam
Uda³o sie pompa dzia³a:) Odpowietrzy³em go 3 razy w kó³ko, za³o¿y³em nowe bembny i teraz saje dêba a peda³ nawet do po³owy nie wchodzi. Zasta³o wiêc troche grosza w kieszeni. Dzieki za pomoc koledzy.

MARIAN B.
GoŠ
Wys│any: 2007-07-07, 23:05   

Co do odpowietrzania pompy dwusekcyjnej: czyta┬│em to w kt├│rej┬ z ksi┬▒┬┐ek , w dziale nowe rozwi┬▒zania w Trabancie 601 - pompa. By┬│a tam mowa o nowej pompie, dwusekcyjnej. Zalecano tam w┬│a┬Ânie odpowietrzanie poprezez wykr├¬canie czujnika hamowania i depni├¬cie peda┬│u hamulca. Na pocz┬▒tku i po zako├▒czeniu odpowietrzania ca┬│ego uk┬│adu. Tak te┬┐ robi┬│em. Nie wiem , czy mia┬│o to sens, ale przed tym "opowietrzeniem" peda┬│ by┬│ mi├¬kki, p├│┬╝niej by┬│o ju┬┐ OK.
Nazwano to odpowietrzaniem pompy (?!)

Sebastian (reafus)
GoŠ
Wys│any: 2007-07-08, 00:03   

to ja sie podepne. Ma ktos doswiadczenie z pompa hamulcowa od cc/sc (oczywiscie bez serva) w T601? Duzo jest przerobek?

qubiak
GoŠ
Wys│any: 2007-07-09, 13:08   

pompa hamulcowa od cc/sc bez serva bardzo ┬│adnie si├¬ spisuje w trabancie 601. co do przer├│bek to trzeba nawierci├Ž w pompie 2 otwory ┬┐eby wesz┬│y na trabantowe szpilki i tyle.

UFN
GoŠ
Wys│any: 2007-08-02, 00:13   

Mam ma┬│e pytanko macie jakis pomys┬│ sk┬▒d by skombinowa├Ž nowe b├¬bny hamulcowe do trabi 1.1 (ty┬│ oczywiscie) bede wdzieczny jesli ktos podpowie. BO moje kiepskie juz sa i musze wymiane zrobic

pozDDR
Domino

Piotrek Repeta
GoŠ
Wys│any: 2007-08-05, 00:31   

Mam takie trywialne pytanie. Jak rozr├│┬┐ni├Ž pompe jednosekcyjn┬▒ od dwusekcyjnej "na oko"?

Sebastian (reafus)
GoŠ
Wys│any: 2007-08-05, 14:08   

jednosekcyjna ma jeden kruciec u gory na wejscie zbiorniczka a dwusekcyjna ma dwa.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: