Strona G│ˇwna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[(S)] pompa hamulcowa
Autor WiadomoŠ
¯bik
GoŠ
Wys│any: 2010-02-14, 10:08   

wielkie dzieki za rade

¯bik
GoŠ
Wys│any: 2010-02-14, 17:18   

jeszcze jedno kupilem zestaw naprawczy i wraz z duzymi gumkami sa jeszcze male, do czego one sa...
zdjecie

wartborgini
GoŠ
Wys│any: 2010-02-15, 10:35   

najlepsza popma hamulcowa w tarabanancie - piepszn┬▒├Ž mocniej z buta w pod┬│oge - i tak jest zgnita jak stare pruchno w stumilowym lesie wi├¬c wypadnie tam pi├¬kna dziuuura (o ile ju┬┐ tam nie jest) i kolego pi├¬kne hamulce ala fred flinston. Dodoatkow┬▒ zalet┬▒ tego jest to, ┬┐e mo┬┐na doda├Ž pare koni z buta, szoruj┬▒c buciorskiami pomaga├Ž w przy┬Âpieszaniu tego wehiku┬│u stwarzaj┬▒cego wiecznie zatory w normalnym ruchu drogowym...

a jak nie to na z┬│om, bo tam jego miejsce od jakich┬ 20tu lat

¯bik
GoŠ
Wys│any: 2010-02-15, 10:39   

no stary nie wiem co bierzesz ale musi byc niezle mocne :)

---

po takiej ripo┬Âcie nie usun├¬ wpisu wartborginiego - hahahaha

G_mode

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-15, 15:37   

mi te┬┐ ju┬┐ posz┬│y uszczelniacze na pompie nie ma mo┬┐liwo┬Âci jej dobrze napompowa├Ž a jak wcisn├¬ po czasie do deski podczas jazdy to mn┬▒ miota lewo prawo po jezdni. Czy zak┬│ada┬│ kto┬ pompk├¬ z serwem do 1.1? Wchodzi ona bez problemu? i czy du┬┐o roboty z mocowaniem?

Bogdan 611
GoŠ
Wys│any: 2010-03-15, 20:42   

Na temat pompy z serwem to jest na CT pe┬│no tego wystarczy szuka├Ž, jest to nasz ulubiony temat. A swoj┬▒ drog┬▒ to jestem ciekaw czy serwo skraca droge hamowania czy tylko czyni prace peda┬│u l┬┐ejsz┬▒,bo w rajd├│wkach cz├¬sto celowo jest usuwane serwo ┬┐eby poprawi├Ž czucie peda┬│u.

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-16, 18:47   

naby┬│em dzisiaj pompe z serwem od cc czy ma kto┬ jakie┬ foto jak wygl┬▒da mocowanie tego ca┬│ego ustrojstwa do belki w miejsce starej zwyk┬│ej pompy?

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-16, 18:56   

Zwracam si├¬ z uprzejm┬▒ pro┬Âb┬▒ za co by┬│bym bardzo wdzi├¬czny dobrodziejom za fotki poniewa┬┐ mia┬│bym mniej wi├¬cej na czym si├¬ opiera├Ž, bazowa├Ž a pomy┬Âlunek g┬│ownie zajmuje mi sporo wi├¬cej czasu ni┬┐ jego wykonanie a czasu mam niewiele bo do matury trzeba si├¬ przyucza├Ž i je┬╝dzi├Ž te┬┐ trzeba mie├Ž czym ;)

Hajs
GoŠ
Wys│any: 2010-03-16, 19:53   

Nie mam teraz foty, ale napiszê jak to jest u mnie.
Mam pomp├¬ z serwem taka jak w CC. Serwo jest zamontowane w odleg┬│o┬Âci 5cm od ┬Âciany grodziowej. Nie bawi┬│em si├¬ w mocowanie tulei dystansowej miedzy serwem a ┬Âcian┬▒ na dwie ┬Ârubeczki, tylko dorobi┬│em z 5cm odcinka rury tulej├¬, a do niej dospawa┬│em z jednej strony kwadratowe mocowanie na 4 ┬Âruby do serwa. Tulej├¬ przyspawa┬│em wsp├│┬│osiowo do ┬Âciany grodziowej. W razie awarii odkr├¬cam 4 ┬Âruby i zdejmuj├¬ serwo.
Jedna uwaga: ┬┐eby uda┬│o si├¬ zbli┬┐y├Ž serwo na 5cm musisz bardzo mocno nadkole wklepa├Ž. Trzeba je naci┬▒├Ž a potem zespawa├Ž, inaczej ┬│atwo si├¬ nie podda.

Bogdan 611 : "A swoj± drog± to jestem ciekaw czy serwo skraca drogê hamowania czy tylko czyni prace peda³u l¿ejsz±(...)"
Serwo nie skraca drogi hamowania. No, mo┬┐e minimalnie, bo szybciej zablokujesz ko┬│a z racji mniejszej si┬│y potrzebnej do wci┬Âni├¬cia peda┬│u. Serwo sprawia, ┬┐e hamujesz ko├▒cem stopy z piskiem bez znacznego wysi┬│ku. Komfort niepor├│wnywalny do orygina┬│u.
A je┬Âli kto┬ chce mie├Ž czu┬│y peda┬│, to polecam wymian├¬ gumowych przewod├│w na te w stalowym oplocie. R├│┬┐nica du┬┐a, hamowanie pulsacyjne wiele ┬│atwiejsze, nie potrzeba ABS-u ;)

XXL24H
GoŠ
Wys│any: 2010-03-17, 22:15   

Witam a sk┬▒d wzi┬▒├Ž te przewody w stalowym oplocie i ile kosztuj┬▒?

wnuq
GoŠ
Wys│any: 2010-03-18, 09:56   

a ja mam tak:

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-18, 10:05   

a z czego ta pompka?

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-18, 12:26   

a jak rozwi┬▒zali┬Âcie kwestie bolca z oczkiem wchodz┬▒cym do samego serwa ? jak to rozwi┬▒za├Ž przy pedale? i od samego serwa wychodzi w├¬┬┐yk bodaj┬┐e od podci┬Ânienia o ile si├¬ nie myl├¬, gdzie go pod┬│┬▒czy├Ž?

Hajs
GoŠ
Wys│any: 2010-03-18, 12:50   

Ja to oczko odci┬▒┬│em i dospawa┬│em ko├▒c├│wk├¬ z Trabanta wraz z t┬▒ regulacj┬▒ d┬│ugo┬Âci. Zamontuj serwo, ustaw ┬Ârub├¬ regulacyjn┬▒ w po┬│owie gwintu,nast├¬pnie podeprzyj peda┬│ od ┬Ârodka i tak ten popychacz zespawaj.
Co do podci┬Ânienia, to wywierci┬│em dziur├¬ w kolektorze ss┬▒cym, nagwintowalem j┬▒ na gwint 1,25 i wkr├¬ci┬│em w to metalowe kolanko. Uszczelni┬│em silikonem i jest dobrze.
Przy robieniu otworu w kolektorze pami├¬taj, by wierci├Ž tam, gdzie ┬Âcianki s┬▒ cienkie, inaczej uszkodzisz kana┬│y z p┬│ynem i bedzie problem.

Dymatorek
GoŠ
Wys│any: 2010-03-18, 22:00   

serwo wisi tylko teraz powiedzcie kt├│re strony (lewy, prawy, prz├│d ty┬│) pod jak┬▒ sekcje pod┬│┬▒czy├Ž i gdzie najlepiej umiejscowi├Ž czujnik stopu?

Hajs ja zrobi┬│em inaczej, jak s┬▒ wide┬│ki przy pedale hamulca na takim sworzniu jakby czy tam bolcu, to skombinowa┬│em takie same wide┬│ki i jak jest to oczko w pompie to je delikatnie podszlifowa┬│em i na nie zamontowa┬│em te drugie wide┬│ki, otw├│r tego oczka ma taka sama ┬Ârednice jak otw├│r w wide┬│kach i sworze├▒ idealnie komponuje wszystko razem i mi├¬dzy pomp┬▒ a peda┬│em wide┬│ki po┬│┬▒czy┬│em pr├¬tem nagwintowanym narzynk┬▒ M8 obie strony wyregulowa┬│em i da┬│em kontr├¬, ┬┐adnego spawania i wszystko nawet sztywne ;)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: