Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Rozrusznik..
Autor Wiadomo¶æ
male
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-04, 12:44   

Witam wszyskich u¿ytkowników forum!

Mam trabanta 601s. Ogólnie jak na razie wszystko ok, ale mam jeden problem. Samochód nie chce paliæ. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym ¿e co¶ jest nie tak z rozrusznikiem...Paliwo jest, akumulator ok, ¶wiece nowe, klemy ok. Klepanie m³otkiem nie pamaga.

Dok³adniej chcê siê dowiedzieæ co z tym mogê zrobiæ, jak to naprawiæ, ewentualnie by³bym wdziêczny za link z budow± takiego rozrusznika, lub wyt³umaczenie krok po kroku co i jak...

P.S. Jeszcze jedno: czy rozrusznik z malucha bêdzie pasowa³ do trabanta?

Z góry dziêkujê za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam...
 
 
macq
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-04, 13:24   

Rozrusznik z malucha nie bedzie pasowa³. Ogólnie to sprawdz pare rzeczy:
- czy wszyskie kable sie dobrze trzymaja, czy nie sa zasniedziale koncowki, oczysc je wszystkie i przykrec porzadnie (zacisk masowy na skrzyni rowniez)
- sprawdz czy aku jest na³adowany
- pos³uchaj czy przy przekrecaniu kluczyka w pozycje II s³ychaæ dosyæ g³o¶ne tykniêcie w rozruszniku. Je¶li nie, to sprobuj zewrzec srubokretem zacisk plusowy (od ktorego odchodzi duzy kabel) z tym malym zaciskiem na elektromagnesie( pamietaj zeby wrzucic auto na luz bo czasem moze przekrecic rozrusznik ). Je¿eli dalej nie tyknie, to musisz wymontowaæ rozrusznik i wymieniæ elektromagnes. Je¶li tyknie i zacznie sie krecic to masz gdzie¶ przerwane po³aczenie ma³ego czarnego kabla ze stacyjka.
- Je¿eli elektromagnes sie wlacza, ale rozrusznik sie nie uruchamia to prawdopodobnie sypne³y sie szczotki. ³atwo jest to sprawdziæ zwierajac 2 duze zaciski na elektromagnesie. Rozrusznik powinien sie obrocic. Je¿eli sie nie obroci to trzeba go rozebrac i wymieniæ to, co zu¿yte. Przy okazji rozbierania warto przetoczyæ komutator jak bedzie zu¿yty....
 
 
male
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-04, 15:21   

b. dziêkujê za te instrukcjê...mam jeszcze jedno pytanko...Czy aby wyci±gn±æ rozrusznik muszê w jaki¶ sposób rozebraæ silnik??...próbowa³em dostaæ siê do tego rozrusznika i go wykrêciæ,ale trzymaj± go 2 ¶ruby przy silniku nie mia³em klucza imbusowego,aby je wykrêciæ i nie wiem czy co¶ w silniku trzyma ten rozrusznik dodatkowo...nie dawno kupi³em trabancika,wiêc nie wiem jak to do koñca dzia³a...bêdê bardzo wdziêczny za dodatkowe wskazówki i informacjê...z góry dziêkujê i pozdrawiam...
 
 
male
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-04, 15:24   

P.S.aha je¿eli chodzi o akumlator to jest w porz±dku...po przekrêceniu kluczyka s³ychaæ pstrykniêcie,ale rozrusznik nie rusza:-(...pod³±czenia po sprawdzeniu równie¿ wydaj± siê byæ w porz±dku...
 
 
macq
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-04, 17:34   

Wyczy¶æ wszystkie po³aczenia, a je¶li to nie da nic to wymontuj rozrusznik. Wystarczy sciagnac minusowa kleme z aku, odkrecic srube trzymajaca gruby przewod na elektromagnesie, odkrecic(albo sciagnac, byly wersje z konektorkami i ze srubka) cienki przewód do elektromagnesu, odkreciæ 2 ¶ruby mocujace rozrusznik (10mm
imbus), najlepiej zacznij od dolnej ¶ruby.
 
 
male
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-05, 02:34   

ok dziêkujê po raz kolejny za wskazówki i bêdê próbowa³ z moim cudeñkiem:-)...napiszê jak mi posz³o...pozdrawiam serdecznie i dziêkujê za pomoc
 
 
Spike Spiegel
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-05, 10:57   

Jak to ¶piewa £ona "Rozrusznik? - Nie wiem nawet jak to wygl±da"
 
 
gonzo
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-05, 14:19   

Wystarczy sciagnac minusowa kleme z aku,<
lepiej odpi±c obie, licho nie spi;)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-06, 15:29   

Schemat rozrusznika
 
 
bipi78
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-06, 17:47   

rozrusznik trzymaj± tylko te 2 ¶ruby , czasami siê zapiekaj± i potrzebny jest solidny klucz( a nawet przed³u¿ka ) aby je odkrêcic , nic nie d³ubiesz w silniku ¿eby wyj±æ rozrusznik
 
 
male
Go¶æ
Wys³any: 2007-01-13, 19:06   

Dziêkuje za cenne wskazówki...bardzo mi siê przyda³y...rozrusznik ju¿ gotowy...chodzi jak nowy:-)...pozdrawiam wszystkich...
 
 
Sebastian (reafus)
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-31, 19:27   

Pod ktora srube powinien byc podlaczony kabel od akumulatora? Ta od strony silnika czy pasa przedniego? Ten cienki kabel jest caly czarny czy czerwono czarny? Rozrusznik sciagalem rok temu i nie pamietam jak byl podlaczony. U mnie wyglada to tak Od czego jest ten drugi czerwony i niebieski kabel?
 
 
Sebastian (reafus)
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-31, 19:30   

druga fotka
 
 
Kozak
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-31, 19:42   

Oba czerwone przewody maj± byæ pod³±czone pod górn± ¶rubê. Je¿eli pod³±czysz je pod doln± to rozrusznik bêdzie pracowa³ bez przerwy. Kable które s± urwane czyli niebieski (cienki) i czerwony (gruby) nale¿y pod³±czyæ do alternatora. Ten niebieski tak na marginesie to kontrola ³adowania.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2009-09-19, 12:46   

hej!

Mam takie pytanie, bo ju¿ parê osób mi o tym mówi³o..
Osobi¶cie nie testowa³em i nie znam siê, ale doradza³o mi parê osób, ¿ebym za³o¿y³ sobie do instalacji 12v rozrusznik 6v, ¿e niby jak dostanie wiêksze napiêcie to lepiej zakrêci nawet na prawie roz³adowanym aku...
mo¿ecie co¶ powiedzieæ w tej kwestii?
Czy kto¶ to praktykowa³? Jak d³ugo taki rozrusznik wytrzyma w tej instalacji?
Pozdrawiam
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12