Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[OC] Kosztowny brak OC
Autor Wiadomo¶æ
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-04, 21:32   

Doczyta³em sie dzi¶ w "gazecie"pt. Fakt, i¿ od 1 lipca rusza wspólna baza Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) i Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) i w przypadku nieop³acenia OC dla jakiegokolwiek samochodu (nawet tego bez kó³ i silnika stoj±cego w gara¿u) zap³acisz mandat wysoko¶ci 2350z³!!! p³aciæ trzeba za wszystko co mo¿na nazwaæ samochodem, nawet samochód, który siê sprzeda³o rok temu trzeba wyrejetrowaæ, bo przyjdzie mandat! a mandat mo¿na dostaæ za nieop³acone OC np.w styczniu pomimo,¿e od lutego by³o regularnie p³acone (mandat ty¿ 2350z³)!!! to siê nazywa zdzierstwo i ³atanie czrnej dziury bud¿etowej znowu naszym kosztem! :(

Nie wiem czy to ju¿ by³o na forum, ale mam obecnie taki problem, bo u mnie w gara¿u stoi niezarejestrowany trab (raczej sama buda) bez OC i nie wiem co z tym fantem zrobiæ! bêde czynnie szuka³ tego przepisu, aby siê doczytac o co biega i zweryfikowaæ dane z gazety! je¶li co¶ wiecie na ten temat to bêde wdziêczny za konstruktywne uwagi! jak siê przyczepi± to mo¿e byæ najdro¿sza buda w historii!:(

Pozdrawiam
 
 
Dro¿d¿u
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-04, 22:20   

cepik mia³ ruszyæ od pierwszego stycznia ale co¶ nie wysz³o i ca³e szczescie.

podobno jak kupisz auto a nie op³acisz umowy w skarbowym to ono znika i nie s± w stanie cie znale¶æ!!

wiec spisz umowe z ojcem on jej nie zg³osi w skarbówce i problem z g³owy.

alb ooddaj na z³om i z papierkiem do UM ale to jest trabi i szkoda by go by³o
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-04, 23:18   

to nie jest dobry pomysl, bo autko "sprzedane" nadal istnieje w ewidencji i wkoncu znajda wlasciciele... on nawet jesli powie ze sprzedal, pokaze umowe to osoba na umowie bedzie miala problem. wiec jesli juz kombinowac to napewno nie z ojcem, tylko ewentualnie z panem wacusiem spod monopolowego.


pozdrawiam
Lukasz
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 00:23   

Umowa na tamtego traba by³a poni¿ej "progu skorbowego", czyli nie by³ zarejestrowana, ale bojê siê tego, ¿e to kole¶ od którego kupi³em mnie wyda i dalej siê ju¿ potoczy niefajnie! :( nie mam na niego papierów, bo w urzêdzie przy przerejestrowaniu silnika ju¿ mi nie oddali, a ja ich nie potrzebowa³em to ty¿ sie nie bi³em o nie(i tak nie wiem czy by oddali)! :/ a szrotowaæ go nie chce, chiba, ¿e bêde musia³! :(
 
 
Narwaniec
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 00:25   

hmm Majki siê rozpisa³-przepraszam za dygresje
 
 
Newwer
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 00:41   

jezeli to okarze sie prawda to mam problem a w zasadzie dwa bo mam jednego traba z którego kozystam a dwa bez OC, fuck;(((
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 01:55   

Narwaniec, czego siê czepiaæ? :)))))

Newwer, moja reakcja by³a podobna! trza to jako¶ rozgry¶æ!? tylko jeszcze nie wiem jak! :/

pozdrawiam i chyba ju¿ uciekam siê leczyæ w ³ó¿eczku, bo pó¼nawo byæ:)
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 19:33   

Umowa na tamtego traba by³a poni¿ej "progu skorbowego", czyli nie by³ zarejestrowana... z tego co sie orientuje to nawet jak na umowie wpisane jest 50 zl (np za 601) to i tak trzeba sie udac do urzedu, zeby ja tam podsteplowali i zwolnili z podatku. Masz kontakt z poprzednim wlascicielem? Gdybys mial komplet papierow, tablice rejestracyjne i tabliczki znamionowe, mozna by bylo cos wykombinowac...

Pozdrawiam
Lukasz
 
 
Placik
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 20:10   

O kurde
a co je¶li mam traba bez kól silnika papierki i tablice mam tylko brak umowy z cz³owiekiem który istnieje na dowodzie??
nie wiem czy on jeszcze ¿yje a trab przesze³ jeszcze przez inne raczki,a szkoda go ¿eby na z³om bo pod³oga zdrowa i wiele czêsci zamiennych
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 21:03   

Placik: Ale o co chodzi???
Bo kompletnie nie rozumiem...

Skoro masz rozebranego Traba, masz do nigo dokumenty, ale w nich widnieje ktos kogo nawet nie znasz to w jaki sposob ma do ciebie ktos przyjsc i kazac placic OC???
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 21:28   

CaShu, nie pamiêtam czy j± podbijali w skarbowym czy nie( to by³o 02.2002), wiem, ¿e by³em z umow±, kobiata nie uwierzy³a w 300z³, ale jako¶ przesz³o! poza tym nawet podstêplowana nie musi byæ chyba w ewidencji!? blachy i blaszki mam, ale dowodu ani starego oc nie posiadam ju¿! kontakt z go¶ciem mo¿e byæ ciê¿ki-mieszka pod skierniewicami, a tel.chiba nie pamiêtam! a co mo¿na zrobiæ skoro za nie op³acone oc mog± przywaliæ wstecz??? nawet jak teraz wywale na z³om/szrot to mog± siê przyczepiæ do np. 5 miesiêcy 2004!??
 
 
Michal & Ela
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-05, 21:58   

Majki pisze, ze przepis ten ma wejsc od 1 lipca. Wedlug mnie prawo nie dziala wstecz wiec niby jakim cudem maja scigac za niezaplacone kiedys OC jesli teraz ma sie wazna polise? Zastanawia mnie, co sie dzieje jesli przy kupnie autka zaplacilem OC i mam wazna polise? Czy za to niezaplacone przez bylego wlasciciela OC maja zamiar sciagac mnie czy jego? Wg mnie jedna wielka bzdura, choc znajac absurdy polskiego prawa - mozliwa.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 21:58   

Prawo nie dzia³a wstecz - owszem - ale umowa OC jest przed³u¿ana automatycznie je¶li siê jej nie wypowie - czyli OC masz je¶li nei zap³acisz - ale jeste¶ d³u¿nikiem firmy ubezpieczeniowej. A dok³adniej to ¶ci±ga fundusz (nie pamiêtam pe³nej nazwy). Nie raz to by³o t³umaczone wiêc pisa³ nie bêdê wiêcej.
Nie rozumiem co do ubezpieczenia ma skarbówka. Znale¼æ auto mog± w ten sposób, ¿e gdy kupi³e¶, nie przerejestrowa³e¶ i nie zap³aci³e¶ OC to w pewnym momencie upomn± siê o OC u poprzedniego w³a¶ciciela. A on poka¿e umowê kupna-sprzeda¿y no i przyd± do Ciebie.
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 23:10   

No dobra, to wszystko wiem i o to mi chodzi! prawo wstecz nie dzia³a, ale PONOÆ mog± w danym roku przyczepiæ siê o nie zaplacone OC! skarbówka tu nic nie ma, ale mo¿e pos³u¿yæ za organ weryfikuj±cy w³a¶ciciela razem z poprzedni w³a¶cicielem! chodzi mi generalnie o to co mo¿na z tym fantem zawczasu zrobiæ, ¿eby pó¼niej nie robiæ wielkich oczu przed urzêdasem i mandatem w skrzynce!??? jak z tym walczyæ lub obej¶æ!??

poza tym informujê innych ludków o tym co znalaz³em! to kolejny bubel legislacyjny, jakich w Polsce pe³no, który uderza w wiêkszo¶æ, a nie tylko tych co je¿d¿± i nie maj± oc! :/

pozdrawiam
 
 
Grzegorz Zalewski
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-07, 13:01   

ja tez ma takowy problem i bede musial sie pozbyc budy z papierami 66 rok :( strasznie mi zal bo mialem wielkie plany ktore czekaly tylko n zastrzyk gotowki :( a na 2350 nie stac mnie ni cholery. Heh wymontuje sie co sie da i piusci sie dalej
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12