Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
uchylane tylne szyby
Autor Wiadomo¶æ
elixir
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-16, 23:57   

"z czym to sie je?" czyli
skad, za ile.
czy to jest jakies dorabianie uchwytow do zwyklej szyby, no i uszczelka inna, czy cala szyba jakas specjalna musi byc?
a jak specjalna to tylko trafienie na szrocie daje szanse na znalezienie czegos takiego czy ktos gdzies takie robi?
pozdro
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-17, 17:29   

U¿ywane - deluxa trzeba znale¼æ sobie i wyj±æ.
 
 
Janznaj
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-17, 19:15   

Jezeli masz ksiazke "Jezdze samochodem trabant" to tam zdaje sie jest(natrafilem jak przegladalem).Jak nie masz, to moge sie ew. pobawic w przepisanie.
 
 
Rafa³ Malinowski
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-17, 20:39   

Uchylane fajny bajer ale nie do jedzenia heh :-)
 
 
Kêdzior
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-17, 21:17   

ludzie... czyste ¿arty... Ja polujê z trabiqiem na szyby uchylane ale znalezienie takowego sprzêtu graniczy z cudem... póki co stoj± na allegro takie szybki ale jaka cena...(160 z³) a to licytacja i jeszcze pewnie wzro¶nie.
 
 
elixir
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-18, 01:02   

nie mam xiazki jezdze samochodem. mam naprawa samochodu. co tak takiego jest? jak je zrobic??
 
 
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-18, 09:51   

ja planowa³em zrobiæ (wyciac) z dobrej grubej plexy, mo¿e barwionej na odp. kolor . Dorobiæ "zawiasy" i ju¿
 
 
Janznaj
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-18, 18:38   

TO jest pare stron pisania.Ma ktos skaner?
 
 
Galant
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-20, 09:10   

Witam! Ja kupi³em szybki oryginalnie z dziurkami za 5pln bo mysla³em, ¿e z zawiasami nie bedzie problemu. I przejecha³em sie! Od malucha (oprócz tego ¿e nie wypada) nie bardzo pasuj±, ale podpatrzy³em w fiacie cc (byc moze sc te¿)- zawiasy sa na jedna ¶rubke, a zatrzask jest na 3 (trzeba 1 otwór dorobiæ chyba ze roztaw inny). Mam nadzieje ze znalezienie zawiasów od cc bedzie prostsze.
Jesli macie szybki bez dziurek to ka¿dy dobry szklarz poradzi sobie z tym. Powodzenia.
 
 
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-20, 09:55   

wlasciwie zamek to problem bo zawiasy to chyba kawalek blaszki czy¿ nie? a kawalek blaszki wyciaæ to nie taki problem
 
 
Marcin
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-20, 17:41   

Nie wiem czy znajdizesz szklarza który wywierci Ci dziurki w szybie zbrojonej, ale zawsze mo¿na spróbowaæ jak masz dwie szyby wiêcej.
PozDDRawiam
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-20, 18:08   

To nie s± szyby zbrojone! Boczne szyby s± hartowane. Wiercenie otworów w szkle nie stanowi problemu. Stosuj±c odpowiednie wiert³a rurkowe mo¿na precyzyjnie wywierciæ otworki. A jak my¶licie otwory (fabryczne) w uchylnych szybach powstaja tak jak w serze szwajcarskim? :)
Odpowiem - NIE! bo s± wiercone.
Dodam jeszcze ¿e brzegi szyb powinny byæ oszlifowane (wyg³adzone), a jako uszczelkê mo¿na zastosowaæ drzwiow± uszczelkê od malucha. Trzeba uwa¿aæ na typ bo s± dwa.
Podsumowuj±c: - lepiej kupic gotowe na jedno wyjdzie.
Pozdrawiam
 
 
Pawe³ Filipczak
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-22, 18:31   

No nie wiem.... wiercone to one sa w fabryce, ale przed hartowaniem.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-22, 19:04   

Witam.
Je¶li chodzi o otwory to ludzie kochani - nie róbcie problemu z niczego. Prosze siê przyj¿eæ otworom (najlepiej w nowej szybie), wyra¼nie widaæ ¶lad po narzêdziu (matowa powierzchnia).
Szk³o w odró¿nieniu od innych materia³ów kruchych jest wdziêczne w obróbce (wiercenie, szlifowanie, fazowanie, polerowanie itp.). Potrzeba tylko odpowiednich narzêdzi.
Z racji wykonywanego zawodu (szklarzem nie jestem) mam styczno¶c z wieloma minera³ami i zapewniam ¿e otwory w szkle da siê wywierciæ bez problemu.
Hartowanie szk³a nie zmienia jego twardo¶ci, nie wp³ywa na obróbkê mechaniczn±. Szk³o hartowane jest w celu zapewnienia bezpieczeñstwa (ma siê drobno kruszyæ w sytuacji awaryjnej).
Ka¿dy widzia³ jak pêka "zwyk³a" szyba w oknie, powstaj± od³amy przypominaj±ce maczetê, bagnet, nó¿, kosê, itp. Proszê sobie wyobra¼iæ jak podczas wypadku szklany bagnet przeszywa ..... OJ! lepiej nie my¶leæ!
Wracaj±c do otworów:
- np. w szybach kas w banku, na pocztach itp. s± wiercone spore otwory.

Nie wiem czy was przekona³em, mogê jeszcze zrobiæ fotkê wierte³ diamentowych ró¿nej ¶rednicy i pokazaæ na stronce. Jest to banalnie proste - np. rurka o ¶rednicy 10mm z obsypk± diamentow±. Obsypki te¿ maja swoj± gradacjê (jak papiery ¶cierne).

Pozdrawiam.
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Go¶æ
Wys³any: 2004-10-29, 23:09   

mam, dzia³a, polecam :)
Orygina³ DDR :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12