Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] Silnik klekocze jakby to by³ diesel :(
Autor Wiadomo¶æ
wredus
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 08:50   

Witam
Silnik mojego Trabiego czêsto bordzo g³o¶no pracuje,wydaj±c z siebie do¶æ g³o¶ny klekot.
Na tyle g³o¶ny,¿e podczas jazdy jest to denerwuj±ce.Czy jest mo¿liwe,¿eby zawory klapa³y?Przecie¿ ma hydr. kasowanie luzu?!
Objaw ten pojawia siê nie tylko przy zimnym ,ale tak¿e przy nagrzanym silniku po d³u¿szej je¼dzie.Potrafi te¿(ten objaw)znikn±æ sam z siebie. Kto¶ wie o co tu chodzi?
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 10:47   

Sprawd¼ poziom oleju, jak za niski mog± klekotaæ hydropopychacze. Mo¿e dawno nie wymieniany olej i straci³ swoje w³a¶ciwo¶ci.
Dok³adnie os³uchaj silnik mo¿e us³yszysz co i gdzie klekocze. Wirtualnie to sie nie da. W tym przypadku mog± to byæ tylko domys³y.
Pozdrawiam.
 
 
Kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 12:11   

Przecie¿ ma hydr. kasowanie luzu?!

Popyhacze hydrauliczne siê zu¿ywaj± po ok 150kkm
 
 
wredus
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 13:39   

Dziêki za odp. Mam przejechane 100 tys.,a klekocze jakby spod pokrywy zaworów.Je¿d¿ê na mineralnym 15w40.Co s±dzicie o przesiadce na pó³-syntetyk 10W40? Mo¿e pe³en syntetyk? Tylko czy nie bêdê go zbiera³ z jezdni jak go wlejê?
 
 
szkielu
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 16:14   

sprawdz przewody podcisnienia- nieszczelne tez daja tki efekt czasem. U mnie zacz±³ pracowaæ jak klasyczny diesel tu¿ przed tym jak mi uszczelkê pod g³owic± wywali³o. zerknij na wydech - du¿u bia³ego dym siê wtedy pojawia
 
 
Kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 16:40   

Je¶li ci na rozgrzanym silniku te¿ klekocze czasami to wymiana oleju na ¿adszy chyba nic nie da. Nie lepiej wymieniæ poprostu??
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 16:51   

ja po takim przebiegu zalejesz syntetykiem po 100tys mineralnym to kapota, rozszczelnisz silnik - musisz juz zostac na mineralnym...
 
 
Clark
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 19:28   

Masz wyr±bane szklanki popychaczy.Wymien olej na ¶wiezy mineral,moze troszke pomoze
 
 
Sikor
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-20, 19:35   

Co do regulatorów, to one czasami sie zapychaja i nie spe³niaj± swojej roli. Wiêcej info na www.klub-wartburga.prv.pl /Warsztat wartburga/mechanik/mechanik radzi/czyszczenie popychaczy.
 
 
Luker
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-24, 21:38   

Moze pompa paliwowa klekocze. No mi sie tak zdarzylo raz. Zapomnialem , ze mam malo beny w baku i ciagle jezdzilem na gazie, jak poprawialem przewody paliwowe to bena do baku zciekla i pompa nie mogla zaciagnac beny. Pojechalem na stacje , zatankowalem za 20 pln i po 5 minutach spokoj... Problem sie czasami pojawia jak sobie postoi troszke dluzej i sobie tak 2 sekundy zaklekocze i od razu przestaje. Ja stawiam na pompe jezeli jezdzisz na gazie...


Pozdrawiam
 
 
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-16, 21:57   

Okej, rozkopuje stary temat, wiem ale pojawi³ u mnie siê ten sam problem...
Po tym jak odma wywali³a mi olej z silnika i przejechalem tak z 200m, dzi¶ zosta³a wymieniona szyba, zalany olej, autem potelepa³em zeby siê rozesz³o i silnik klekocze jak "rasowy dizel".
có¿ to mo¿e byæ? :D
mogê jutro go nawet nagraæ telefonem

p.s jutro bedzie wymieniany filtr oleju i odkrecony do oglêdzin pokrywek od silnika to powiem co i jak dok³adniej
 
 
TrabiVR6
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-16, 22:23   

Prawdopodobnie popychacze zaworowe.Po jakim¶ czasie ust±pi
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-16, 22:48   

Wszystko masz opisane powy¿ej. Rozgrzej go porz±dnie. Pamiêtam, ¿e by³a to pierwsza "usterka" mojego Trabanta, która w dodatku sama siê "naprawi³a"
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-16, 23:10   

¶ci±gniêcie pokrywy mija siê z celem gdy¿ nie ma tam nic co mo¿na oceniæ, zdiagnozowaæ go³ym okiem... btw. stukaj±ce szklanki wcale nie przypominaj± klekotu diesla, je¶li ju¿ to w momencie gdy chodzi np na 3 garki i przebiera albo ma 600-500 obr/min to siê wtedy zgodzê ¿e rasowy dizelek. U mnie raz powodem by³a ¼le z³o¿ona skrzynia biegów ;]
 
 
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-17, 05:56   

ogólnie to chodzi o to ¿e odg³os auta jest bardzo podobny do tego jaki by³ w momencie kiedy wywali³o olej przez odmê, jakby cos sie nie smarowa³o ?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 12