Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[rejestracja] wpisanie wspolwlascicieli
Autor Wiadomo¶æ
gal001
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-31, 19:41   

Czesc,
Potrzebuje szybkiej opowiedzi dot. rejestracji. Chce skorzystac
ze znizek moich rodzic. Musze byc wpisany w dowod jako wspolwlasciciel,
a straszy jako glowny wlasciciel. To jasne.
A czy umowa kupna-sprzedazy moze byc na kogokolwiek?
Jednym slowe, jezeli bedzie na mnie czy czeka mnie jakas zwyzka,
lub brak mozliwosci uczynienia mojego ojca glownym wlascicielem auta?
dzieki
gal001
 
 
Mally2105
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-31, 19:57   

czesc.umowe musisz miec spisana na siebie jako wlasciciela, ojciec jako wspolwlasciciel.wtedy jestes na pierwszej stronie dowodu, ojciec jest wpisany z tylu.Dostajesz jego znizki,ale i swoje zwyzki(np za wiek). obaj musicie pojsc do wydzialu komunikacji,po odbior sztywnego dowodu rowniez obaj.
pozdrawiam
 
 
Sei
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-31, 20:28   

Poprawka, Mally. Do urzêdu mo¿e i¶æ jeden z w³a¶cicieli, pod warunkiem, ¿e we¼mie dowód osobisty drugiego. Nie musz± i¶æ obaj.
 
 
eddie
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-31, 22:14   

poprawka.. po dowod moze isc jedna osoba bez papierka wspolwalsciciela. chyba ze w kazdym miescie sami ustalaja. ja jakies 3 dni tmu na siebie i mamuske przerejestrowalem, ja jako wspolwlasciciel, ale mamuska nie byla ani w pzu ani w wydziale ze mna. jepiej zadzwon i sie dowiedz.
pozdrawiam
eddie
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 08:41   

jej ja rejestrowa³em swojego Traba na ojca i mnie w tym dowodzie nie ma. To by³ b³±d. ale nie musia³ ojciech chodziæ tylko wszystko za³atwi³em sobie sam. mia³em ojca dowód i napisane przez niego upowa¿nienie.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 09:42   

A co za ró¿nica kto jest na pierwszej stronie dowodu a kto dalej? Na umowie pisze siê dane obu osób - wspó³w³a¶cicieli. Nie ma takiej sytuacji jak w³a¶ciciel i wspó³w³a¶ciciel - jest albo w³a¶ciciel auta (jeden cz³owiek) albo kilku wspó³w³a¶cicieli (conajmniej dwie osoby) na jednakowych prawach.
Jedna rada - jak bedziesz ubezpieczaæ przypilnuj, ¿eby na polisie wpisani byli wszyscy wspó³w³a¶ciciele - zdarza siê czasem ¿e osoba pisz±ca polisê nei zajrzy czy jest wiêcej ni¿ jedna osoba w dowód wpisana i pisze tylko t± z pierwszej strony - wtedy albo da zawy¿one zni¿ki albo pó¼niej trzeba bêdzie prostowaæ bo nei bêdzie w bazie tej drugiej osoby i nie bêdzie ona nabywa³a swoich zni¿ek.
Wspó³w³asno¶æ jest dobr± metod± aby nabyæ zni¿ki lub p³aciæ mniej jak siê ju¿ swoje auto kupi. ALe trzeba te¿ pamiêtaæ o tym, ¿e je¶li jeden z wspó³w³a¶cicieli bêdzie sprawc± szkody to zni¿ki trac± obydwaj (i to oczywi¶cie na wszystkie auta jakie obaj posiadaj±).
 
 
gal001
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 11:24   

no tak ale czy jest jakis zwiazek miedzy tym ktory jest wpisany na umowie kupna-sprzedazy i tym kogo i ilu mozna wpisac do dowodu? czyli czy kupujac na siebie moge zarejestrowac samochod tak zeby na 1 stronie byl ojciec?
dzieki
gal001
 
 
Lewy81
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 11:54   

W wydziale Komunikacji sie pytaja.... kto ma byc na pierwszej stronie dowodu rej..
A prawnie to wszystko jedno kto jest gdzie .... Lecz zeby ktokolwiek byl wpisany do dowodu musi widniec na umowie...

Nie wbija nikogo z kosmosu...

Pozdrawiam
 
 
gal001
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 16:36   

ok, dzieki za odp. juz wszystko wiem :)_
pzdr
gal001
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-03, 19:47   

hmm - no nie ma - ale gdzie¶ by³o pisane:)
Nawet ja o tym pisa³em:)
Nie op³aca siê kombinowaæ z darowizn± gdy siê kupuje auto - lepiej od razu pisaæ umowê an dwie osoby. Mniej papierków do za³atwiania.
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 10:57   

jesli chodzi o znizki to: zarejestrujcie auto na siebie ojca czy kogos ze znizkami jako 2 wlasciciela i ubezpieczcie auto w trygu tam sie nie liczy kto jest pierwszy wpisany na ubezpieczeniu takze autko mozesz miec na siebie a ubezpieczenie na ojca i bedzie gut... ja tak mam i wszystko jest ok
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 21:43   

trabi23 - czy ty nie umiesz czytaæ?
Nie opowiadaj ludziom g³upot. Do stawki ubezpieczenia nie ma znaczenia kto jest wpisany w dowodzie na pierwszej stronie a kto dalej. Ubezpieczaj±c auto je¶li agent nie zauwa¿y, ¿e jest wspó³w³asno¶æ trzeba mu o tym powiedzieæ i wtedy na polisie bêd± wszyscy wspó³w³a¶ciciele wpisani i Ci, którzy nie mieli wcze¶niej ubezpieczenia bêd± zni¿ki nabieraæ. A zni¿ki stosuje siê te wy¿sze. I we wszystkich firmach jest tak samo!
No ale to ju¿ wszystko by³o nie raz pisane.
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 23:17   

aha a to bardzo przepraszam i sie juz nie odzywam :|
 
 
Marioonio
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-07, 21:52   

gal001 - widzê ¿e¶ z Wawy - moja rada: do urzêdu komunikacji id¼ z ojcem! W kwietniu br. mój stary poszed³ sam a pani w okienku mu powiedzia³a ¿e na jakim¶ durnym ¶wistku musz± byæ OBYDWA podpisy wspó³w³a¶cicieli. Przynajmniej na Bielanach...
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-07, 22:29   

wszedzie musza byc podpisy wszytskich wspolwlascicieli takze niestety osobiscie
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12